Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves a fiam, fél éve...

3,5 éves a fiam, fél éve nappal stabilan szobatiszta. Az éjszakait mikor lehet elkezdeni? És hogyan?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha reggel száraz a pelenkája néhány napig, akkor többet nem adsz rá éjszakára se pelenkát. Reggel, ébredéskor rögtön pisiltesd meg, akkor meg tudod állapítani, pisilt-e éjjel.
2015. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Régen el kellett volna kezdeni.
2015. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Még el sem kezdted???
2015. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Én annak idején rendszeresen kivettem az ágyából éjjel, ráültettem a bilire és le akart ugyan fordulni róla, de én susogtam a psss-psss-t és pisilt a bilibe. Fárasztó volt, de hatékony.
2015. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy tisztán fizikai folyamat, egyszerűen ha már egy hete folyamatosan száraz pelussal ébred, akkor nem adsz rá többet. Ébredés után ne hagyd a pelenkában a gyereket, hanem küldd el rögtön vécére, mert könnyen lehet, hogy megszokta, hogy a reggeli első pisit még abba végzi.

Bár vannak gyerekek, akiknél még nem alakul ki 3,5 éves korra az ágytisztaság, azért a túlnyomó többségnek ilyen idősen már menni szokott.

2015. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát az én fiamnak soha nem volt száraz a pelusa... mégis levettem. Összesen 3 baleset volt, és lám 3 évesen ágytiszta lett. Nem feltétlenül kell a száraz pelenkára várni!
2015. márc. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 5 éves státuszon kérdés,hogy éjszakai szobatisztaság kialakult-e. Persze ritka,aki addig "húzza".

Én nem "kínoztam" magunkat az éjszakai kelésekkel,mert szerintem az nem szobatisztaság,ha fél óránként a bilire ültetem,és örülök,mert abba pisil. Este lefekvés előtt pisilt,ráadtam a pelust,reggel ébredés után rögtön mentünk pisilni. (mi így kezdtük) Én megvártam,míg száraz volt a pelus éjszaka,utána hagytuk el...azóta se történt éjszakai "baleset" (nálunk 4 éves kora előtt).

2015. márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, én sem keltettem pisilni éjszaka. Összesen 3 baleset volt az első 2 hétben, azóta semmi!
2015. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 nap nappali szobatisztaság után- bár félve, de levettem a pelust. Addigra mondjuk már istentudja hány napja (hete) vettem le róla reggel szárazon a bugyrot. Alá matracvédő, aztán hajrá. Lefekvés előtt pisiltesd. Nálunk csak akkor volt baleset, ha nagyon bealudt reggel. Éjszaka soha nem. Ha időben felkeltettem volna reggel, és nem hagyom lustizni, nem lett volna pisis ágynemű.
2015. márc. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor nappalra szobatiszta lett (ovi előtt éppen egy hónappal) akkor nyár volt. Estére alvógatyónak nevezve egy nadrágpelenkát adtam rá. ( [link] Összesen vagy 2 alkalommal volt benne reggelre pisi, de az is akkor, ha virslit, vagy valami hasonló már gyárilag elsózott ételt vacsorázott, és utána nem győzött eleget inni... Aztán eltelt 10 nap, és nem lett pisi benne reggelre, és amúgy is ovis lett, akkor már kisgatyára váltottam. Amikor kérdezte, hogy miért nem a korábbi alvógatyót adom rá, akkor azt mondtam, hogy azért, mert te már ovis nagyfiú lettél. Másodpercekig nézett rám, szinte hallottam, hogy kattognak a kerekek a buksijában, ahogy a helyére teszi a dolgokat. Aztán bólintott, hogy érti...
2015. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!