Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tetűírtót vegyünk? SOS

Milyen tetűírtót vegyünk? SOS

Figyelt kérdés
Kislányom ovis.Ma reggel vettem észre,hogy van egy tetű a fejébe...azóta is tisz ista ideg vagyok.Még soha nem voltak tetvesek...én is csak 1* gyerekkoromba,mert elkaptam az egyik osztálytársamtól.Ami érdekes az az,hogy azóta többször átnéztem neki,és találtam kb 6 db serkét is,de azok mind döglöttek voltak.De mitől döglöttek meg?
2015. márc. 27. 15:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
fényben akart lenni.
2015. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mi a pedexet és a neomaxot használtuk,mindegyik hatásos volt.Nekünk azt javasolta a védőnő hogy hajmosás után pedexel kezeljem le a hajat hagyja megszáradni,nincs szaga és így elkerülhető,hogy újra megjelenjen a tetű,és ez tényleg így volt.Fontos az is,hogy ágynműt,sapkát is mossatok át.
2015. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Sajnos az èn 14 èves lànyom hajàban is volt kb. 3-4 hete. Tiszta ideg lettem gondolhatod.

Nagyon nehezen lehet èszrevenni, ami màr kifejlődött testű az ràadàsul szempillantàs alatt elmàszik a hajszàlak közt vààà!


A lànyomnak rengeteg haja van ès nagyon hosszú. Azonnal elviharoztam a gyógyszertàrba, Pár amit nevű sampont vettem amihez hozzà volt a serkefèsű. Meg vettem tetűirtò sprayt is, Paranit ez is. Ez megelőzèsre, visszafertőződès ellen kell.

Először àtfèsültem jó alaposan tincsenkènt a hajàt a serkefèsűvel, majd jó alaposan megmostuk a samponnal. Ezzel a samponnal 7 nap utàn újra meg kellett mosni. Eltűnt belőle szerencsère.


De most is ideges vagyok miatta, mert a tanàroktól tudom (mivel beviharoztam az iskolàba megmondani a tesitanàrnak hogy így nem vehet rèszt az úszàsóràn),hogy ez ősz óta fennàlló problèma,egyszerűen nem tudjàk kiírtani a suliból, az alsós osztàlyosok folyton azok, egyik màsik így is úszik, ott a meleg èes a medence a melegàgya ès sorra fertőződnek meg a gyerekek.

Na szèp mondtam, de ha ezt tudtàk felvilàgosíthattàk volna a szülőket ès akkor màr ősz óta hasznàltam volna a megelőző sprayt. Ja... mert a tanàrok hasznàljàk mind!


Arra figyelj hogy a serke kb olyan színű mint a haja, szinte rà van tapadva a hajszàlàra. Ez nem pattan ha összenyomod. A serkèből fejlődik ki a tetű, amikor úgymond "èlni" kezd, de nehezen kivehető hogy az most mi a fene làba van-e vagy se stb. Na az pattan ha összenyomod körömmel.

Ès van a teljesen kifejlett tetű, ezt màr làtod hogy màszik (a serkefèsűn azonnal fennakadnak megdöbbentem hogy a fèsű nèlkül 1-et vettem èszre, a serkefèsűvel meg kiszedtem vagy 38-at... :-(

A kifejlett tetű fehères-vilàgos barnàs színű, vèrrel tàplàlkozik.

Nagyon gyorsan szaporodik.

2015. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ja ès mindent amivel èrintkezett a feje 60 fokon ki kellett mosni.
2015. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bocs..Ez az idióta billentyüzet elírta, nem pàr amitet vettem. Hanem Paranit sampont
2015. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A serke,ami még nem kel ki az vajon csak a hajban tud kikelni?Mert nekem kiesett a kezemből 2 db azt sem tudom,hogy hova:(A férjem elment a gyögyszertárba,és vett ilyen paranit sampont.Átfésültem a haját,de nem láttam rajta semmit.
2015. márc. 27. 18:13
 17/20 anonim ***** válasza:
Vérrel táplálkozik, tehát nem fog élve maradni a földön.
2015. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kislányom ovijában állandó probléma a tetű. Mi Neemoxan tetűírtó használunk és vettem természetes tetű megelőző sampont és sprayt. Heti 1x megmosom a samponnal, minden reggel tincsenként fújom a hajára a sprayt. Minden nap délután átfésülöm a haját. A te hajadat is nézd át.


Mennyi tetű volt benne?

2015. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Most megmostuk a hajukat,de lehet,hogy keveset tettem a hajukra a samponból,mert nem habzott,mikor bevizeztem.Ti beleültetitek a gyereket a kádba,mikor ezt a sampont használjátok?Én nem mertem őket beleültetni,de eléggé érdekes volt így állva mosni a hajukat.
2015. márc. 27. 19:21
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor térdeljen és a dugót ne dugod be így rögtön lefolyik minden a lefolyón, illetve még okos megoldás ha a mosdó vagy kád elé szépet teszel és mint a fodrásznál hátra hajtja a fejét a kádba/mosdóba és nagyon egyszerűen zuhanyzóval meg tudod mosni a haját!
2015. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!