Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagydolog nagy gond?

Nagydolog nagy gond?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves lesz. A székletével vannak gondjaim. Kedden nagy wc-zett utoljára rendesen. Pénteken érte kellett mennem az oviba mert üvöltve sírt, hogy fáj a hasa, nem evett nem aludt. Mire oda értem nagy nehezen aludt kicsit. Elvittem wcre. Egy kevés széklet jött de nem sok és azóta sincs semmi. Nem tudom mit csináljak vele.
2015. ápr. 19. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

most akkor kúpot kéne adni neki, biztos besült már szegénynek. ha az sem segít akkor be kéne vinni a kórházba ahol kap beöntést...

egyébként ha ez megoldódik, akkor meg kúraszerűen adhatnád neki a laevolac szirupot, 10 napig 10 majd 5mlt.

és persze az étrendjét teljesen átalakítani. nyilván az ovis kajával nem tudsz mit kezdeni, de a vacsira figyelj, ne legyen kenyér, leves és főzelék minden mennyiségben, ovi után rostos gyümölcsök, barack, szilva minden mennyiségben, legalább 1l vizet igyon meg. gyógyszertárban lehet kapni hashajtó hatású ásványvizet is, azt is szerintem próbáld ki. semmi csoki, kakaó és egy időre otthon függeszd fel a krumplit, rizst is mert azok is fognak. köret az legyen párolt zöldség

2015. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az aszalt szilvát, az nagyon jó! Hátha...
2015. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy egyébként nem először van ilyen. Régebben is elő fordult, de mióta nincs pelus rendszeres. Oviban jókat esznek és sok gyümi és zöldség van. Itthon is egészségesen eszik. Aszalt szilvát próbáltam de nem eszi meg.
2015. ápr. 19. 23:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy pszichés az oka.

Ma feltétlenül csald ki belőle, hívd fel a gyerekorvost is, mert ha benne marad, bélcsavarodást kaphat. Ez nem játék. Plusz annyira fog neki fájni, mire kijön, hogy még inkább vissza fogja tartani.

2015. ápr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2 csepp Guttalax és glicerines kúp.


Jól van már?

2015. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen sejtem, hogy pszichés mikor lekerült a pelus 4 napig tartogatta utána rettenetesen nehezen jött ki. De mit tegyek, hogy ezt a lelki gátat feloldjam?
2015. ápr. 20. 09:54
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak pénteken fájt a hasa. De széklet nincs.
2015. ápr. 20. 10:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, amit írtam. Nekünk bevált. Ugyanígy voltunk. Telefon oviból, sírás, üvöltés:(
2015. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi falun lakunk,és készítek szilva befottet. Ha a lányomnak ilyen problémája van, mindég adok neki olyat és másnapra konnyen megy a kakilás. Vol olyan is, h minden nap evett szilvát. Néha már o kéri, h kemény a kaki, kérek szilvát.
2015. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a szilva nem vált be, laevolac és a kúp viszont igen. Megmondtam neki, hogy a kúp segít rajta, hogy ne fájjon a kakilás. Megértette, és utána már volt, hogy saját maga kérte. Nem szokott rá, volt egy kb. egy hónapos periódus amikor gondok voltak a székletével de azóta semmi. 4 éves ő is. Nálunk ráadásul még az is gondot okozott hogy felrepedt ott neki, és emiatt tényleg fájdalmas volt a kakilás.
2015. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!