Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kiskoromban majdnem belefullad...

Kiskoromban majdnem belefulladtam a medencébe. Azóta már sok jó dolog történt velem. Mit tegyek? Túléltem volna egyedül is?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt, 10 évesen bementem a hullámmedencébe az egyik strandon. 147 cm magas voltam, a vízmélység 7 cm-rel alacsonyabb. Úszkálni akartam egyet, de megbotlottam és a számba ment a víz. Mivel akkor nem voltam jó úszó, valamint a hullámok elég magasak voltak ahhoz, hogy betemessenek, ezért lábujjhegyen ugráltam, mert másra nem volt erőm és időm. Azonban így is vizet nyeltem. Beszédfunkciók nem működtek akkor, a tömeg nagy volt (tulajdonképpen ők toltak be maguk előtt, nemigen tudtam máshova mozogni), ennek ellenére 1,5 perc múlva érkezett egy férfi, aki kisegített a medencéből. Utána úgy éreztem, mintha cooopert futottam volna. A hullámzás még kb. 45-60 mp-ig tartott. Mindvégig tudatomban voltam, de nagyon elfáradtam. Egy perc üldögélés még a medence szélén, aztán elszaladtam.


A kérdés azért jutott eszembe, mert igaz, akkor is boldog voltam, de tudatlan és meggondolatlan személyiség. Azután következtek be életem legszebb évei. Ha akkor meghaltam volna, az azt jelenti, hogy hatalmas jövőbeli jellemfejlődés veszett volna kárba.

Kibírtam volna még azt a 45-60 másodpercet? Megfulladtam-e volna?



2014. júl. 7. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
1 perc alatt sztem nem lehet megfulladni.
2014. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nézzük azt, hogy a hullámok kb. 4 másodperces perióduskban érkeztek, minden 3.-at, 4.-et nyeltem be.
2014. júl. 7. 23:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy vizet nyelsz még nem fulladsz meg.
2014. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De lehet, hogy akkor a szívem nem bírta volna. Hatalmas energiát vett el tőlem az ugrabugra, igaz, hogy egy perc pihenés után odaszaladtam az anyumhoz, aki kb. 70 m-re volt tőlem.

2014. júl. 7. 23:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Kicsi az esély, hogy neghaltál volna? Amúgy meg mit filózol egy meg se történt dolgon?
2014. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hidd el, eddig nem tettem meg. Ha pedig eszembe jutott, mosolyogtam rajta. (Ilyen ritkán volt.)

De valahogy a jóból is megárt a sok. Voltam egy wellness-élményfürdőben. (Jobb dolgok is történtek velem már.) Mégis elég volt ez az élmény, hogy amikor hazaértem, kihozta belőlem a könnyeket, illetve nehezen mentem vissza megint a régi hétköznapok homályába. S valahogy eszembe jutott ez is...

2014. júl. 7. 23:27
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a fizikai tűrőképességem sem volt végtelen.
2014. júl. 7. 23:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

te vagy az a kis hülyegyerek, akit öt éve kihúztam a medencéből?


ha tudom, hogy ekkora gyökér leszel, 2x is meggondoltam volna...

2014. júl. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha tényleg te vagy, akkor privátban mesélj róla! Én emlékszem, felteszek neked néhány kérdést, ha akarod!
2014. júl. 8. 17:35
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a medence aljától el tudtam rugaszkodni, csupán máshova mozdulni sehogy sem.
2014. júl. 9. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!