Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hosszú távon a...

Szerintetek hosszú távon a szeretett teljes nevelés hasznosabb, mint a keményebb, szigorúbb nevelés?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam

Én próbálom a két gyermekemet (4 éves, 2 éves) gyermekeimet szeretettel nevelni. Ha hiszti van, akkor sem zsarolok, nem teszem víz alá őket, stb.

Viszont lehet emiatt több a hiszti nálunk? De szót is fogadnak ám, csak néha jön rájuk az akaratosság. Viszont nyafkák (lányok)


van egy rokonom, akinél két fiú van

(2 és 6 éves)

ők fogva vannak keményen, kevesebb szeretet kapnak, és bizony vannak víz alá téve rendesen.

Ők katonásabb nevelést kapnak, ami nekem nem mindig tetszik (gondolom nekik meg az én nevelésem nem)

ellenben nincs náluk hiszti, szófogadatlanság előfordul, persze, az természetes, de mégis,


én csinálom rosszul? folyton azt hallom, hogy náluk ilyen nem történik meg (amikor elkezd sírni az én érzékenyebb lányom). Náluk hálistennek nincs ekkora hangzavar

olyankor rosszul érzem magam és elbizonytalanodom, hogy mégis csak kéne valami keménység


következetes vagyok, nagyon is, csak kedvesen akkor is.

nem tudok kiabálni, ahogy ő csinálja.

de mégis, mintha nálunk lennének a neveletlen gyerekek


szerintetek?

bocsánat, ha hosszú lett, csak folyton ez jár ma a fejemben



2015. ápr. 8. 11:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

azt hozzá teszem, hogy a két lányunk imádja egymást. És ahogy a férjem szokott engem vigasztalni, a nagyobbik lányom nagyon alkalmazkodó természet

amit kérünk megcsinál

csak nyafka és nyafog folyamatosan

2015. ápr. 8. 11:19
 2/17 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Számomra az arany középút, ami járható. Kell a szigor is néha.
2015. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

még annyit, hogy most beszéltem a férjemmel, aki állítja, hogy nyugodjak meg, nem csak nálunk van hiszti, ez életkori sajátosság

én is tudom

na mindegy

lehet ,nem kéne ezen agyalnom és magamra vennem a megjegyzéseket

2015. ápr. 8. 11:24
 5/17 A kérdező kommentje:

szigorú és következetes vagyok én ám, csak nem vagyok hangember ,nem kiabálok

ezért tűnik úgy, mintha kényeztetném őket

persze, sokat szeretgetem, szeretik is ők


na mindedgy

2015. ápr. 8. 11:25
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kettő között valahol az igazi. Természetesen szeretettel nevelem a fiam (3 éves), de nem hagyok rá mindent, bizony van szigor is és emeltem már fel a hangomat, ha kellett. A nyafogást nem tűröm, arra semmi szükség, a hisztivel pedig nem foglalkozom. Megmondom neki, hogy akkor szóljon, ha abbahagyta. Megpróbálkozott párszor, de rájött, hogy nem ér el vele semmit, úgyhogy már csak ritkán fordul elő. Víz alá nem teszem, egyszer kicsit lelocsoltam, mert annyira behergelte magát, hogy nem tudtam kizökkenteni máshogy.
2015. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia, az előző linket én küldtem el. A képhez tartozó szöveg a lényeg, ami a kötelék kiépítéséről szól.

Ezen én is sokat gondolkodom mostanában, nekem is van olyan ismerősöm, aki poroszos nevelési elveket vall, és látszólag az a működő dolog, hisz jólneveltek a gyerekek, szót fogadnak, de mi van a háttérben, mi van a fejükben, hogyan alakul a szülő-gyermek köteléke, mivé változik ez a jövőben?


Szerintem ez a cikk nagyon-nagyon választ ad a kérdésre.

Nem is linkelnem kellett volna, inkább kimásolom ide:


"A felnőtt haragszik a szüleire. Már nem is megy el őket meglátogatni. Vagy elmegy, de csak kényszerűségből, mert úgy illik.

Tele van sérelmekkel, vagy csak szimplán lesajnálja az édesanyját, édesapját.

Idős emberek hónapszám nem találkoznak a családjukkal, csak akkor jönnek, ha kórházba kerül, ha nagyon beteg, meg karácsonykor.


Sokszor elgondolkodom: miért, hogyan lesz ez így?!


Ezek a szülők, akik most már nagyszülők, dédszülők, talán nem úgy szerették a kicsi újszülöttjüket, mit mi most a sajátjainkat.

Nem szeretgették, etették, nem ültek az ágya mellett, ha beteg volt?

Nem tanítgatták cipőt kötni, törölgették a maszatos arcocskáját, nem segítettek matek leckét írni?


De bizony úgy tettek.


Megtették, amit tudtak, útjukra bocsátották a gyermekeiket, és azok aztán hátra se néznek.

