Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekem 3 hete és ma is a...

Gyermekem 3 hete és ma is a térdét fájlalta, mi lehet az oka? 4 és fél éves

Figyelt kérdés
Csak a jobb térde fáj, az is csak térdeléskor, (guggolásnál, ugrálásn nem), kb. 10 percig, utána elmúlik, semmi panasza nincs. 3 hete és ma is előfordult. Rákerestem a neten és rögtön a legrosszabbat dobta ki. :( Volt vkinél ilyen panasz?
2015. máj. 6. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet. Banális dolgoktól a súlyosig. Eséstől, porcleválástól kezdve.


Kérj beutalót laborba, sebészetre, ha van valami, továbbküldenek.


Kívánom, hogy semmi baj ne legyen!

2015. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem akarlak ijesztgetni, de mindenképp járjatok utána! A családban volt rá példa, hogy az a bizonyos legrosszabb okozta a bajt.
2015. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jaj kettes, te vagy az, aki minden lábbal kapcsolatos kérdésre kiírod ezt a választ? Tavaly nyárom hónapokra megkeserítetted az életem, pedig nálunk nem térd és nem lábszár volt a fájdalom hely, hanem talp... Ugyanis ortopédiára hónapokig kellett várni. Amúgy a gyereknek kábé semmi baja nem volt. Egy fülfájás vagy fogfájás vagy zsibbadás is jelentheti "azt a bizonyos legrosszabbat". Ezzel az erővel mindennap ott ülhetnénk az orvosnál rettegve és benyugtatózva.


Kérdező: lehet, hogy megütötte, és valami trutyi van bent valahol, lehet lúdtalp okozza vagy gerincefrdülés miatt megborult a gyerek statikailag, mindenesetre először jelentkezz be az ortopédiára, mert én pl most hétfőn kértem időpontot kontrollra és augusztus 26-ra kaptam (Bp.), aztán menj el a háziorvoshoz vagy a sebészetre és vizsgáltasd meg (röntgen esetleg?).


De ne láss bele többet a kelleténél!!! Fölösleges minden fájdalomtól szorongani.

2015. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekünk pont egy éve volt ez az akkor 5 éves lányunkkal. Nagyon sokat fájlalta a térdét,de ő is mindig az egyiket. Volt vérvétel, szerencsére rendben volt, és időnként fájdította,nem mindennap.és mmagától elmúlt, és abban az időben, mikor ez előjött neki,akkor az összes nadrágját, meg szandálját kinőtte. Az apja ugyan ilyen volt. Kiskorában állítólag neki is nagyon sokat fájt a térde mikor hirtelen nőtt,meg a szomszéd kisfiú is kb.4-5 éves korától időnként előjött neki,de neki annyira durván fájt,hogy bicegve ment. Ők is minden orvost végigjártak,és szerencsére a növekedéstől volt neki is.amúgy ő nagyon magas.most 11 éves, de magasabb,mint én. Úgyhogy ne aggódj, szerintem nálatok is ez lesz, de tudom min mész keresztül, én is a netet bújtam, és ezzel okoztam magamnak rengeteg álmatlan éjszakát, meg egy eltolt nyaralást, mert tavaly mikor előjött pont nyaralni voltunk, és én tiszta depi voltam miatta, a kislányunktól egy nap 1000x elkérdeztem, hogy fáj -e a lába, ha azt mondta,hogy fáj, akkor a páromnak sírtam miatta mikor a kincsünk aludt,és a netről diagnosztizáltak,hogy ez csak csontrák lehet,ezzel persze a páromat is jól felhúztam, így volt egy pár rettegős hónapunk sajnos. :(
2015. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Miért is lettem lepontozva?
2015. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Nem nem én vagyok az, azt sem tudom miről beszélsz.

De ha részletezni kell: unokatestvérem kisiskolás korában hosszabb ideig térdfájdalomra panaszkodott. Mondtak mindent az izomláztól a növekedési fájdalomig, de mivel nem múlt, így részletes kivizsgálásra került sor, ahol sajnos csontrákot diagnosztizáltak. Hosszú ideig kapott kezeléseket, a hagyományos és alternatív gyógyászat kereteiben is, végül választani kellett hogy a lába vagy az élete. Amputálták térd fölött. Azóta eltelt már majdnem 10 év, szerencsére tünetmentes! De ezt a kálváriát nem kívánom senkinek, amikor a család hónapokig azért reszket, mert a legrosszabbtól fél.


Nyilván ez egy szélsőséges eset. De rámutat arra hogy nincs olyan tünet aminek ne lenne érdemes utána járni :( Egy labor semmibe se kerül, és extrém esetben életet menthet.

2015. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindekinek köszönöm a válaszokat, én senkit nem pontoztam le!! Este megyünk ortopéd orvoshoz, remélem minden rendben lesz.

Kedves utolsó, nagyon sajnálom a rokonod, ez borzasztó lehet! Igazából az a fura, hogy önmagától nem fáj neki, csak ha rátérdel, utána is kb. 10 percig, aztán elmúlik, semmi panasz, kétszer volt ilyen közel 1 hónap különbséggel. Én úgy tudom, hogy a vérkép nem mutatja meg feltétlenül a daganatos betegségeket, illetve egy problémás vérkép is utalhat banális problémára is. Rosszul tudom?

2015. máj. 7. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:

A vérkép a gyulladást kimutatja a szervezetben. De az orvos úgyis tudja, hová küldjön majd.


Írd majd meg. Minden jót!

2015. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de most is pl. folyik az orra, köhög, láza ugyan nincs. Első éves az oviban, eddig nem járt közösségbe, betegen visznek más gyerekeket oviba, így ő sem ússza meg ezeket sajnos, így viszont a vérkép nem biztos, hogy ilyen szempontból figyelem felhívó lenne. Persze majd az orvos megmondja...
2015. máj. 7. 18:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden rendben volt a vizsgálaton, a főorvos úr azt mondta, hogy borzasztóan lazák az ízületei és a szalagjai, és ez tipikus jele, ha kicsit megerőlteti vagy hirtelen térdel le. Megnyugtatott, hogy ne aggódjak, a csont fájdalom nem ilyen, neki (mutattuk hogy hol fájt), az inszalagnál fáj, illetve nem spontán jelentkezik, hanem terhelésre. További vizsgálatot sem tart szükségesnek, sportot javasolt, hogy erősödjenek az izmai, hogy meg tudja tartani a laza ízületeket, szalagokat. Döbbenetes volt, konkrétan a térdét könyökét, ellenkező irányba is tudja hajlítani! Én ezt még sosem láttam, figyeltem. Szóval így már nem aggódom, nagyon kedves volt, mellesleg a Heim Pálban főorvos, bízom benne, hogy érti a dolgát. ️
2015. máj. 7. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!