Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elfogadjam a...

Szerintetek elfogadjam a szomszéd lány ajánlatát? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egész nyáron dolgoznunk kell a párommal, csak hétvége a szabad. Így a 6 éves lányom aki szeptemberbe már iskolába megy az egész nyarat óvodában fogja tölteni. A szomszédban van egy nagyon rendes lány aki 21 éves, még tanul. Említettem neki, hogy milyen rossz lesz a lányomnak egész nyáron óvodába menni. A lány felajánlotta mivel neki nyári szünet van, hogy ő minden nap vigyázna a lányunkra még különböző programokat is szervezne. Így ő is kirándulna meg a lányom is. Már jövőhéttől tudna rá vigyázni. Mondta, hogy beszéljem meg a párommal és szójak neki, mert nagyon szívesen vigyázna rá. A lányom is nagyon szereti, sokat játszanak együtt. Meg bízom a lányban, volt már hogy vigyázott a lányunkra. A párom azt mondta, hogy fogadjuk el, mert a lányunknak fárasztó lesz hogy szünet nélkül rögtön iskolába menne. Ebben igaza van, de azért 2 hónapra nem köthetek le valakit azzal, hogy vigyázzon minden nap a lányomra. Szerintetek? Ti hogyan döntenétek?


2015. jún. 9. 22:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

kérdezo, de azert tudod, hogy ez nem két fillér lesz- 2 honapra babysitter?


ez a lány nyárimunkát keres...

én 2-3 hétre hagynám, hogy a lánnyal legyen, a tobbit pedig az ovodában. persze, ha van tobb százezretek babysittere akkor "fogadjátok" el a 2 honapot.

2015. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
48%
Azert nem tobb szazezer lesz ket honapra... diakmunka..., de akkor is penz.
2015. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
67%
hááát, ha 600 ft-os orabérrel számolunk és 10 hétre akkor 240 ezer ft.
2015. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
En is 2-3 hetre fogadnam el az ajanlatat augusztus masodik feleben mielott iskolaba megy. Igy tenleg kiszakad az ovodai korbol es lesz egy kis szunete az iskola elott.
2015. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
40%
Jó, azért nem kell teljes állásos fizetésre gondolni, valószínűleg kevesebbel is megelégszik majd a lány. Szerintem 5o ezer egy hónapra reális.
2015. jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagytok és a lányok is, akkor simán meg lehetne vele beszélni, hogy hogyan gondolta. A 2 hónap lehet, hogy hosszú lenne neki. Én úgy vagyok az iskolába készülő fiammal, hogy most még van ovis ügyelet, oda megy, aztán július közepétől megoldjuk a családban (mi és a nagyszülők). Így valamennyit lesz ugyan ügyeletbe, de mégis lesz egy nagy szünet a számára a suli előtt. Szerintem néhány hétre meg lehetne vele beszélni szeptember előtt. Úgy semmiképpen, hogy most lesz vele és majd vissza kell mennie az oviba.
2015. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
Egyezzetek meg, hogy csináltok egy próba 2 hetet, aztán majd folytatjátok, ha mindenki így gondolta.
2015. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%
Mármint úgy értem, fizetősen egylőre csak 2 hétig, és ha a lány is megbírkózik a feladattal, a kicsinek is jó így, és ti szülők is meg vagytok elégedve, akkor jöhet a folytatás.
2015. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

ÓÓÓ de kár, hogy a mi szomszédunkban nincs ilyen lány, nagyon tudnék neki örülni egyedülálló anyaként.


Egyébként tényleg érdemes a kereteket tisztázni.

Számomra egyértelmű, hogy KIZÁRÓLAG pénzért fogadnám el a "szolgáltatást", nem szívességként. Pontosan azért, mert így egyrészt ő is kap fizettséget, másrészt nekem is, mint "megrendelő" lehetnek elvárásaim, kívánságaim- akár a programokat illetően, akár abban, hogy pl. az én nevelési elveimhez hasonló dolgokat alkalmazzon vagy pl. csak ebéd után fagyizzon vele, ne étkezés helyett stb.


Természetesen egyeztetnénk a különböző programokat, fagyizásokat stb. és a rá valót (MINDKETTŐJÜK SZÁMÁRA) természetesen én fizetném- az már megbeszélés kérdése, hogy pl. ka egy hétre való "költőpénzt" maguknak, amibe adott esetben belefér két üveg ásványvíz vagy egy csomag gumicukor is, nem kell mindennap elszámolni- vagy épp mindennap megbeszéljük a programot és a belépőket és + pl. X Ft/fő az apróságokra.


Szerintem egy így korrekt, normális, világos mindkét félnek.


Nem tudom, mennyi időről lenne szó, de ha magamból indulok ki, akkor

1. nem hagynám egész nyáron- az a lány is bizonyára akar majd önálló programokat, akár a nálad megkeresett pénzből

2. napi 8 órás elfoglaltságot jelentene, amiben azért lenne napi 2 óra délutáni alvás, amíg a lány is tud esetleg olvasni, tévézni vagy pihenni egyet, természetesen úgy, hogy vigyáz a kisfiamra, de azért az nem ugyanaz, mint rohanni a bicikliző 5 éves után :)

3. fizetség tekintetében én azért azt venném figyelembe (azt tudnám ajánlani), hogy a jelenlegi magánovis díjat tudom fizetni, ami azért órabérben nem sok, de azért egyrészt nem szakképzett bébiszitter, másrészt azért ne egy eseti óradíjat vegyünk már figyelembe ilyen megbízásnál, mert az irreális

4. magánovik/magánintézmények max. 10 fős gyerekcsoportokat szakképzett óvónőkkel, programokkal, ÉTKEZÉSSEL együtt hetente 20-25 eFt-ért tartanak ilyen korú gyerekeknek- bevallom őszintén, én maximum ilyesmi összegben gondolkodnék


Tényleg kár, hogy nincs a közelünkben ilyen lány, én örülnék neki.

2015. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Ma estére megbeszéltem vele egy találkozót, elmegyünk valahová és tisztázzuk a dolgokat. Persze én is csak úgy fogadnám el, hogy fizetek érte + a belépők meg ilyenek azt persze a fizetésén felül.
2015. jún. 10. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!