Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a fontosabb egy négy éves...

Mi a fontosabb egy négy éves gyermek esetében, a délutáni alvás, vagy hogy este időben feküdjön le?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves múlt. Fél 1ig van az ovi, ahogy hazajövünk, őt is meg a húgát is leteszem aludni. Mindketten zokszó nélkül elfogadják ezt, és legalább 2 órát alszanak. Ez eddig teljesen jó. Viszont este fél 10- 10 mire a kisfiam ágyba kerül és elalszik, a húga legkésőbb fél9kor már alszik. Szerintem a 10órási lefekvés nagyon késő egy ilyen kis gyereknek. Viszont ha délután mondjuk egy óra múlva felkeltem, akkor ébred vele a kicsi is, így ő estére már rettentő nyűgös lesz. Ha pedig nem fektetem le a kisfiamat délután, akkor meg nagyon hisztis lesz estére, már 6 órakor nem bírni vele. Mi lenne a jó megoldás?
2014. okt. 10. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Mindkettő fontos.

Ahogy te is látod kell a délutáni alvás, és este próbáld hamarabb lefektetni, meseolvasás és alvás.

2014. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen már próbáltam hogy hamarabb teszem ágyba, akár mesével, akár úgy hogy mellé bújok, simogatom. Sajnos viszont ebből rendszerint az van, hogy amint kiteszem a lábam, a hugival nekiállnak viháncolni, huncutkodni.
2014. okt. 10. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ezzel így semmi baj, hiába gondolot te, hogy mikor kéne lefeküdnie, ha neki fix alvásigénye van. 4 évesen igen lecsökken, olyan 10-11 óra körül van már csak...


vagy délután kelted, vagy reggel kelted egy órával előbb vagy este fekteted később...


enyém is 10kor aludt el mikor aludt az oviban. ő ritkán alszik, már az oviban sem tud, így szépen 9kor alszik el és reggel 7kor magától ébred...

2014. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 éves és egy 21 hónapos fiam van

Én úgy csinálom-ezen okokból kifolyólag-hogy a déli alvás külön történik,tehát nem egy szobában!

A Kicsi amúgy is a déli alvásnál is hamarabb alszik el mint a nagy!

tehát a kicsi a gyerekszobába elalszik kb negyed1-fél1 fele!

A nagy még utánna halkan mesézik a nappaliba majd 1 óra fele megy ő is aludni a mi hálószobánkba(szerencsére ugyanúgy ellaszik ott is nem ragaszkodik a saját ágyához)

Viszont őt kb bő 1óra-1,5 óra után keltem de mivel másik szobában van így nem kelti fel az öccsét,ráadásul olyankor még elég kóma így mesét néz vagy mesét olvasok neki vagy esetleg tabletel és ezek mind halk dolgok tehát nem riad fel a kicsi!A Kicsi meg alszik még sokáig(kb 3-ig)

Nállunk ez a módszer vált be!

2014. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem,hogy így kb 9-kor alszik el este a nagy!Nekem az még nem késő,az még belefér viszont azt én se szeretném ha még 10-kor is a fejünkön ugrálna!!
2014. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! EZ nekem is nagy dilemmám volt :) Próbáltuk így is...úgy is. Végül nálunk a delelés nélküli verzió vált be :) 4 éves az én kisfiam is. Ebéd után hozom el az oviból, csak sziesztázik...leheveredik a matracra,és megnéz 1-2 mesét (töltődik :) Este 8-kor néhány perc alatt elalszik,reggel kipihenten ébred. Már egyáltalán nem nyűgös délután,szerintem hozzászokott az új rendszerhez. De tiltakozik is a delelés ellen. Amikor delelt,akkor 10-fél 11 kor tudtam letenni az ágyba,és még vagy fél órát forgolódott,mielőtt elaludt.Reggel fáradtan ébredt.

...csak olyankor szokott delelni,ha pl. hétvégén vendégségbe megyünk,és akkor bírja 10 óráig :)

2014. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnád külön altatni a testvérétől délután, valahol máshol? 1 órát alszik, nem ébresztené a tesót, este meg időben lefekszik. Nekem ez vált be.
2014. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is gondoltam arra, hogy külön altatom esetleg őket. Ma pl kivételesen a kisfiam másfél órát aludt és magától kelt (annak ellenére, hogy az éjszaka elég rosszul aludt), kislányom pedig még most is alszik, vagyis több mint két órája (az éjszaka őt is megviselte). Korábban nem tudom kelteni, így is 7kor kelnek. Még egyszer köszönöm a válaszokat, meglátjuk mi válik be nálunk.
2014. okt. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!