Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a gyermekem...

Beáta Virág kérdése:

Mit tegyek ha a gyermekem nagyon szorulásos? 2 éves lesz és változatosan eszik mindent már. Rengeteget iszik és főzelékeket, gyümölcsöt is levest is. mégis szorulásos.

Figyelt kérdés

Kipróbáltuk már a Leavolakk-ot, Oliva olaj, Glicerines kúpot is. egy ideig használtak ma már a kúp sem.

Nem soká elviszem Doktorhoz is de kíváncsi volnék akiknek hasonló problémájuk van esetleg mit tanácsolnak..

Hogyan enyhíthetek h könnyebben menjen a dolog? Kötekedők ne írjanak! Csak aki segíteni szeretne! köszönöm előre is.



2015. ápr. 13. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
ne adj neki kenyérféléket, rizst, krumplit, kakaót, csokit és semmit ami fogja a székletet...
2015. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van mindennap széklete? Ha nincs, akkor azért van szorulása, mert beszárad a végbélbe, és nem tudja kinyomni. Arra kell törekedni, hogy minden nap legyen egyszer széklete.
2015. ápr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tartja vajon vissza akarattal a székletet? Nem fél bilire ülni? Mert ilyen is okozhat szorulást!
2015. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy időszak-több, mint fél év, mikor visszatartotta, mert egyszer fájt neki a kakálás és utána félt kakálni...borzasztó volt.. mi is próbáltunk minden félét. Aztán egyszer csak leszokott róla szerencsére:D
2015. ápr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom szeparációs szorongas miatt volt szorulásos. Már mindent kipróbáltunk rozskenyér szilva aszalt szilvalevet ivott. Elvittük dokihoz és ő mondta hogy pszichés oka is lehet. Pont abban az időben kezdődött az ovi én meg a kistesóval terhesen kórházba kerültem egy hónapig. Kész szenvedés volt szegénynek aztán még ahogy hazajöttünk még akkornis majdnem fél èvig eltarttott vègül magától helyre állt. Levolackot adtam ènis neki mikor már több napja nem kakilt. Nálatok nem lehet lelki oka? Mára már 6 éves és kutya baja.
2015. ápr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek volt olyan a kislánya hogy mindig visszatartotta a kakit és csak 2-3 naponta kakilt nagy sírások árán. Ismerősöm mondta hogy ez nála pszichés, mert ebben a korban van olyan gyerek aki nem tudja elfogadni hogy az a büdös csúnya dolog belőle jön ki..
2015. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen orvoshoz fogtok menni, de nekünk gasztroenterológus írta fel a "MACROGOLA 4000" Ez puhán tartja a székletét a végbélben. Ha 5-6 naponta kakil akkor is puha! És mivel így nagyobb tömegű a széklet ezért nagyobb inger éri a végbelet és hamarabb bír kakilni.

Minden reggel adom neki. Nem mindegyik orvos ismeri, de említsd meg neki, hátha felírja. Szerintem nagyon hasznos dolog!

Mi is már végigjártuk a lépcsőfokokat kaki ügyben. :)

2015. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a "mese a vakondról, akit tudni akarta, hogy ki csinált a fejére" című könyvet, meg a kakikönyvet! Az én lányomnál is volt ilyen gond 2.5 évesen, már nem is tudom, mi segített, azt hiszem, semmi, csak úgy elmúlt.
2015. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De úgy tűnik,hogy megoldódott a problémánk,ugyanis kap Pro Kid port ami a bélbolyhokat hozza rendbe. 4-szer kapott és azóta minden nap van most már széklet. Mellette issza minden este és reggel vagy Milumil gyerek italt vagy laktózmentes tejet. :D Hála a gyógyszertárba jó tanácsot kaptunk és rendeződni látszik a dolog.
2015. máj. 6. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!