Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évest kiengedtek/kiengednéte...

6 évest kiengedtek/kiengednétek egyedül a kertbe ha van medence?

Figyelt kérdés

tavaly még nem engedtem ki... 120cm-es a medence, gyerkőc is annyi, egyébként jól úszik, de gondolom ha beleesne akkor megijedne, de talán időn már pipiskedve leérne a lába.

ti kiengednétek? úgy érzem itt van már az ideje



2015. máj. 3. 14:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Gondolom le tudjátok fedni, egyébként mindenféle növényi törmelékkel is tele lenne. Így nincs mibe beleesnie.

(A fedés bírja el a súlyát, én tesztképpen ráküldenék egy 50 kg körüli felnőttet, aki nem fullad bele, ha beszakadna alatta.)

2015. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Biztosan nem engedném ki egyedül. A híradóban tavaly nyáron is volt egy eset mikor két kisgyerek fulladt kerti tóba. Nekünk is van medencénk, de gyereket felügyelet nélkül sose hagyunk kint.
2015. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11es, nem, ilyen szinten nincs lefedve nyáron. átlátszó fóliát húzunk rá éjszakára, mást nem, mert akkor meg algásodik...


itt is nagyon vegyesek a válaszok, én se tudom, most már még jobban elbizonytalanodtam. ugyanakkor érzem, hogy egy ekkora gyereknek már kéne némi önállóság és hát hol máshol ha nem a kertben? :/

2015. máj. 3. 18:53
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Te ismered a saját gyerekedet...Ültesd le,magyarázd el neki,hogy óvatosan viselkedjen a medence közelében,mert nagy baj lehet.Szerintem 6 évesen már megértik.

Amúgy ha baj akar lenni,úgyis megtörténik.Sajnos.

Ismerős baba majdnem megitta a festék higitot,pedig el volt dugva a garázsba,a másik meg leforrazta magát.Sajnos nem lehetünk minden másodpercben mellettük.Én régen a fiam mellett álltam,mégis megégett az ujja,mert anyukám otthagyta a hajsütőt.

2015. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ennyi idős gyerek egyrészt nem érti, hogy nem szabad, másrészt, ha érti is, nem tud még úgy figyelni. Szaladgál, beleesik. Semmiképp nem engedném ki egyedül, vagy keríts be.
2015. máj. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kerítsd el és már mehet is. Meg van a biztonság és az önállóság is vele.
2015. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%
Ha olyan süllyesztett medence, akkor nem engedném, mert ha tudja is hogy nem szabad, akkor is véletlenül megcsuszhat és beleeshet futkarozas közben. Ha olyan mobil medence, ami csak fel van állítva a fűben (ami sok kertben található), akkor kiengednem, oda nem tud olyan véletlenül beleeseni, mert van magassága.
2015. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

Igen, kell neki az önállóság: a kertben, de nem a medencében.

2015. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát, én tuti nem. Tavaly ismerősöm 12 éves fia csúszott meg a medence mellett, úgy esett bele, hogy beverte a tarkóját, elájult, és még az volt a szerencse,hogy ott volt két osztálytársa, az egyik futott az apjáér, a másik meg a víz felett tartotta a fejét, mert szegény annyira bepánikolt, hogy nem tudta kihúzni, ennyi futotta az erejében. Hónapokig intenzíven volt, mert nyaktól lefelé lebénult, de szerencsére gyógytornával újra fog mozogni.az iskolában halasztani kellett, lehet még idén se mehet,de ez nem biztos. Úgyhogy a medence tabu felnőttnnélkül. Főleg egy ekkora gyereknek. Az én lányom is 6 éves. Egyedül biztos nem megy a medence közelébe még egy darabig. Minden évben hallani nyáron egy csomó embert,aki megfulladt,és a 90%-nál hozzáteszik, hogy pedig jól úszott.
2015. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem engednem semmikeppen sem, leirtak mar elottem, hogy miert. Nem jelent semmi, hogy tud uszni, esestol fugg, illetve, beverheti a fejet es elajulhat, stb.
2015. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!