Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleim már nem is...

A nagyszüleim már nem is akarnak jönni hozzánk. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom a családommal egy ideje sajnos. Ez idő alatt szinte sosem jöttek el a nagyszüleim. Ha mégis, nem túl nagy örömmel, ami zavar, mert anya húgához nagyon gyakran mennek, valamint anya húga sokat van nagyszüleimnél a gyerekével (5 éves).


Alapból nem túl jó a kapcsolatom a nagyszüleimmel. Legalábbis én így érzem. Nagy nyögvenyelős az egész helyzet, nagyszüleim részéről. Amikor kisebb voltam, megesett, hogy elég durván lehordtak mindennek, vagy a keresztanyám, amikor nagyszüleimnél voltam, és ő is ott volt. Nem nagyon voltak 'áldozatot' hozni értem. Amikor anyának volt valami dolga, és náluk kellett aludnom - még kisebb voltam -, sírva mentem haza, mert nem éreztem jól magam.


Anya valamelyik esete 'elszólta' magát, hogy nagyapám utál hozzánk jönni, mert az albérlet egy 'koszos lyuk' (tény, hogy nincs jó állapotban, de mindig takarítunk. Ajtókat gyakran súroljuk, stb.) Ez volt az a pont, amikor betelt nálam a pohár.


Nem mellesleg a telefont sem hajlandóak ránk emelni, anyának kell mindig hívnia őket (akkor tűnt fel, amikor egy ideig nem volt feltöltve anya telefonja, sem az enyém, és a családból senki sem emelte ránk a telefont). Annak idején gyakran vitte el anya nagymamámat vásárolni a TESCO-ba, vagy a METRO-ba. Olyankor egy rossz szava sem volt, ellenben pár hete elég durván lehordtak minket a nagyszüleimék. Úgy éreztem, ott és akkor fejeztem be velük.


Mennyire normális ez? Velem / velünk van a baj?


20l



2014. aug. 7. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
"Nem nagyon voltak 'áldozatot' hozni értem." ?????
2014. aug. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rokonokat az ember kapja, ha tetszenek, ha nem. Mivel nem nagyon akarják veletek tartani a kapcsolatot, sőt, úgy látszik, csak kritizálni képesek, nem segíteni akarni, egyszerűen szüntess be velük minden kapcsolatot. nem lesz a te családod élete semmivel sem másabb.
2014. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1-es: úgy értettem, hogy amig kisebb voltam, vigyázni rám, stb. Ellenben anya húgának a gyerekének non-stop a s*ggében van, rám meg kb. magasról...
2014. aug. 7. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamiert nem kedvelnek titeket. Meghallgatnam a masik felet is.
2014. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én nagyszüleim borzasztó emberek, minden ok nélkül utálják a családunkat. Na jó, van egy "oka": nem apukám a kedvenc gyerekük, hanem a másik. Mi soha semmi rosszat nem tettünk, nagyszüleim mégsem néznek felénk, apa testvére kitúrta apát mindenből, stb. Én úgy vagyok vele, hogy ilyen nagyszülőkre nincs is szükségem. Nagyon jól megvagyok nélkülük, már rég beletörődtem abba, hogy nem keresnek minket, nem foglalkoznak velünk. Az elején mi próbálkoztunk, de rengeteg elutasítást és szidalmazást kaptunk cserébe - úgyhogy elfogadtam a helyzetet. Biztosan nem fogom keresni őket soha életemben többet, és egyáltalán nem hiányoznak már.

Kérdező, neked miért ilyen fontos, hogy átmenjenek? Törődj bele a helyzetbe, mást nem tudsz tenni, nyilvánvalóan nem kíváncsiak rátok.

2014. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!