Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önzőség 3 éves gyereket 2...

Önzőség 3 éves gyereket 2 hétre másra hagyni, mert a szülők Mexikóba mennek nyaralni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 13:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
54%
hát az én fiamat az egy hét kórház is úgy megviselte hogy két-három hónapig nem talált magára, csak kóválygott, éjszaka rengetegszer felébredt, de sajnos már én sem tudtam megnyugtatni, csak apa kellett neki, mivel az ő kis agyában én elhagytam és apa maradt vele, nem bízott bennem. ennek már egy éve, és nem tudom ez miatt van-e de megváltozott. Sírósabb, félősebb az idegenekkel szemben, oviban se lehetett hagyni mert kékülésig üvöltötte magát. Azóta minden lefekvéskor meg kell ígérni neki hogy nem megyünk el, de még így is kijárkál ellenőrizni. Már gondolkodom a pszichológusi segítségen. Nem hittem hogy ennyire megviseli, mert vagány kissrác volt, az eset előtt már fél éve ovis.
2015. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon túldramatizáljátok ezt a dolgot... Ahogy egyik válaszoló írta mi is anno 1-2 hónapokat voltunk nagyszülőknél nyaralni, és imádtuk. Szepa-szorongós időszakban otthagyni? Honnan tudod hogy a gyerekük szepa-szorongós? Igen, biztos fognak hiányozni a szülők, de egy 3 éves már megérti, hogy most nincsenek itt, és még 1 hétig nem is lesznek. Mert egy hétig lehet fel se fog tűnni neki hogy nincsenek ott.
2015. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
58%
utolsó.. van a közeledben három éves? Ha igen akkor beszélgess el vele, kérdezd meg mi a fogalma az időről.. meg fogsz lepődni mennyire nincsenek még tisztában vele. Meg nem mindegy ha valaki 6-7 éves korában van a nagyszülőknél heteket vagy 2-3.
2015. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
40%
Nézd, nyilván ha rossz korszakát éli a gyerek, akkor a szülőknek eszébe se jutna elmenni nélküle. Én is 3-4 évesen voltam oda nagyszülőkkel, imádtam, néha megkérdeztem mikor jönnek, de szinte nem is hiányoztak annyira örültem a kertes háznak és mamáéknak. Igen van olyan gyerek aki 10 percet van meg az anyja nélkül, nyílván őt nem hagyná magára.
2015. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Engem 3 évesen felváltva hetente más-más nagyszülőm vitt oviba és ott is voltam, mert anyám tanult. És nekem sem lett e miatt semmi bajom és jó a szüleimmel való kapcsolatom. Még nincs fixálva semmi sem, lehet maradunk Európán belül, de most hosszab időre akarunk elmenni. Voltunk már a drágával Horvátoba meg Portugáliában hosszabb időre és nagyon élvezte:) De ha Mexikó mellett döntünk, oda tuti nem visszük, mert nagyon messze van és ehhez még ő még kicsi, de mint írtam, még gondolkozunk.
2015. máj. 23. 16:13
 26/32 anonim ***** válasza:
29%
Ha egy gyerek normálisan van nevelve, és nincs betegesen rákattanva az anyuci, hanem nagyszülőkkel, más rokonokkal is rendszeresen együtt van, akkor semmiféle szorongást nem okoz neki két hét a nagymamánál.
2015. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%
kérdező..az megont más ha napközben vagy a nagyszülőkkel és este ott vannak azért a szüleid, vagy két hétig ott hagyják egyedül, és ha baj van se tudnak érte menni. Mit csináltok ha kórházba kerül? Mexikóból nem olyan egyszerű hazajutni. Bár úgy látom titeket nem igazán érdekel a gyereketek lelki világa, csak a ti örömötök meglegyen. akkor hajrá, ne is foglalkozzatok a gyerekkel. nem értem minek vállal az gyereket aki nem képes ilyenekről lemondani. menjetek oda ahova ő is mehetne, mexikóba meg két-három év múlva mikor elég nagy hogy veletek utazzon. ha meg csak le akarjátok passzolni, akkor ne érdekeljen semmi sem.
2015. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
49%
De, lett bajod. MErt szerinted normális dolog egy picit magára hagyni. Szerintem ez elég komoly defekt.
2015. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Na látom kár volt kíirni ezt a kérdést, mert már ott tartunk, hogy nekem nem való gyerek, meg néha-napján megengedhetek magamnak egy utazást a férjemmel és nem laposodtam el a gyerek születése után sem. Nincs elhanyagolva, mindene megvan, elvan másokkal és ha valakinek az az ideális, hogy a gyerekkel kuksolunk otthon a 18. születésnapjáig, hát akkor oké tegye azt. Mondtam, hogy még nincs eldöntve, hogy oda megyünk (ezt már 3x írom kb de még mindig nem sikerült felfogni úgy látom) és nem értem az meg mit jelent, hogy nem könnyű eljutni. Charter járat már van közvetlen Ausztráliába is Bp-ről csak felülsz, nincs transfer és ennyi. Köszönöm annak, aki értelmesen válaszol, én ide nem írok többet.
2015. máj. 23. 17:01
 30/32 anonim ***** válasza:
34%
az más hogy elmész pár napra-egy hétre nélküle ha annyira ki akarsz kapcsolódni, de ott hagyni két hétre...az nekem már nem fér bele. de nektek kell tudni mi fér bele a lelkiismeretetekbe.
2015. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!