Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
A sztori a következő. Tegnap a férjem ahogy benyitott a bölcsibe épp azt a pillanatot kapta el, amikor a gyerek bölcsis gondozója elrántotta a picit és úgy 1-1,5 méterrel arrébb lendítette úgy, hogy a gyerek végül fenékre huppant és nyilván éktelenül nekiállt bőgni. Állítólag a lányom bántotta az egyik kisfiút, arra lett ez a reakció. Amikor nekem ezt elmesélte én köpni nyelni nem tudtam, hiszen az ilyen helyzeteket bármikor kezelnie kéne tudni egy kisgyerekekkel napi szinten foglalkozó gondozónak. Nem tudom ezek után hogy álljak a dologhoz, eddig semmi problémám nem volt velük, a nagylányom is hozzájuk járt 2 évig. Szeptembertől kezdi a pici az ovit, szóval még egy pár hónapot ki kéne bírnunk ott, de ezek után totál elveszett a bizalmam és nemigen tudom mit csináljak, ha egyáltalán csináljak valamit. Nem akarom, hogy a gyerek szívja meg még jobban azért, mert én nekiállok ugrálni. Mit csináljak???
2015. márc. 27. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni. Oda kell menni a gondi nénihez, meg kell kérdezni, mikor érne rá nyugodtan leülni pár percre. Lehet, hogy meg tudja magyarázni és mindenki megnyugszik. Lehet, hogy legadaja, és látni is fogod, hogy port hint, de legalább érzékelteted vele, hogy ezt nem teheti meg, és később jobban odafigyel magára. Ha elmész emellett szó nélkül, az olyan, mintha jóvá hagynád. Viszont ha kultouráltan beszéled meg vele, akkor nem szenved emiatt később hátrányos következményektől a gyerek. Mindenestre a beszélgetés után el fogod tudni dönteni, van-e további teendőd.


Alapvetően rendszerint az emberi konfliktusoknál az a legnagyobb gond, hogy nem az érintettek beszélik meg egymással. Pedig bármilyen továbblépésnek, azt hiszem, csak ez lehet a módja. Nem így van?

2015. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Letagadni nehezen tudná, hiszen a férjem mindent látott, nem csak a végeredményt, a földön síró gyereket.
2015. márc. 27. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, meg kell beszélni. A szituációt nem látta a férjed, mármint hogy a lányod bántotta a másik gyereket, csak épp a büntetést. De lehet, hogy ahogy leszedte a lányodat a gondozónő a kisfiúrol akkora lendületben volt a lány, hogy a gondi intézkedését láthatta durvábbnak a férjed.

Igazából ezrét kell megbeszélni, hogy mi történt.

Nyilván nem hagyhatják a gondozónők azt sem, hogy a lányod másokat bántson- ezt gondolom te is belátod. Ok nélkül nem hiszem, hogy igy lökdösnék a kicsiket a bölcsiben. Meg nem tudom mi a módja a büntetésnek nálatok, hogy rendezik le ezeket a gondozónők.

Szóval mindenképpen meg kellene beszélni, hogy mi volt- milyen viselkedsére mi volt a reakció.

Egyébként férjed miért nem kérdezte meg? Ezt akkor lett volna a legjobb tisztázni, nem?

2015. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem túlságosan ledöbbent azért. De szerintem akármit csinál egy gyerek egy gondozó akkor sem reagálhat így semmilyen körülmények között.
2015. márc. 29. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!