Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos gyereketek hogy...

20 hónapos gyereketek hogy áll a szavakkal, a beszéddel?

Figyelt kérdés

Sok szót használ már? Mond már 2-3 szavas "mondatokat"?

Köszönöm a válaszokat.


2015. ápr. 23. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányom 19. hónapos. Még egy szót sem mondott. Ha kérem akkor mondja, hogy TEJ. Ennyi.
2015. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam mond már több szavas mondatokat is. A lányom ilyen idősen mondókákat, verseket mondott (azóta sem lehet lelőni a beszédben). Általában lányok hamarabb beszélnek, mint a fiúk; én azt vettem észre, hogy a lányomnak már egész pici korától tudtam olvasni, a fiamat csak mostanság érdeklik a könyvek. Épp minap olvastam egy cikket, hogy a beszédfejlődés nagyon eltérő a babáknál, ha 4 éves korára nem beszél, akkor van gond és nem szabad hasonlítgatni egymáshoz :)
2015. ápr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam.

A mondatoktól nagyon messze állunk.

Amit mond: mama, papa (ez nála az apa), pápá, cica, kaka (ez a kakaó a kukasauto es maga a kaka is), nyanya (ez az anya), háp-háp, brrr (ez az autó), bu (ez a busz)

Szóval még nagyon kezdetleges. :-)

2015. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Enyém 1-én lesz 21 hónapos. És nagyon sok szót tud már, fel sem tudnám sorolni. Most 1-2 hete van az hogy 2 szót összeköt már. Megérti amit mondok neki, értelmes. Kislányom van.
2015. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondatokat mondott már ekkor, pedig kisfiú.
2015. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kislányom pár napja mondott ki néhány mondatot.persze csak a szavakat egybe.kicsi cica haza alszik.(otthon helyett),vagy apa oda tette.ilyesmit.de szerintem nekem az átlagnál kicsit gyorsabban fejlődik a beszéde ezért ne vonj le messzemenő következtetéseket ebből.rengeteg szót tud,sokat énekel,mondókákat befejezi.sok szót használ is,próbálja kimondani,-rámutat amire kérdezem.
2015. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19 hónapos kisfiam szavai: anya, apa, tesók nevei, ama (ez a mama), papa, tej, cici, hinta, ótó (autó), tente, téapó (télapó), szia, nem.
2015. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is lányom van, 20 hónapos. Ő is sok szót tud már, apa, anya, papa, mama, szia, pápá, helló, vaó, nyaó, autó, nem, sír, hapci, kakaó, néni, ül, csücsül, te, Anna, ló, koppkopp, bébi, kaka, lány, ajtó, toll, hirtelen most ennyi. És pár napja már több szót is összetesz, pl azt mondja: szia apa/anya, nem kell baba (mikor kinálom a kaját és már nem kéri, azaz nem kér a baba), anya csücsü (kéri hogy üljek le), vagy hogy: a vovó síí (a vovó az a kutya, a vovó sír, ezt mondja, mikor vonyít az egyik szomszéd kutya), vagy épp a nyaó síí, azaz a macska nyávog, sír.
2015. ápr. 23. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hónaposan kezdett el baszélni, 15 hónaposan a teljas nevét megmondta, 18 hónaposan a bocibocit végig énekelte.

Fiam 2,5 éves koráig a mama, gaga stb kivételével lényegében semmit nem mondott, most 34 hónapos és szép kerek mondatokban beszél:)

Szóval 20 hónaposan nem vagytok lemaradva!!

2015. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!