Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önzőség 3 éves gyereket 2...

Önzőség 3 éves gyereket 2 hétre másra hagyni, mert a szülők Mexikóba mennek nyaralni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 13:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
33%
igen számomra önzőség. de akárki akármit is mond úgyis megteszitek, nem értem minek írtad ki a kérdést....
2015. máj. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem az. Józan racionális döntés. Ha együtt mennétek, 5-ször olyan lassú tempóban tudnátok haladni a kirándulásokon, nevezetességeknél. Annyit látnátok Mexikóból, mintha 14 nap helyett 3-ra utaztatok volna.
2015. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt a véleményetek, amik látom elég megoszlóak. Mexikó messze van, és ha már megy az ember, hiszen amíg odaér az is két nap. Nekünk azt mondták, h ez a minimum idő, amire érdemes kimenni és az ember pihizni meg látni is akar valamit.
2015. máj. 23. 15:04
 14/32 anonim ***** válasza:
44%
Mexikón kívül is van egy csomó célpont, ahová elmehettek együtt és nem kell a 3 éves szepa-szorongós időszakát élő gyereket két hétre lepasszolni. Még akkor is sírnak, ha oviban otthagyja őket az anyjuk, nemhogy két hét! Nem csak önzőség, kegyetlenség ennek kitenni egy gyereket. 1-2 nap lenne a határ nálam, bár nagyon a határ. Egy 3 éves gyereknek két hét maga az örökkévalóság!!! Mexikó 2-3-5-10 év múlva is ott lesz, tudod? De a gyereked MOST 3 éves!
2015. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
35%
de ezt a gyereketekkel is megtehetnétek, nem kéne két hétre lepasszolni szegényt. Szerintetek mit fog érezni?
2015. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
40%

Mit fog érezni?

1-2-3 nap azt, hogy jó mamával, tök jó.

4-5-6 nap: de hol vannak anyáék? Visszajönnek valaha is?

7-8-9-10 nap: anyáék már soha nem jönnek vissza? MAma is hazudik, mikor azt mondja, visszajönnek?

11-12-13 nap: itthagytak. Apa is és anya is itthagyott. elment.


14 nap: nagyon fog rátok haragudni és gratulálok a maradandó lelki károsodáshoz, amit okoztatok neki. Egy érzelmileg labilis életkorban cserbenhagyni, mert "júúúj, Mexikó"...


Ez az én tippem. Csak a gyereket sajnálom, nagyon. Néhány nap után is mondanak ám olyat, hogy "ne gyere ide, menj vissza, ahol eddig voltál". Két hét után hogy fog esni neked, ha elutasít? Nem lenne akkora csoda.

2015. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
37%

Én a Mexikóra szánt pénzt félre tenném, és a gyerek kb. 6 éves koráig közelebbi helyekre mennék, pl. Lefkada, Szicília, Korfu stb. És mikor már érdekelheti a Mexikói utazás, tehát 6 évestől felfelé, akkor menne az egész család.

A fent felsoroltak, míg a gyerek ilyen kicsi, addig egy hétre elmehettek ketten, az nem megrázó még neki, ti meg kikapcsolódtok, nyaralni meg ugyanannyit nyaraltok szinte, hiszen oda nem 2 nap az út.

2015. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
62%
egy ilyen kicsi életében rengeteg idő a két hét és pont most van a legérzékenyebb korban is. enyém még mindig felébred néha éjszaka ha valami felzaklatja nappal, és olyankor csak én tudom megnyugtatni senki más. Ő még nem érti meg hogy két hét múlva visszajöttök, csak azt látja hogy elmentek és sokáig nem jöttök vissza, nem is tudja mikor, mert még nincs időfogalma. Mikor egyszer kórházi kezelés miatt apával kellett hagynom 8 napra, visszaesett a szobatisztaságban, az éjszakai egyedül alvást is elfelejthettük, és a legrosszabb hogy borzasztó elutasító volt velem szemben, mindig ellökött. pedig én minden nap hívtam őket skype-on, és mégis. de ha nektek fontosabb a nyaralás mint a gyereketek lelki nyugalma hajrá. Csak ne lepődjetek meg ha utána kezelhetetlen és bizalmatlan lesz.
2015. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem kell túldrámázni ezt a lelki sérülés dolgot, van akinek az anyja két hétig kórházban van, vagy még többig, és még látogatni sem lehet.

Aztán mégsem lesz lelki szegény a gyerekéből.

2015. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
47%

Semmi baja nem lesz annak a gyereknek. Mi hugommal 2-3 hónapot töltöttük a nyaralóban a nagymamammal. Anyunak es apunak is dolgoznia kellett, mi meg legalább kikapcsolodtunk. Igen neha hiányoztak de tudtuk hogy nem mentek el orokre.

Nagylanyom pl nyaron 2x fel honapot van az exemmel. Kutya baja nincs tole. 2 eves volt mikor igy itelt a birosag. Es ez minden nyáron igy van.

Nektek is kell kettesben lenni. Ugyis csak nyűgös lenne egesz uton, semmit nem elvezne belole. Majd mentek vele is. De kell kulon is lenni, kulonben bekattantok.

2015. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!