Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van összefüggés az étvágytalan...

Van összefüggés az étvágytalanság és a sok betegség között?

Figyelt kérdés
Kisfiam válogatós, keveset eszik. Emellett egyfolytában beteg, mindent elkap a napköziben. Próbáltam neki Béres cseppet, illetve később Immunotrofinát adni, mellette C és D vitamint kap, de nem hozott javulást. Jól gondolom, az étvágytalanság hozzájárul a legyengült immunrendszerhez? Igazából nem tudom, mit tegyek. Sokat vagyunk levegőn is. Amiket eszik, az a felvágott, hús, zöldségekből uborka, paradicsom, paprika. Főtt zöldségek nem igazán érdeklik. Sült krumplit imádja, meg a házi készítésű pizzát is szereti. Gyümölcsökből a banán, alma, kiwi, körte megy napi szinten. Meg mindene a tej. Nektek mi vált be?
2015. ápr. 1. 20:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Még a tojást is nagyon szereti, a sajtot is, a diót, mogyorót. De a főtt ételekkel sajnos hadilábon állunk, pedig nem hinném hogy rosszul főznék :D Ja, és a napköziben állítólag mindent megeszik, itthon csinálja ezt velünk...
2015. ápr. 1. 20:15
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor került közösségbe?

Lányom nagyon jó étvágyú volt, szó szerint bármit megevett...

Mégis nagyon beteges lett, amikor közösségbe került. Úgyhogy ez nem csak attól függ, hogy válogatós-e vagy sem egy gyerek.

Én amúgy anyukám elmondása szerint rossz étvágyú gyerek voltam, szerintem nem ettem meg még annyit sem, mint a fiad, és nem volt beteges gyerekkorom (viszonylag későn kerültem közösségbe, lehet ez is számított, addigra már elég erős volt az immunrendszerem).

Lányom 22 hónaposan kezdte a bölcsit, és két hetente itthon volt betegen...

2015. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fiam is étvágytalan lett és egyre gyakrabban volt beteg. Sápadt is volt. Próbáltuk a Béres cseppet és a Cebion multivitaminját, de az neki nem ért semmit. Harmadszorra a Lenkei féle gumicukor vitamint kapja, a fele hiányzik, és már most hihetetlen az étvágya, már hízott is kicsit, újra megeszi a zöldségeket, gyümölcsöt, nagy menyiségeket eszik....., nagyon örülök és ajánlom nektek is :)
2015. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!