Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhagyom a gyerekemet, megtehe...

Elhagyom a gyerekemet, megtehetem?

Figyelt kérdés
el akarok válni, mindent ott hagyok , a gyerekemet, minden vagyonomat... nem tudok már háziasszonyként tovább élni.. szabad akarok lenni!!!!
2015. jún. 4. 13:05
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
2015. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

És te dolgozol és mellette?

Miért érzed magad háziasszonynak?

A férjed oké, hogy tökéletes apa, de milyen társ?

Teljesen egyedül akarsz élni?

Nem hiányozna a mostani családod, gyereked?

4 évesen már majdnem iskolás, egyre önállóbb...


Őszintén érdekel a válasz, nem ítélkezésből kérdezem. Szeretnélek megérteni. Nekem is volt egy ilyen időszakom, amikor azt éreztem, hogy nem vagyok normális, hogy ilyen helyzetbe hoztam magam, és tuti megfulladok, ha nem kerülök ki belőle, de egész egyszerűen csak lelkisegélyre volt szükségem, más célokra és változtatásra egy-két ponton, de azért az nem fordult meg komolyan a fejemben, hogy elmenjek. Neked mi vezetett idáig?

2015. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
de a gyermekem szeret és ez megnehezíti a dolgot, csakhogy a gyengeelméjűek is megértsék a helyzetemet!!!! és nem bántom, mindennel ellátom őt...
2015. jún. 4. 13:38
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
.... csak szeretettel nem? Tényleg meg szeretnénk érteni, sok jó kérdést írtunk, válaszolhatnál, mert ennek így semmi értelme
2015. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező, én írtam azt, hogy ha csak a szabdságodért akarsz lelépni, akkor süllyedj el VAGY ha problémáid vannak, kérj segítséget. Nem vonom vissza, amit írtam, mert ez így nem inkorrekt szerintem.


A férjed jó ember, a gyermeked szeret, te pedig nem álltál még készen az anyaságra, amikor érkezett. Vagyunk így egy páran. De egy felnőtt ember alkalmazkodik az élet kihívásaihoz, és felelősséget vállal. Azért az a baba nem az égből pottyant le, valami kis részed volt a fogantatásában, nem?


Ha ehhez segítség kell, akkor első lépés, hogy azt igénybe veszed, és legalább megpróbálod helyre tenni az életed. Nehogy azt hidd, hogy olyan lelkiállapotban, amelyben képes vagy otthagyni egy téged szerető, neked kiszolgáltatott gyereket, abban "szabadon", függetlenként boldog tudsz lenni, mert a probléma ettől még nem oldódik meg.


Tehát első a gyógyulás, utána ha még mindig szükséges, lehet lépni. De azzal senki ne áltassa se magát,se a kérdezőt, hogy a gyereknek jobb lesz nélküle, mint vele!

2015. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
a társam nem elégíti ki az igényeimet( beszélgetés, csavargás, vagy bármi kimozdulás), nem érdekli... ha kimozdulok, úgy néz rám mintha 10-en végigmentek volna rajtam, nem kell más férfi... és a kimozdulás is annyi , hogy pár órára beszélgetni vagy kicsit sörözni, ez is évente párszor.. a fiam nyávog , akaratos, de okos, értelmes... én igen sérültem, bántottak gyerekként... de ez most csapódna ki? a szüleim soha nem értek rá foglalkozni velem.. és lehet, hogy kellene valami segítség, de nem tudom megosztani senkivel...
2015. jún. 4. 13:48
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoterápiára gondoltál már? Nem gyógyszeres kezelés, semmi drasztikus, csak beszélgetés. Szerintem próbáld meg, mielőtt ilyen életreszóló döntést hozol, hogy elhagyod a családod! Egy utolsó esélyt megérdemelnek még, hátha egy jó szakember tud neked segíteni.


Anyává válási problémákban ők nagoyn jók Budapesten: www.perinatus.hu


De ha nem vagy budapesti, akkor is érdemes keresned segítséget, szerintem ezt még megérdemlik, mielőtt lelépsz: www.pszichologuskereso.hu

2015. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
34%

15 ös, te honnan tudod mi a jó a gyereknek? a kérdező gyakorlatilag semmit nem írt, nem tudjuk milyen anya, hogy viszonyul a gyerekéhez!

nekem gyerekkoromban (30 éve) elváltak a szüleim, én nagyon kicsi voltam még, de apukámnak ítéltek. anyám korán lett anya, nem volt rá kész és nem a saját életét élte míg velünk volt. sokat vert, de nem azért mert rossz voltam, hanem mert nem tudott ezzel a helyzettel mit kezdeni és már nem tudott felülkerekedni ezen.

szóval ismeretlenül azért ne mondjuk ki mi a jobb a gyereknek.nyilván optimális esetben az anya a minden egy gyermek számára, de ha nem optimális, akkor meg a szeretet és a békesség, hidd el!

2015. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan most csapódik ki, szülőként, hogyha mint gyerek nem kaptál kellő törődést és még bántottak is, hisz az a viselkedésminta és az a családminta, ami beléd ivódott, nem jó. A férjed kicsit hagyhatna levegőhöz jutni (tényleg, nem dolgozol?), úgyhogy részben ő is hibás, de ezek alapján, amit leírtál, menj el tényleg szakamberhez és hozd magad rendbe, beszéld ki magadból az egészet Ádámtól-Évától kezdve, hogy tudatosodjon benned és tudjál rajta dolgozni, aztán majd meglátod, hogyan tovább. Ahogy előttem is írták, így nem leszel boldog se családdal, se "szabadon", mert nem vagy szabad egyedül sem. Terheket cipelsz, és ha elhagyod a gyermekedet, csak növelni fogod a lelki terheidet, amiket hurcolsz magaddal sörözni meg csavarogni meg mindenhova... Menekülsz. Ne menekülj, harcolj.
2015. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
akkor csak velem van a baj, meg kell változnom... a választ nem itt kapom meg hanem magamban... azért köszönöm a tanácsokat... valahol jobb az elhagyás , mint az öngyilkoság...
2015. jún. 4. 13:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!