Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti nem futnátok...

Anyukák, ti nem futnátok sokszor inkább világgá?

Figyelt kérdés

Asszem én besokalltam. Elegem van a főzőmosótakarítócseléd szerepből.Mást nem csinálok csak súrolok és gyereket nevelek. Reggel ébredés után kettő perccel már csatatér a gyerekszoba. Amíg összepakolom, addig a gyerek romba dönti a nappalit.Ha főzök,akkor csatatér lesz az egész ház. Mindenhol játékok, kacatok, morzsa, minden szét van kenve, össze van maszatolva, és esélyem sincs utolérni magam. A férjem este hazajön, és közli velem, hogy mekkora retek van, ma sem csináltam semmit. Fel tudnék robbanni, egész héten nincs kihez szólni,egyedül vagyok mint az ujjam,magányos vagyok,depis, és ingerült.

Mit tegyek?


2015. márc. 19. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát azon csak te tudsz változtatni, hogy a gyerek ne romboljon ennyit! Ne engedd mindenhol randalírozni, és pl vond be a házimunkába. Segítsen például saját maga után rendet csinálni, de kisebb házimunkákban is segíthet. Én emlékszem, hogy az én dolgom volt a zoknikat párosítani, és tök szerettem :) Lehet együtt sütni főzni ( jó, persze mindez attól függ, mennyi idős a gyerek). A férjed viszont elég meredek... Ahelyett, hogy leugat, inkább talán besegíthetne... Játszótérre nem jártok le? Ott levezetheti a gyerek az energiáját, amit most rosszaságra fordít, te pedig addig is lazíthatsz, esetleg beszélgethetsz más anyukákkal, vagy olvasgathatsz egy kicsit, ha már eljátszik egyedül a gyerkőc. Csak te tudsz segíteni magadon!
2015. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyereket becsukod a szobajaba jatszani amig sutsz fozol, vagy sajat kis konyhai eszkozokkel jatszik a konyhaba, h rajta.tartsd a szemed.. nem kell szetpakolni kozben a lakast neki. Egyik penteken meg tenyleg ne csinalj semmit, es amikor a ferjed hazajon es korbenez mondd neki, h na ma te csinalod meg a semmit amit en szoktam. Hetvegen raer.. meg kell nevelni mindkettot :-D!
2015. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szintén kiszaladnák a világbol. 2 gyerekem van (1,5 és 4 éves) és még munkába is járok (napi 8 órát). Csak nem ilyen bunkó a férjem, bocs.
2015. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Két éves a kisfiam. Próbálom bevonni a házimunkába, de csak rosszabb. Tegnap pl kértem, hogy vigye a zokniját a fiókba, ezt mindig meg szokta csinálni, de fogta magát és egy perc alatt kiszórt minden ruhát a szekrényéből. Ha kérem, hogy tegye a helyére a játékát, akkor is ez van. Visszateszi, és utána egy lendülettel lesöpör mindent a polcról. Agyrém....

A férjem mneg nem volt ilyen, pár hónapja csinálja ezt. Nem tudom miért. Próbáltam megbeszélni vele, de nem veszi észre magát. Azt mondja ő dolgozik, erre nincs ideje. Ha nincs kaja, de rend van az a baj, ha van kaja, de kupi van akkor az..... A kettő nem megy egyszerre. Már egyébként is azon vagyok, hogy minek csináljak bármit, öt perc múlva úgyis megint retek van. Ha felmosom a konyhát, a következő evésnél úgyis tiszta kaja lesz megint a padló..... Nagyon elegem van...

2015. márc. 19. 16:03
 5/17 A kérdező kommentje:
Játszótérre sajnos hiába megyünk, vidéken élünk, nincs ott egy teremtett lélek se soha :(
2015. márc. 19. 16:05
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy már úgy érzem igaza van a férjemnek, és semmire nem vagyok képes. Alkalmatlan vagyok a feladatra:'( nem bírom, nagyon kivagyok:'(
2015. márc. 19. 16:09
 7/17 A kérdező kommentje:
Tegnapi történet:Soha nem veszek magamnak semmit, kellene egy sportcipő,mert levált a talpa a réginek, de mivel nem jutok el vásárolni soha, ezért gondoltam rendelek a netről. Ki is néztem, de gondoltam megbeszélem a férjemmel. Mutatom neki lelkesen, erre közli, hogy neki sincs, nem kell mindenféle hülyeségre költeni, és miért nem tudom beosztani a pénzt. Nem állunk rosszul, félre is tudunk tenni mindig, így bőven telne rá amúgy. Elmondani nem tudom milyen rosszul esett.:'(
2015. márc. 19. 16:15
 8/17 A kérdező kommentje:
Ingyenélő házvezetőnőnek, cselédnek érzem magam :'(
2015. márc. 19. 16:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Itt akkor a párkapcsolatoddal van a probléma, semmi köze a gyereknek hozzá, csak nyilván rátesz egy lapáttal. Ezt igazán meg kéne valahogy oldanotok, mert rámegy a család.
2015. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Lehet. Nem tudom. Csak attól félek,hogy a gyerek issza meg a levét, mert nagyon sokszor előfordul, hogy se erőm, se kedvem foglalkozni vele. Legszívesebben elbujdosnék az erdő közepére, ahol senki nincs rajtam és egy könyvön kívül. Sose bántanám, de sokszor üvöltözök vele. Ő persze kiröhög ilyenkor, olyan mintha a falnak beszélnék.
2015. márc. 19. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!