Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valamilyen káros hatása,...

Lehet valamilyen káros hatása, felnőtt pezsgőtabletta gyereknek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
A jelenleg iskolába készülő gyerekemmel úgy jártuk végig az óvodát, hogy 1 hét ovi 2-3 itthon, állandóan beteg volt, próbáltunk immunerősítőt, mindenféle drága vitamint, többször volt itthon, hogy ne essen vissza, rengeteg zöldséget gyümölcsöt evett, de közösségbe mégis azonnal mindent elkapott. év elején kórházban voltunk az influenzából kialakult tüdőgyulladással utána 3 hetet itthon. Szoktam inni ilyen felnőtteknek való multivitaminos pezsgőtablettát ezt a 300 forintosat. Mikor mondja a lányom, hogy ihat e ő is. Rákerestem a benne lévő vitaminokra, kb mindenből a duplája van benne mint a gyerekvitaminokra, mindegyiket megnéztem egyiket sem lehet túladagolni, hát gondoltam miért ne. A 3 hét alatt végig ezt itt mai napig, és már három hónapja, hogy egyik betegséget sem kapta el az oviban. Gondolhatnám, hogy most erősödött meg az immunrendszere, de kétlem ha az évek alatt nem sikerült, szóval én a pezsgőtablettának tudom be. Viszont szerintetek lehet ennek bármilyen káros hatása?

2015. máj. 6. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Normális táplálkozás mellett az immunrendszer egyrészt genetikailag meghatározott, másrészt a mérsékelt kórokozóknak kitettség már pici kortól erősíti az immunrendszert.


A vitaminok, ha alapvetően csapnivaló a táplálkozása, akkor azért nem sokat érnek, ha pedig normálisan táplálkozik, akkor nem igazán tesznek hozzá a dologhoz, a felesleg csak átmegy rajta, nem szívódik fel.

2015. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A c vitamint nem lehet tuladagolni, az a vizelettel távozik - de z sem tesz jót egy fejlődő szervezetnek: túlterheli a vesét. Ásványi anyagok is felhalmozodnak, sz se jó. Vegyél neki gyerek pezsgőtablettat
2015. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok esetben az is kevés, ami a felnőtt pezsgőtablettákban van. Ami a nemzetközi ajánlás, az arra jó hogy ne legyen pl skorbutunk, de messze nem annyi, amire tényleg szükségünk van. Az én gyerekeim 5 és 8 évesek. 2000NE D vitamint kapnak, 1000mg C vitamint, + propoliszt.
2015. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!