Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Medig tart a hiszti korszak?...

Medig tart a hiszti korszak? Mikor fog egyedül sétálni?

Figyelt kérdés
Most 15hónapos a kisfiam,állandoan hisztizik,mindenért.mimcs elkapatva.sokszor teljesen kiboritt mikor "vinyog"egész nap.mit tegyek hogy ne legyen ilyen akaratos?probáltam szépen elmagyarázni hogy nem lehet,de csak azért is,dühösen is probáltam de nem használ.amugy értelmes kisfiú de ez már sok:(a másik hogy nem akar sétálni,tud menni egyedül rendesen de a szomszédba se hallando átsétálni vagy vinnem kell ami elég nehéz vagy babakocsi.otthol meg egész nap futkorozik.hogy vegyem rá a sétára?
2008. jún. 22. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A hiszti egy nehéz dolog. Mindenekelőtt tudnod kell, hogy a gyerekek két szóra ellentétesen reagálnak ebben a korban. Ez a NEM és az ALVÁS. Próbáld máshogy megfogalmazni a tiltást. Pl. elszalad előre:" NE szaladj el" helyett mondd 2 VÁRJ MEG, ÉN IS ARRA MEGYEK". Nehéz kihagyni a NEM szót a beszédünkből, de gyakorlással egy kis idő múlva már a kimondása előtt észreveszed, és másként fogalmazol.Ha sok tiltás hangzik el, előbb-utóbb " hirtelenné" válik a csöpség. Mindent addig akar kipróbálni, míg nem hallja a tiltást. Próbálj úgy viselkedni, hogy ne érzékelje mennyire idegesít.Ha látja, addig fog bosszantani, míg nem látja általunk a mesékből ismert fejgőzölést és fülgőzölést. Vagyis amíg teljesen felmegy a pumpa. A FIGYELEMELTERELÉS hatásos módszer!!! Beszélj , mutass olyan dolgokat, amit biztosan szeret. Vigyázz!!! A hisztijével soha ne érjen el dolgokat. Mindig valakinek szól. Nyugodtan hagyd magára balesetmentes környezetben. Ha nem lát kis idő múlva abbahagyja. Ha boltban, utcán csinálja, akkor hagyjatok ott mindent és menjetek haza. Ha lenyugodott, beszéljétek meg, magyarázd el miért nem kapta meg, amit akart. Hogy hiszti nélkül is elérheti célját. Ha nem beszél a csöpség, akkor is ért mindent.Sétánál is ez a helyzet. Általában szeretnek levegőn lenni.DE ott is próbálkoznak. Előbb rövid útra menjetek-akár sétálhattok a ház előtt. Ha kezdi a hisztikét, menjetek haza és mond el neki miért tértetek haza. Növeld a távolságot napról napra. Persze a séta is érdekesebb, ha történik valami. Pl. mindennap megnézitek a hangyákat, bogarakat, szép köveket, madarakat, sétáló gyerekeket stb.Figyelem!! Amit tilos, azt hiszti nélkül is tilos.Pl konektor. Vannak olyan dolgok -CD, telefon, lexikon, tűzhely- amit felnőtt megmutathat, és elmagyarázza mire való, majd, ha nagy leszel.... FONTOS!! még, hogy a napirendje napról napra hasonló legyen. A gerekekbe " genetikai óra" van építve. Tudják, hogy abban az időben mit szoktak csinálni. Nagyon megsértődnek, ha nem az van, mint máskor. Akár a sétának is sorrendje van. Tanács. Séta közben nem feltétlenül kell a kezét fogni, csak a veszélyes helyeken. Járdán mindig TE menj az út felőli részen. Így észreveszed, ha veszélyes irányba indul. Figyelemeltereléssel rávehető a helyes irányra. Egy utólsó: a parkoló autókat is meg lehet nézni!! Légy itt is az út felől, lásd előre a lehetséges veszélyeket.SOK SIKERT!!!! NAGYON SOK_SOK TÜRELMET!!!
2008. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A hisztire sok jó tanácsot adott az elöttem író (gratulálok,látomtapasztalt vagy :) ) A sétára van néhány ötletem ami nálkunk bevállt : vigyél tolható vag húzható játékot,babakocsit , kisautót,motort amin ülhet de hajtani kell a lábaival , bármi jó ami érdekli és menni kell vele . Aztán arról is mesélhetsz hogy gyere nézzük meg ezt-vagy azt... Tudom hogy nem a legjobb de 3 gyerekkel néha be kell vetni , na gyertek aztán majd "ott"(fánál,padnál,fagyizónál,otthon...) kaptok inni,enni,fagyit ,akármit.Minden jót !
2008. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Kb.3,5 éves korig, úgy átlagban. Ne aggódj, ebben az életkorban teljesen normális dolog. Ezt az interneten találtam, nagyon jót röhögtünk rajta a párommal. Kitartás!!!


