Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy idegen anyuka fejen...

Egy idegen anyuka fejen ütötte a kisfiam, aki a játékát akarta visszavenni a ő gyerekétől. Na most mit csináljuk?

Figyelt kérdés

Az eset ma délután történt az oviban, amikor arra érek oda, hogy a fiam és fájlalja a fejét, mert egy másik anyuka fejbe vágta. Gondoljátok, köpni-nyelni nem tudtam. Egy jólnevelt, okos, értelmes kisfiú, aki mindenkinek szótfogad. Nem voltam szemtanú, mert ez az anyuka már korábban elvitte a gyerekét onnét. Az óvónő szerint a kisfiam játéka a nő gyerekénél volt és a kisfiam odament hozzá, hogy visszavegye. De a másik gyerek nem adta. A fiam erre elkezdte kirángatni a kezéből és az anyuka nem értette mit csinál és fejbevágta. Hát pff... az dada szólt az anyukának, hogy azért ezt így ne, erre elviharzott a gyerekkel együtt. A kicsi eddig egész jól volt, de most sír és fájlalja a fejét, valószínűleg ügyelet lesz belőle.

Hogyan tovább? Ti mit tennétek? Ezt nem fogjuk annyiban hagyni, az biztos!



2015. jún. 18. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Rendörsegi feljelentes szerintem és orvosnal is szolj mi volt. Egy ilyen pici gyereknek a fej rázása, ütèse nagyon veszélyes.


Az a szülö megêrdemelné hogy visszakapja de maradj a törvényes uton!!

Már csak azert is mert szerintem ha visszaütöd akkor kicsinyes bosszuvagynak gondolja. Ha a hatosag veszi elö akkor talan elgondolkodik hogy ez mennyire veszelyes.

2015. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem túlzás egy kicsit az ügyelet?

Holnap elbeszélgetnék az anyukával.

2015. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez elfogadhatatlan. Rá lehet szólni más gyerekére, lehet szólni a szülőnek/pedagógusnak, de megütni már törvényileg sem megengedett.

Én első körben megpróbálnék - nyugalmat erőltetve magamra - beszélni az anyukával. Ha ott nincs jele megbánásnak, akkor viszont jogi útra terelném a dolgot.


Az orvosnál fontos, hogy látleletet kérjetek! Azt külön kérésre készítenek csak, egyébként sima vizsgálat. Ha nem is használjátok fel, legyen, mert hetek múlva már hiába kérnétek.

2015. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Egy rosszul sikerult utesbe bele is halhat. Ez tenyleg nem vicc. Orvoshoz vidd hamar.

Volt már gyerek akit halántékon csaptak és belehalt.


Nem vagyok a gyerekverés hive de aki igen az is inkabb fenekét üti a gyereknek. Talan nem veletlen...

2015. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
Igazatok van, az ügyelet az amúgy túlzás lenne, de az utóbbi fél órában szédül és a hányt is. Ez nem vicc. Még most sem fogtam, hogy képes valaki ilyesmi. Én soha nem ütöttem meg és nem azért mert jaj de liberálisan nevelem, hanem azért mert nem adott okot rá.
2015. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha a saját kérdésed megválaszolod, az már nagyon gáz ne haragudj..
2015. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%

Ezt olvasd el:

[link]


Nem egészen ugyanaz a történet, de a sérülés hasonló és ott is le van írva, hogy agyrázkódás, hányt a gyerek és az orvos megkérdezte, hogy "miért nem mentő vitte be azonnal???"

Tényleg nem játék, itt olvashatsz az agyrázkódásról:

[link]

2015. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

[link]


Bocs, az első linket elrontottam

2015. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Ügyelet, látlelet, a többit majd ugyis mondják. Ne hagyd annyiban.
2015. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
ahhoz,hogy agyrázkódást kapjon,nagyon erősen ököllel kell fejbevágni a gyereket. Nem hiszem,hogy ekkorát adott volna egy anyuka a gyerekednek.
2015. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!