Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tetőzik/tetőzött nálatok...

Mikor tetőzik/tetőzött nálatok a szeparációs szorongás, és volt-e összefüggés a közösségbe járás elkezdésével?

Figyelt kérdés
főleg a bölcsire gondolok,nem a baba-mama klubokra.milyen mértékű volt?csak alvásnál jelentkezett,vagy nap közben is?
2015. márc. 27. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A szeparációs szorongás NEM az anya hiánya, hanem az, amikor a gyerek rájön, hogy saját akarata van és azt érvényesíteni akarja.

Ez akár 7-8 hónaposan is lehet, de 2-3 évesen is.

Akkor "tetőzik", ha a szülő hagyja, hogy a gyerek akarata érvényesüljön, és nem az övé.

Csak a fiam járt bölcsibe. De nem volt emiatt semmi probléma vele, mert nem szoktattam magamhoz.

2015. márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kedves első válaszoló! ajánlom figyelmedbe: [link]


már többször is olvastam a véleményedet a szeparációs szorongásról, úgyhogy kérlek, olvass utána, mielőtt olyan tanácsot adsz, ami félrevihet másokat.

kérdező: a szep.szor. sokszor kisebb nagyobb hullámokban tör a gyerekekre, általában 7-9 hónapos korban tetőzik, de ez után is "visszatérhet", általában enyhébb és rövidebb lefolyású. az, hogy egyes gyerekeknél mi váltja ki, személyenként eltérő lehet, de akár a bölcsőde is járhat ilyen tünetekkel. mennyi idős a gyereked?

2015. márc. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk meg egyáltalán nem is volt.
2015. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

20 hónapos.én másfél éves kor körül emlékeztem,hogy akkor nagyon tetőzik ez.

az önálló akarat miért gond?minden ember saját gondolatokkal,akarattal rendelkezik,szép is lenne,ha nem engedném a kislányomat,hogy érvényesitse.persze nem az úttest közepén,meg hasonlók,de az első válaszolót tényleg nem értem.sajnálom a gyerekét.

2015. márc. 27. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagyok, és még soha nem hallottam a téma olyan interpretációját, amelyet az első válaszadó vázolt. Egyébként jellemzően subokban jelentkezik 2 éves korig bármikor, bármennyiszer. A közösség persze erősíthet rajta.
2015. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!