Valahogy elfogadtuk normálisként, hogy a szülők, a nagyszülők már csak ünnepekkor része az életünknek, miközben gyakran csak arra vágynak, hogy a családjuk körében lehessenek.


Nem. A távolság nem kifogás. Ma, amikor van telefon, Skype, email (a 81 éves nagypapám azért nézi a Facebookot, hogy melyik unoka mit tett fel éppen), vagy kevésbé modern nagyiknak ott a posta, lehet fényképet, gyerekrajzot küldeni akár minden héten.


Nem a távolság vagy az időhiány az igazi ok.


Akit igazán szeretünk, arra mindig van időnk.


A baj ott van, hogy a kötelék valahol megszakad.


Nem egy alkalom miatt, nem hirtelen. Szálanként feslik fel, mint a napon felejtett vászon, amit szétáztat az eső és szétéget a nap.


Amikor hagyták a babát sírni, mert erősebb lesz tőle a tüdeje.

Amikor rácsaptak a fenekére, mert összetört egy poharat.

Amikor nem tudta a szorzótáblát, ezért a sarokba állították otthon, pedig ettől nem fogja jobban tudni.


A szülő jót akart, azt látta, azt mondták neki, így kell csinálni.

Azt mondták neki, így hamarabb lesz önállóbb a gyermeke.

Nem a TETT a lényeg. Nem az, hogy büntetés vagy nem büntetés, rászóljak vagy ne szóljak.

A SZÁNDÉK: hogy hamar válasszuk le a gyereket, hamar legyen önálló, akkor, amikor még nem képes az lenni. És persze ilyenkor ő védőburkot épít maga köré cumiból, kabalaállatból, pótcselekvésből, nyafogásból, magába fordulásból vagy állandó megfelelési kényszerből.


Gyűjti öntudattalan az érzést, hogy őt le akarják rázni, nem fontos.

És felnőttként pontosan így viselkedik.

A szüleivel is, másokkal is. "Ameddig jó vagy nekem, addig szeretlek." - mondja. És valójában nem mer szeretni igazán.


Ezért fontos a kötődésre nevelés, a kötődés minősége.

Mert azok a gyerekek, akik mi voltunk is kötődtek, a szüleik is hozzájuk. De a kötődés szétfeslett és már csak befoltozni tudjuk.


Szülőként ebben miénk a felelősség.

Mert ezt adjuk át a gyerekeknek. A kapcsolataink minőségét,

a mintát, hogyan kell egymással létezni, kapcsolódni, másokkal törődni.

Most isszák be, tárolják el ennek a morzsáit, abból, ahogyan ma és holnap csinálod, ahogyan ma és holnap gondolod.


Ez az, aminek most van itt az ideje, amíg kicsik.

Mert aztán nagyok lesznek és akkor már hiába magyarázod neki sóvárogva, hogy "néha azért felhívhatnátok". Már késő lesz."

2015. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy legyenek szabályok. Szeretve is lehet, nyugodtan is lehet.


A katonás nevelés túlzás.

2015. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

én is felemelem a hangomat

de alapból nem vagyok erős hangú, ezért tűnhet úgy, mintha nem is nevelnék

miért csak az nevelhet, aki erős hangon beszél, ha értitek


viszont következetes vagyok, ez nálam bevált jobban

és mintdkét lányom bújós természet, és én is imádom őket "kényeztetni", most ez baj?


a nyafogásról most van a leszoktató projekt a nagyobbikná

2015. ápr. 8. 11:32
 10/17 sandrachnologic ***** válasza:
En is olyan vagyok, mint te. 😊 probaltam szigoruan is, nalunk az nem jott be. Marmint szigorú vagyok es következetes, az van amit én mondok, de nem veressel es üvöltéssel. Bar tegnap volt egy nagyon csunya veszekedesunk a fiammal (júliusban lesz 4 eves), ott bizony kiabáltam, de csak mindketten rosszul ereztuk magunkat es eredménye nem volt. Szoval ez nem jon be nekunk. En inkabb halál nyugodtan elmondom 15x is, nem baj ha ez masnak nem tetszik... Egyebkent a gyermek alaptermeszete is szamit szerintem. Nekem a fiam barátkozós tipus masokkal, nyílt es vagany. De ha mondjuk van egy magasabb maszoka akkor bizony ráfér a batoritas tobbszor is es nyafog is néha. Ja es nagyon érzékeny lelku. Tehat ha pl rászól az apja hangosabban fel évente egyszer akkor biztos, hogy 1-2 órán at emlegeti. Szerintem nem csinaljatok ti sem rosszul, meg mi sem. Ha a gyerekek boldogak es kiegyensulyozottak, szot fogadnak es szeretitek egymást nem lehet gond. Nekem Sosem lenne szivem a hisztizo gyereket a zuhany alá vágni, amikor mondjuk epp egy kudarcon duhodik be es nem tudja levezetni meg az érzéseit rendesen mert szegényes az eszkoztaruk ehhez meg ilyenkor...
2015. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!