A hiszti.

Az a baj, :

- ha szomjas, és nem kap azonnal inni, ha kap, akkor nem azt akarta

- ha éhes, és nem kap azonnal enni, ha kap, akkor nem azt akarta

- ha öltözni kell, ő nem akar

- ha én akarom öltöztetni, mert akkor mégis inkább ő akar

- ha menni kell valahova

- ha nem megyünk sehova

- ha megyünk, mért pont oda, ő nem oda akar

- hogy a boltban ő nem vásárolni akar, hanem rohangászni

- hogy az utcán nem akar rohangászni, be akar menni vhova venni vmit

- ha bölcsibe/oviba kell menni

- ha bölcsiből/oviból haza kell jönni

- ha itthonhagyunk vmi számára nélkülözhetetlent, amivel (ha visszajövünk érte) aztán egyáltalán nem foglalkozik

- ha otthagyunk vmit a bölcsiben/oviban, amiért vissza sem tudunk menni, mert addigra bezár az intézmény

- hogy mikor lesz már végre hétvége

- hogy hétvégén miért nincs bölcs/ovi

- ha elmegyünk mamához

- ha nem megyünk mamához

- ha kezet kell mosni, ő nem akar

- ha tiszta a keze, meg akarja mosni

- ha fésülni akarom, ő nem akar fésülködni

- ha indulni kéne, ő fésülködni akar

- ha vizes a keze, ő nem akarja megtörölni

- de VIZES A KEZE! és azt utálja

- ha fel akarom gyűrni a kezén a pulcsit (hogy ne legyen lekváros/vizes)

- ha nem gyűröm fel a pulcsit és lekváros/vizes lesz

- ha be kell ülni az etetőszékbe

- ha nem ültetem be az etetőszékbe, amikor ő akarja

- ha nem csinálja azt a számítógép, amit ő akar

- ha ez ügyben segíteni akarok

- ha bármiben segíteni akarok

- ha valami nem sikerül rögtön, elsőre

- ha nem rakok be mesét a DVD-lejátszóba

- ha berakom az általa kértet, akkor öt perc múlva másikat akar

- ha nem rakom be a másikat

- ha berakom, öt perccel később előről kezdi

- ha az utcán nem szabad beleugrani a pocsolyába

- ha beleugrik a pocsolyába és vizes, sáháros lett!

- ha nem rohangászhat itthon meztelenül

- ha fázik, mert mesztelenül rohangászik itthon

- ha pisilni kell, de nem akar

- ha ki kell menni az udvarra

- ha be kell jönni az udvarról

- ha a kutya nem engedi, hogy lovagoljon rajta, kinyomja a szemét (még így is tépheti, cibálhatja, benyomhatja a pici ujját a kutya orrába...)

- ha nem szedheti le a kertben kinyílt egyetlen virágot

- ha leszedi, aztán "nihincs több virág a kehertben!"

- mert nem lehet a leszedett virágot visszarakni

- ha el kell pakolnia maga után

- ha nem pakolt el, aztán belelép valamibe

- ha fürödni kell menni

- ha be kell mászni a kádba

- ha ki kell mászni a kádból

- ha aludni kell menni.


Nehéz a gyerek élete...

2008. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!