Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen problémával fordulhatok...

Milyen problémával fordulhatok pszichológushoz?

Figyelt kérdés

noss hát 18 éves nő vagyok, de már évek óta gondom van az önértékelésemmel, már kisiskoláskoromban is volt gondom, ez kamaszkoromban csak egyre rosszabb lett.

Nagyon borzalmasnak találom magam, csúnyának, és úgy érzem mindenki jobb nálam, csak én vagyok ilyen pocsék, csődtömeg!

Szorongtam is, ebben már javultam, már merek megszólalni,

de azért még bennem van ez is, nem múlt el teljesen.

és úgy gondolom,hogy egyedül nem tudom, hogy változzak meg, nekem jövőre érettségim lesz, a szóbelinél szerintem nem mernék megszólalni, aztán utána jönne a főiskola-egyetem ahhoz még túl befeléfordulós vagyok, nem tudom a dolgaimat intézni, félek idegeneket megszólítani, pl: orvos, tanár, buszsofőr, postás........stb, és mi lesz később? amikor állásinterjúra kell mennem? Be vagyok parázva! Szeretnék megváltozni,

úgy gondolom,hogy mivel voltam már depressziós is, nagyon szorongtam, de tudtam változni (de még nem érzem jól magam a bőrömben) mi lesz velem a nagybetűs életben?????????!!!!! félek! tudom nagyon ciki, de ez az igazság!!!! :( :( úgy gondolom lehet még változni, ha eddig is tudtam, pedig akkor is tudtam, de azt hiszem, nekem tanácsra lenne szükségem, nekem ez egyedül nem fog menni!



2014. máj. 13. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is ilyen vagyok mint te, mégis meg tudtam szólalni érettségin. Az viszont jó, hogy tudtál változtatni. Ha felkeresel egy pszichológust az biztos, hogy gyógyszerezni fog és az bizony kemény függőséget okoz, tapasztalatból mondom. Csak akkor kezd el, ha nagyon-nagyon kell.
2014. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel fordulhatsz a pszichológushoz,ami neked gondot okoz.
2014. máj. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Pszichológus NEM gyógyszerez, mert a pszichológus NEM orvos, és nincsen gyógyszerfelírási joga. Úgyhogy első, akár abba is hagyhatod.


Kérdező, bármivel fordulj nyugodtan pszichológushoz, ami az életedet zavarja. A leírásod alapján tényleg jól jönne neked szerintem, és nagyon dicséretes, hogy legalább akarsz javulni :) A pszichológus sokat tud segíteni ebben.

2014. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! A pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak a pszichiáter!

de én pszichológus segítségét szeretném igénybe venni.

2014. máj. 13. 15:07
 5/9 A kérdező kommentje:
néztem a kisokos-ban pszichológust, az egyiknek a honlapját meg is néztem, majd fel kéne hívnom, de az is gondot okoz, nem tudom mit mondjak?!
2014. máj. 13. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szerezz egy pasit, aki klassz nőnek lát, és lelkileg ez lesz olyan segítség, mint bármelyik pszichológus!
2014. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem a pszichológussal fogsz beszélni, hanem valószínűleg asszisztenssel. Egyszerűen megmondod neki, hogy szeretnél egy időpontot, és hogy új beteg vagy. Ha mégis a pszichológussal beszélsz, és kérdezi, hogy mi a baj (de nagyon erősen kétlem, hogy ezt megkérdezné telefonon keresztül) akkor megmondod, hogy az önértékeléseddel vannak gondjaid és szorongó vagy.
2014. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 egy naaagy fan ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de fiatal. Nekem főként az a problémám, hogy a suliban mindenki jobb, szebb nálam. Mindig találok magamon valamit. Most is keményen fogyózom, meg edzek stb. stb. :(
2014. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Teljes mértékben ismerős a szitu!!! És én is jövőre érettségizek, soha életemben nem tudtam szóban felelni.. Félek hozzászólni emberekhez, boltba sem merek egyedül elmenni, mert én biztos nem szólok az eladóhoz.. Orvoshoz is apának kell bejelentenie, mert én nem tennék érte semmit, akkor sose mennék orvoshoz :D Pont tegnap írtam róla 'kérdést' L/19
2014. júl. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!