Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elfogadjam a...

Szerintetek elfogadjam a szomszéd lány ajánlatát? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egész nyáron dolgoznunk kell a párommal, csak hétvége a szabad. Így a 6 éves lányom aki szeptemberbe már iskolába megy az egész nyarat óvodában fogja tölteni. A szomszédban van egy nagyon rendes lány aki 21 éves, még tanul. Említettem neki, hogy milyen rossz lesz a lányomnak egész nyáron óvodába menni. A lány felajánlotta mivel neki nyári szünet van, hogy ő minden nap vigyázna a lányunkra még különböző programokat is szervezne. Így ő is kirándulna meg a lányom is. Már jövőhéttől tudna rá vigyázni. Mondta, hogy beszéljem meg a párommal és szójak neki, mert nagyon szívesen vigyázna rá. A lányom is nagyon szereti, sokat játszanak együtt. Meg bízom a lányban, volt már hogy vigyázott a lányunkra. A párom azt mondta, hogy fogadjuk el, mert a lányunknak fárasztó lesz hogy szünet nélkül rögtön iskolába menne. Ebben igaza van, de azért 2 hónapra nem köthetek le valakit azzal, hogy vigyázzon minden nap a lányomra. Szerintetek? Ti hogyan döntenétek?


2015. jún. 9. 22:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
De megkerdezted már az oviban, hogy lemondhatod e a nyári ovit kovetkezmenyek nélkül?
2015. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
58%
Én inkább az ovit választanám 2 hónapra ,és csak 1-1 napot a lányal ,oviba jobban bizok .olcsobb is .
2015. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Óvodát megtudom oldni, a tesóm az intézményvezető. Szóval azzal nem lenne gond. Ha még is lenne valami programja a lánynak akkor tudna menni oviba megint.
2015. jún. 10. 18:19
 24/29 anonim ***** válasza:
45%
21-es, milyen következményekre gondolsz? Nyáron nem kötelező oviba járni egyáltalán.
2015. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
27%
Arra, hogy nálunk pl már az igény felméréskor mondta a vezető óvónő, hogy a Nyári ügyeletet akkor is ki kell fizetni, ha később lemondjak.
2015. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Beszéltem tegnap este a lánnyal, hogy ő még is hogyan képzelte el. Mondta, hogy nagyon szereti a kislányunkat, és mivel ő egyke szeretne kisebbekkel foglalkozni. És mivel tudja hogy milyen rossz nyáron is óvodában lenni, mert ő is így volt mert a szülei dolgoztak. Szeretne egész nyáron a lányunkkal közös programokat és vigyázni rá. Mondtam, hogy ez nagyon jó, de még is mennyiért vállalná el, mert szeretnénk elfogadni az ajánlatát de csak akkor ha pénzt is elfogad. A lány azt mondta, hogy mi ezt hogy gondoltuk, mert hogy ő nem azért ajánlotta fel hogy pénz kérjen cserében. Mondtam neki, hogy akkor ez így nem megoldható, mert ingyen nem fogadhatjuk el. Javasoltam, neki hogy gondolkodjon egy összegen és ha ez megvan felőlünk indulhat a nyári szünet. Azt mondta mára döntést hoz.
2015. jún. 11. 12:36
 27/29 anonim ***** válasza:
81%
Hát, nekem ez hihetetlennek tűnik.... Nem biznam rá a gyerekemet.
2015. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kötném le a lányt egész nyárra. Oké, hogy ő most úgy gondolja, hogy ez milyen jó buli lesz, de nincs vele tisztában, hogy két és fél hónapon keresztül ez milyen lesz, és kötve hiszem, hogy nem lenne legalább néha valami más program, amire gyerek nélkül elmenne.

Ha a helyetekben lennék, én csak a nyári zárva tartás idejére bíznám rá a kislányt, meg mondjuk iskolakezdés előtt egy-két hétre (ha ti egyáltalán nem mentek szabira), hogy pihenje ki magát suli előtt.

Nyilván az a legjobb, ha egy ovis kisgyerek egész nyáron otthon lehet/nyaral/játszik, de ahol a szülők dolgoznak (és bízom benne, hogy annyira nem rossz a magyar helyzet, hogy ezek a szülők legyenek kevesebben), ott a gyerekek a nyári leállás kivételével mennek oviba nyáron is. Kivéve persze ott, ahol nagyi van, ahol kistesó van, vagy sokkal nagyobb nagytesó, satöbbi. De azért szerintem nem tragikus a nyári ügyelet sem, ilyenkor jóformán semmi kötelező dolog nincs, a fiamék ilyenkor folyamatosan az udvaron voltak és vizeztek, mindenki jól érezte magát, ráadásul ilyenkor kevesebb a gyerek, kevesebb a konfliktus is.

A szomszéd lány meg "gyerekezhet" kedvére a nyári leállás alatt, az legalább 4-5 hét mindenhol, és ha jól bírja, akkor utána eldönti, hogy augusztus utolsó pár hetére bevállalja-e még.

Na, én ezt tenném.

2015. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
66%
A kérdező utolsó kommentje nálam is kicsit furcsa. Mármint a lány reakciója. Lehet én se bíznám rá, pedig eleinte azt mondtam. Valami nem stimmel itt vele.
2015. jún. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!