Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislányom folyton...

Két éves kislányom folyton visít hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Sajnos szokásává vált, hogy ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, vagy ha a tesója nem azt csinálja amit ő akar, akkor rögtön visít, vinnyog, még akkor is ha ezzel semmit nem változtat. Egyszerűen nem tudom mit kezdjek már vele. Volt hogy ráütöttem a szájára, akkor egy fél napig nem csinálta, de ez nem tartós. Szószerint fáj már a fülem amikor üvölt, és mindezt a legcsekélyebb okkal. Mit javasoltok mit tegyek?
2015. jún. 7. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
-türelem,kinövi,ezt is
2015. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy leguggolok hozzá és megölelem, nyugodt hangon beszélek hozzá egész addig, míg abba nem hagyja. Nem tudja kezelni még az érzelmeit, kifejezésére egyetlen eszköze van, a sírás. Meg kell neki tanítani, hogy hogy kezelje a kitörö érzelmeket és hogy hogyan nyugtassa le magát. Az ölelgetés és az, hogy nyugodt maradsz egy ilyen feszült helyzetben, pont jó példa erre. A gyerek másolja a szüleit. Ha mindig nyugodt maradsz az ilyen helyzetekben, hamar meg fogja tanulni a dolgot. Ha agresszívan reagálsz a visítására pl. kiabálsz, ráütsz vagy lelocsolod vízzel, akkor ö is agresszív lesz ha ideges lesz legközelebb. Verekedéssel, csapkodással, ordítozással fogja megoldani a problémáit felnött korában is, mert ezt a példát látta maga elött.

Én azt ajánlom, hogy próbálj meg minél nyugottabb maradni, bár tudom én is, hogy néha marha nehéz :-)

2015. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne üss a szájára semmképp többet!
2015. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
zard be masik helyisegbe amig abba nem hagyja ne engedd ki.
2016. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!