Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek nagyszülő temetésér...

Elvinnétek nagyszülő temetésére 5 és 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Szoros volt a kapcsolat.

Ha nem, hogyan lehet megoldani, kire lehet hagyni? Bárki, akire rá hagyhatnám ott lesz a temetésen.

Van valakinek konkrét tapasztalata?


2015. jan. 5. 01:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

(Szerencsére!) még nincs ilyen tapasztalatom,de nektek őszinte részvétemet fejezem ki.Egy ismerősöm azt mondta(és diplomás szociálpedagógus),hogy ő a gyerekeit(akkor még nem volt hét gyereke,de már van régóta) elvitte a nagyszülő(k) temetésére,annak ellenére,hogy a gyerekek kicsik voltak.Engem is vittek temetésre 5-6 évesen.


A gyermeknek is mindent joga van látni,és a gyászmunkában megfelelően segíteni kell.A folyamatot a gyermek előtt (is) természetesen kell kezelni,hiszen ez az élet rendje.És akárhány éves vagy,SAJNOS:( meg kell tanulni,hogy aki egyszer megszületik,az sajnos meghal.


Meg kell gyászolni,mert ez nagyon fontos a piciknek is.

2015. jan. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, engem egyszer elvittek a szüleim 5 évesen egy temetésre (nagybácsi), lehet rosszul csinálták de kész lelki sokk volt az egész, évekig ez befolyásolta a világnézetem. Ha el akarod vinni a gyerekeket, mindeképpen beszélgess előtte velük, magyarázd el nekik mi a temetés és mi a halál, de lehetőleg ne hozd rájuk a frászt.

16f

2015. jan. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Engem elvittek 3 évesen a nagypapám temetésére, károm nem származott belőle, nem igazán fogtam fel az egészet.... 15 évesen a Mamám temetése ezerszer rosszabb volt, szörnyen viseltem. Szerintem nyugodtan vidd el a gyermekeidet a temetésre, picik még ahhoz, hogy igazán felfogják. Ja és őszinte részvétem!

18/L

2015. jan. 5. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
77%
Nem. Gyereknek semmi keresnivalòja temetèsen, ha nem a szülei halnak meg , el nem vinnèm!
2015. jan. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Részvétem. Nem vinném őket a temetésre, esetleg ha lesz valami vendégség utána, menjetek el oda "röviden" mindenkinek puszit adni és pár hónap múlva kimehettek sírt látogatni is, ha szép az idő...
2015. jan. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem. Több okból sem.


Lehet, hogy velük kell foglalkozni, nyűgösködnek stb. Magunk és mások gyászához ez nem igazán hiányzik...


Nem értenek belőle semmit.


Az időjárásról már nem is beszélek. Nálunk esik a hó, fúj a szél...Nagyon hideg van ácsorogni egy gyereknek egy huzatosabb temetőben.

2015. jan. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem jöttek a temetésre.

Egy valakit kérj meg, hogy ne menjen a szertartásra és legyen addig a gyerekekkel. Ha van a másik fél rokonságában ilyen személy (akár a másik nagyszülő), egyáltalán nem illetlenség, ha ilyen okból nem lesz ott veletek.

2015. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ugyanebben a helyzetben vagyok. 6 éves lesz a kisfiam, a másik 2 hónapos. Tegnap meghalt édesanyám. Még én sem tudtam eldönteni hogy elvigyem-e a nagyobbat, félek hogy megviselné, viszont olvastam, hogy szükségük van nekik is arra, hogy elbúcsúzzanak tőle. Imádta a nagymamát, de ő még nem fogja fel, nekik időre van szükségük, hogy rájöjjenek, a nagyi nincs már többé... :(
2015. jan. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem mindkettőtöknek...(kérdező és utolsó válaszoló)


Én megkérnék egy barátnőt, vigyázzon rájuk. Nagyszüleim temetésén nem voltak ott a gyerekek, pár óra múlva visszamentünk együtt a temetőbe...

2015. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem vinnék gyereket temetésre, csak olyan 9 év fölött. Senkinek sem hiányzik a gyerekricsaj (lehetnek akármilyen jólnevelt gyerekek, biztos, hogy nem fognak a temetésen és a toron végig nyugton maradni)

Másrészt amúgyse értenék. Én pl nem voltam ott a temetésen, de sokszor kijártunk a temetőbe. Nekem már ez is nagy lelki törés volt, sokkal többet foglalkoztatott a halál gondolata, mint egy normális gyereket. Nemtudom mennyi ideig rettegtem, hogy nekem egyszer a föld alatt kell lennem. (14 éves korom óta nem is voltam temetőben, és nem is tervezek menni, pedig lenne kikhez)

2015. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!