Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ujjszopás ellen?

Mit lehet tenni ujjszopás ellen?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 éves lesz augusztusban, és már 2 éve hogy folyamatosan szopogatja az ujját. Kis korban még nem szóltam érte, mondván majd kinövi, de nem sikerült. Cumi nem kell neki. Amivel csak tudtam már próbálkoztam, eredménytelenül. Nagyon csúnya az ujja neki, hólyagosra szívta. Mit tegyek?
2015. jún. 13. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Külföldön élek, itt egy ilyen eszközt szoktak a kicsik ujjára tenni, 2 hét alatt garantáltan leszoknak az ujjszopásról: [link]
2015. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rossz a helyzet, meg lehet próbálni a körömrágás elleni színtelen lakkot a két hüvelykujja körmére.
2015. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj ezt fél perc alatt leszedi...
2015. jún. 13. 15:01
 4/6 A kérdező kommentje:
már immúnis rá :D
2015. jún. 13. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:

A körömlakkos vagyok.

Az jutott eszembe, hogy most, hogy ilyen jó idő van, lehet nagyon sokat a medencében, hagy ázzon ki az ujja.

Akkor már nem lesz olyan finom, esetleg picit kellemetlenebb is lesz a szopizása.

De még pici. Lehet, még nem kellene erőltetni.

2015. jún. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyd rá az én lányom is újj szopos volt ,oviba került akkor megegyeztünk hogy ott nem szopjuk az ujjunkat mert már nagy csak az ovin kivül .aztán már ezt is elhagytuk ,most 5 éves és már igazábol sehol nem szopja az ujját ,én soha nem kentembe semivel ,1x mikor sebesre szobta és fájt neki .de azon kivül én ezt ráhagytam engem nem zavart ,őt meg sokszor az oviután megnyugtata ,aztán már ez sem kellet neki.
2015. jún. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!