Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet elmagyarázni egy...

Hogyan lehet elmagyarázni egy 7 évesnek, hogy a baba nem azonnal jön amikor elgondoljuk?

Figyelt kérdés
Már egy ideje tervezzük a kistesót, de eddig nem jött össze. Nincs is ezzel semmi baj, csak a lányom naponta érdeklődik, hogy van e már baba a pocakomban. Becsapva érzi magát, mert azt mondtuk neki, hogy eldöntöttük, hogy lesz baba, és már nagyon várja, de még mindig nincs. Ő úgy gondolja, hogy ma elhatározzuk és holnap már ott van. Mit mondjak neki? Hogy magyarázzam el, hogy ez nem azonnal van ott? Jézuska, Isten, angyalkák és társaik nem játszanak, mert nem hisz semmi ilyesmiben, ellenben tudja mitől lesz a baba és eléggé képben van a saját szintjéhez képest, de azért abba nem akarok belemenni, hogy peteérés és ciklus, mert azt nem értené meg.
2015. máj. 13. 00:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
van is egy film arról hogy van a meg nem született babák bolygója és ott a gyerekek irakják hogy mi lesz belőlük a földön, meg stb mese habbal, jelezd hogy még nincs ezzel kész odafent a tesó :)
2015. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%
*üzenhetnétek is neki jelképesen, és hogy szeretettel várjátok, nyugodtan jöjjön :)
2015. máj. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%

A mi kislányunk 8 éves,teljesen fel van világosítva:)Sose meséltem be neki hülyeségeket,szerintem teljesen felesleges:)Éretten kezeli ezt a dolgot,neki teljesen természetes,hogy tud mindent:)Persze 3-4 évesen még nem tudott részleteket,de szép lassan megtudott apróbb dolgokat,sose volt vele probléma:)

Én például mikor terveztük a harmadik tesóját rajzoltam neki és így könnyen megértette,hogy miért is nem jön ez össze azonnal,ő is nagyon türelmetlen volt:)

2015. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
10%

szerintem meg ezt a nagy felvilágosítást felesleges


nyugodtan fanáziáljanak, maradjon bennük szép emlék minden amíg csak lehet, nem földhözragadt biológia csupán, mert később ugye ezek csapnak majd vissza, amikor fűvel fával 13 évesen..

2015. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megkérdezhetem, hogy mit és hogyan rajzoltál le neki amiből megértette?

2015. máj. 13. 00:36
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

Kedves utolsó válaszoló!

Azért döntöttünk így,mert ugye kitalálhatunk mindenféle zagyvaságot a gólyáról meg hasonlókról,de egy idő után mi is belekavarodnánk,hiszen sokszor kérdez vissza,sokkal könnyebb az igazat mondani,meg hát ugye,ha mi kitalálunk valamit és szépen hazudjuk is neki,akkor is hall egy csomó másik variációt az iskolában és csak ő is belekavarodik a sok hülyeségbe,mert ugye ahány szülő,annyi mese:)

És hidd el egyáltalán nem marad meg neki ez rossz emlékként,nem is értem,hogy miért lenne szebb az ha a gólya egyszer csak bedobja a babát,mint hogyha anya és apa szerelméből születik meg.És ne aggódj nem úgy lett neki elmagyarázva,hogy csak a biológiáról szóljon,hiszen valóban nem csak arról szól:)

Az pedig,hogy ez bármennyire kihasson a későbbi nemi életére,ráadásul rosszul,nem tartom valószínűnek,főleg nem 13 évesen:)

De persze nem szeretnék vitatkozni,mindenki csinálja,ahogy jónak látja:)Jóéjt:)

2015. máj. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

"szerintem meg ezt a nagy felvilágosítást felesleges


nyugodtan fanáziáljanak, maradjon bennük szép emlék minden amíg csak lehet, nem földhözragadt biológia csupán, mert később ugye ezek csapnak majd vissza, amikor fűvel fával 13 évesen.."



Nekem is meseket mondtak a szuleim, az osztalytarsaim viszont mar 8 evesen felvilagositottak kb olyan stilusban, hogy "a fiu megd.ugja a futyijevel a lany puncijat". Amugy napi tema volt a d.ugas az osztalyban. Szoval akkor mar jobb lett volna, ha a szuleim rendesen elmagyarazzak, normalis kifejezeseket hasznalva. Mindettol fuggetlenul 20 evesen vesztettem el, szoval annyira nem volt ram karos hatassal, hogy sose hittem a golyaban meg a kaposztafoldben.

2015. máj. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%
Miért kell beavatni egy kisgyereket ebbe??????
2015. máj. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
47%

Egyetertek az utolsóval. Akkor kellett volna neki elmondani, amikor már látszik a hasadon.

a felvilágosításról-: anyukám adott nekünk egy kónyvetált. Iskola alsóban. Az volt a címe, hogy lexikon a szerelemről, meg volt még egy könyv, aminek nem tudom a címét, hogy hogyan fejlődik a baba a hasban. Érthető volt, gyerekbarát volt. Olvassatok neki ilyen könyvből, amíg ő maga nem lesz képes elolvasni.

2015. máj. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
én is csak akkor szóltam volna ha már jönne a baba.Az jó hogy tisztában van mindennel.De így hogy tudja hogy próbálkoztok egy kicsit bizarr nekem.
2015. máj. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!