Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke babának se...

Akinek a gyereke babának se volt túl bújós, változott később?

Figyelt kérdés

14 hónapos, úgy kell néha kiimádkozni egy-egy puszit. Arra kifejezetten allergiás, ha a kezét megfogjuk (pl, hogy megmutassuk, hogyan fogjon valamit vagy hogyan álljon az ujja valamihez).

Odabújni, ölelgetni nem igazán szokott.


Ettől függetlenül nagyon vidám, barátkozós természet, csak a fizikai kontaktot nem igényli annyira. Fog ez változni, vagy ő ilyen típus, törődjünk bele?


2015. júl. 1. 21:26
 1/4 Julie S ***** válasza:
Masfel eves kora utan kezdett bujosabb lenni. Most 21 honapos es jon simizni minket, matricakent tapad rank neha, szereti a simit, puszit, bar van, amikor elloki a kezunket, hogy hagyjuk, de olyankor epp valami fontos dolga van. :) Azt o sem szereti, ha meg akarunk mutatni neki valamit, hogy hogy tartsa a kezet, de legtobbszor megoldja egyedul is.
2015. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nalunk nem a gyerekem, hanem konkretan en vagyok ilyen. Mar egeszen kisgyreeknek is ilyen voltam, anyam elmondasa alapjan.

En csak arra kerlek, hogy 1) ne eroltesd, amit nem akar vagy, amitol nem erzi jol magat, 2) ha lesz egy bujosabb teso, ettol meg ot ne kayegorizaljatok be mogorvanak, morcosabbnak v vmi hasonlonak. Nekem sajnos nagyon ratette a belyeget ez skmindenre, pedig nem vagyok mogorva v hidegebb, esetleg utalkozobb mint mas. Csak az intim zonam nagyobb. De ettol meg nyitott vagyok es baratkozo, csupan nem ugrok mas nyakaba. Ennyi

Szoval fogadd el olyannak amilyen, es kerlek maximalisan tamogasd, dicserf es erositsd az onbizalmat, hogy ne egy letbolt es hibas onkeppel kelljen kuzdenie mint nekem.

2015. júl. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a babának is tanulnia kell a szeretetet kifejezni, nem?

kezdetben én a saját újszülöttemet megvigasztalni sem tudtam, mert ha felvettem, öleltem, ugyanúgy sírt tovább, sok napba és órába telt, mire rájött, hogy de hiszen ez jó dolog, ha megfognak, simogatnak, felemelnek :)


tanítani szerintem úgy lehet, hogy te magad bújsz hozzá, vagy apához, vagy adsz mamának puszit, és ezt látja, tanulja. v megsimogatod egy másik gyermek fejét, stb. nem őt kényszeríted azzal, hogy megfogod a kezét...

2015. júl. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kézmegfogást úgy értem, hogy pl kanalat a kezébe adnánk és beleigazítanánk a kezébe, hogy ne a fejét fogja, hanem markoljon a nyelére.


Vagy magától megtanulta azt mutatni, hogy "kettő" (nem, nem matekozik, kézjelként tanulta meg), utána a fityiszt mutattuk neki. Nagyon nézegette a kezét, rakosgatta az ujjait, de nem sikerült. Segíteni akartunk, felháborodottan húzta ki a kezét, hogy ne pakolgassuk az ujjait. Nem erőszakoskodunk vele.


A fizikai kontaktus néha úgy néz ki nála, hogy odaül mellénk és háttal nekünk dől (közben játszik). Vagy "kergetjük" és elkapjuk a lábát/kezét. Ez tetszik neki. Olyankor látszólag menekül, aztán visszadugja a lábát, hogy "véletlenül" ismét elkaphassuk és nagyon röhög. Dögönyözni is lehet. De puszilgatni, neadjisten puszit kapni tőle már nem megy, akkor eltol. Bár lehet, hogy akadályozzuk ezzel a felfedezésben/mozgásban és az zavarja. Hiába pár másodperc az egész.


Természetesen eszem ágában sincs erőltetni, néha-néha próbálkozunk, aztán azonnal el is engedjük.

Inkább a verbális-nonverbális kommunikáció érdekli. Ha mutatunk valamit, vagy mondunk valamit, akkor azt utánozza, nagyon lelkesen. Vagy fordítva, ő provokálja, hogy egy-egy mozdulatot, hangsort mi utánozzunk, amit ő csinál.

Ilyen szempontból nagyon nyitott, mindenkivel.


De ölelgetést, szeretgetést többnyire visszautasítja, nem csak nálunk, nagyszülők esetében is. Felkapaszkodik az emberre (szemüvegesek előnyben, lopási szándékkal :)), de ölelést nem engedi, akkor megy tovább.

Bááár, kicsit "sunyi", mert néha odajön puszit adni, bújni, aminél rendre kiderül, hogy figyelemelterelés volt, hogy lelophassa a szemüvegemet, amint kicsit is lanyhul a figyelmem.


De mondom, erőltetni semmiképpen nem akarjuk. Ha ő ilyen típus, akkor ilyen. Csak kicsit reménykedek, hogy magától változik. Ha nem, akkor meg elfogadjuk, hogy nem egy puszizkodós típus. Akkor vele majd jókat fogunk beszélgetni, ha már tud beszélni.

2015. júl. 2. 04:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!