Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy reggel, ébredés...

Létezik, hogy reggel, ébredés után magasabb a gyerekem, mint este?

Figyelt kérdés

Három éves kislányom - hónapok óta - minden nap napi többször megkér, hogy mérjük meg, mennyit Nőtt. :)


Feltűnt, hogy reggel mindig magasabbnak mérem, mint este. A különbség 1-1,5 cm. Lehetne ugyan elmérés, de minden alkalommal elmérném? Vagy lehetséges ilyen?


2015. jún. 6. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
sík felüetet kell a fejére tenni(pl könyv)egyenesen tartani és úgy pontosan lehet mérni
2015. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

akkor egy hét alatt már "nott" is 10 cm-t?

ezt ugye te sem hiszed el....?

2015. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%
Igen, lehetséges. Sőt mindenki magasabb pár centivel reggel mint este. Ez azért van mert este vízszintesen alszik így a gerinccsigolyák közötti rések megnyúlnak. Este azért ,,megyünk össze" mert függőleges helyzetben vagyunk a kis rések összemennek. Próbáld ki magadon is! Te is magasabb leszek pár centivel reggel mint este. :)
2015. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
92%
na, pont ezt írtam volna mint a 3. válaszoló :) Pont most volt róla szó bioszon :D
2015. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hol írtam azt, hogy egy hét alatt 10 cm- t Nőtt? Én eztnem írtam! Nem az előző estéhez viszonyítva, hanem reggel mindig magasabbnak mérem, mint ugyanannak a napnak az estéjén!! Reggel mindig pontosan 96 cm, este pedig 94,5- 95 cm.



mindig ugyanúgy mérem, ugyanannál a falnál, mérce fixen felragasztva. A mércén van egy pontosan merőleges csúszka, ezt lehet a fejtetőhöz szorítani. Lehet, hogy nem mindig húzza ki magát ugyanannyira, defura, hogy reggel mindig 96-ot mérünk, este meg max 95- öt

2015. jún. 6. 22:39
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as, 4- es válaszoló, köszönöm.

Hasznos volt a válaszod. Nem is tudtam. :)

2015. jún. 6. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Törvényszerü.
2015. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy előttem is írták, mindenki magasabb reggel, mint este, mivel éjjel a csigolyák közti rés feltöltődik folyadékkal, ami a nap során fokozatosan csökken a gravitáció okozta nyomás hatására.

Próbáld ki magadon, te is magasabb vagy reggel, mint este.

2015. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A csigolyák közti porckorongok reggel tele vannak még folyadékkal, estére ez csökken, ez okozza a különbséget.
2015. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen érdekes, hogy többen is megírták a jelenség valódi okát, de ez egyeseknek nem tetszik, és ellene szavaznak. Még szerencse, hogy ez nem az ellenszavazatokon múlik...
2015. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!