Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hosszú távon a...

Szerintetek hosszú távon a szeretett teljes nevelés hasznosabb, mint a keményebb, szigorúbb nevelés?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam

Én próbálom a két gyermekemet (4 éves, 2 éves) gyermekeimet szeretettel nevelni. Ha hiszti van, akkor sem zsarolok, nem teszem víz alá őket, stb.

Viszont lehet emiatt több a hiszti nálunk? De szót is fogadnak ám, csak néha jön rájuk az akaratosság. Viszont nyafkák (lányok)


van egy rokonom, akinél két fiú van

(2 és 6 éves)

ők fogva vannak keményen, kevesebb szeretet kapnak, és bizony vannak víz alá téve rendesen.

Ők katonásabb nevelést kapnak, ami nekem nem mindig tetszik (gondolom nekik meg az én nevelésem nem)

ellenben nincs náluk hiszti, szófogadatlanság előfordul, persze, az természetes, de mégis,


én csinálom rosszul? folyton azt hallom, hogy náluk ilyen nem történik meg (amikor elkezd sírni az én érzékenyebb lányom). Náluk hálistennek nincs ekkora hangzavar

olyankor rosszul érzem magam és elbizonytalanodom, hogy mégis csak kéne valami keménység


következetes vagyok, nagyon is, csak kedvesen akkor is.

nem tudok kiabálni, ahogy ő csinálja.

de mégis, mintha nálunk lennének a neveletlen gyerekek


szerintetek?

bocsánat, ha hosszú lett, csak folyton ez jár ma a fejemben



2015. ápr. 8. 11:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Még annyit elfelejtettem, hogy nagyon sokat puszilkodunk a fiammal, ölelkezünk, nevetünk, szóval egyáltalán nincs "poroszosan" nevelve, de azt gondolom a határokat a szülőnek kell kialakítania, ha valamit nem lehet, akkor nem. Ettől senki nem lesz rossz szülő és nem fogja a gyereke öregkorábasn elhanyagolni, sőt.
2015. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lányom van. Ők is nyafkák. Nálunk sincs kiabálás, egyebek. Szerintem ahol csak lányok vannak, ott több a nyafogás is, a fiúk teljesen mások. A barátnőmnél csak fiúk vannak (4 fiú). Ő is szeretetteljesen neveli őket. Ők nem nyávognak, de náluk is van akaratosság, csak másképpen nyilvánul meg. A hasonló elveink ellenére kicsit másképpen fegyelmezünk, más vált be, nem lehet összehasonlítani. Lehet, hogy rossz a példa, de ha veszel egy munkahelyet, ahol csak nők dolgoznak, ott is más a légkör, mint ahol csak férfiak dolgoznak. :)

Szerintem nem csinálod rosszul, ne izgulj! :)

2015. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a belinkelt szöveget. Igazán érdekes.
2015. ápr. 8. 11:37
 14/17 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy legyen sok ölelés, puszi, simogatás, testi kontaktus, mert a gyerekek abból is érzik a szeretetet.
2015. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

a gyermeknek tudnia kell, hogy mit vegyen komolyan, melyik hanglejtésed, szavad és ennyi.


(csak mert nálunk megesett nem egyszer, hogy elnevettem magam, így jóhogy nem tud rám hallgatni, szóval ha nincs olyan "varázsszó, hanglejtés, komoly arc, stb), amiből a gyerek valóban hallgat a szüleire, az nem jó)

2015. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A szeretetteljes légkör sokkal fontosabb mint a katonás fegyelem. Persze jó ha megvannak a határok, de egy élére fegyelmezett gyereket csak egy ideig lehet maga alá gyűrni a szülőnek, kamaszkorában robbanni fog. És ha addig azt nem tapasztalta meg, hogy feltétel nélkül szeretik, tisztelik, és figyelembe veszik az igényeit, akkor teljesen kicsúszik a szülői kézből. Szóval szerintem jól csinálod.Egyébként én 4 éves kor felett kezdtem megtapasztalni az eredményét a szeretetteljes nevelésnek, és felülmúlja minden elvárásomat!! Pár év, és Te is látni fogod.
2015. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!