Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, amikor már nem erőltetted a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

A kisfiam áprilisban töltötte a 2. életévét. Igazi energiabomba, ha tehetné, egész nap kifulladásig pörögne. Újabban már reggel 6-kor kukorékol, délután viszonylag könnyen elalszik, de elég hosszú tortúra előzi meg, mire bejutunk az ágyába. Este pedig 10 óránál hamarabb nem alszik el.

Gondoltam, a mai nap megpróbálok mindent előrébb hozni, hátha este 9 körül elaludna. Reggel 6-kor kelt, negyed 1-kor már aludt 3/4 3-ig, aztán pörgős délutánunk volt, így gyors fürdés és vacsi után fél 9 körül bevittem a szobájába. Hangosan zokogott, ki akart jönni, látszott rajta, hogy nem álmos. Én feladtam az altatást, most az apja van bent Vele.

Szerintetek miért nem dől ki hamarabb a fiam, ha ennyire korán kel és délután is viszonylag hamar fent van? Én úgy gondolom, egy ekkora kisgyermeknek nagyon kell a délutáni alvás. De lehet, hogy Neki nincs rá szüksége?

Az esti rutinunk a szokásos, pici korától kezdve ugyanaz, nincs újítás, szépen, nyugodtan telnek az estéink.

Véleményetek? Előre is köszönöm.


2015. jún. 19. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szoktatok kint lenni, szabad levegőn mozogni?
2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, nincs gyermekem, de véleményem igen. Én tuti nem erőltetném az alvást, ha nem álmos és nem tapasztalom, hogy hátránnyal járna az, ha nem alszik délután vagy kicsit később alszik el.

A felnőttek alvásigénye is eléggé eltér, vannak extra esetek, elképzelhető, hogy a gyerekek között is akad, akinek kevesebb kell. Nagyon sokáig azért persze nem hagynám kukorékolni, de egy kicsi rugalmasság belefér, hisz nem óraműről vagy más gépről van szó, hanem gyerekről.

2015. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Napi kétszer, délelőtt és délután is kint vagyunk általában 2-2 órát. Ma mondjuk pont nem voltunk, mert nálunk egész nap lógott az eső lába, de itthon nagyon aktívan foglalkoztam Vele. De akkor is ugyanez a helyzet, ha nagyon elfárad a játszón. Akkor talán nem kell 1 órát mellette feküdnöm, mire elalszik, de az este 10 óra akkor is fix.
2015. jún. 19. 22:10
 4/9 A kérdező kommentje:
De ugye az egy alaptétel, hogy a gyermekek idegrendszere alvás/pihenés közben fejlődik, erősödik. Félek, hogy hosszú távon visszaütne, ha kimaradna a nappali alvás.
2015. jún. 19. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mióta az eszemet tudom (kb 3 éves korom óta) nem aludtam délben... Hála az égnek nem kényszerítettek rá otthon. Az oviban meg kész borzalom volt. Sosem emlékszem, hogy aludtam volna ott, csak szenvedtem. És lám, mégis egész normális felnőtt lett belőlem. Manapság is úgy vagyok, hogyha alszok akár egy fél órát is nappal mert fáradt vagyok, akkor reggelig nem bírok elaludni. Minden ember más. Az ilyen dolgokat, mint az alvás, nem szabad erőltetni, mert nem egy szándékos cselekvés, ha nem megy akkor nem megy, és így csak megutálja.
2015. jún. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a bölcsiben azt mondták,hogy próbáljuk ne elhagyni. 3 és féléves a fiam, és főleg, most a nyári programok miatt, van,hogy hétvégén nem alszik délután. A bölcsiben mondták,hogy néha oké, de az oviban is "követelmény" az alvás, és sokkal rosszabb lesz, ha feküdnie kell egy helyben másfél órát.

Így én fektetem még! Látom,hogy van,hogy kibírná, de ha beviszem a szobába besötétítek, akkor nagyon max. 30 alatt elalszik.

2015. jún. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem tudtam aludni kiskoromban délben-délután. Egyszerűen nem voltam fáradt, álmos. Mondjuk nem is voltam valami aktív gyerek, nem szerettem szaladgálni meg ilyenek, szóval nem is volt mitől kifáradjak annyira. Ha lesz gyerekem nem fogom erőltetni a délutáni alvást. Otthon nem sem erőltették, csak az oviban és az szörnyű volt.
2015. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fiammal 2,5 éves korában adtam fel. Akkor már hosszú hónapok óta volt kínszenvedés a délutáni altatás, és onnantól az esti fektetés is nagyon könnyen ment. Sajnos (vagy nem?) az oviban alszik, pedig már 5 éves, így hétköznapokon nálunk sem egyszerű a fektetés.

A kislányom most 3, vele hasonló a helyzet, mint nálatok, nagyon nehezen alszik el este, viszont még igényli a délutáni alvást, ha kimarad (ami eddig egy kezemen tudom megszámolni, hányszor fordult elő), akkor 4-kor már kezelhetetlen.

2015. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az èn fiam pont ilyen, mint a tied, ès rájöttem, hogy nem elèg testileg lefárasztani, szellemileg is le kell. Akkor lesz igazán álmos, ha az agya is elfárad. Sokat játszok, foglalkozok vele olyanokat, amiken gondolkozni kell, pl. kvìzkönyveket nèzegetünk (korának megfelelöt), sokat mondòkázunk, verselünk (játszòn pl. minden csùszás elött elmond egy mondòkát), rengeteget beszèlek hozzá, mesèt olvadok neki ès látom rajta, hogy csak ùgy szìvja magába az infòkat, mint egy szivacs. Lregùjabb mániája, hogy angolul tanulja a szinekret (ö kèrt rá, hogy mondjam neki). 3 èves lesz, ès kb. egy fèl ève jöttem rá, hogy neki nem elèg a szaladgálás, ahhoz h elfáradjon. Azòta valamivel könnyebb az alvás/altatás.
2015. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!