Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól érdemes...

Mennyi idős kortól érdemes elkezdeni tanítani az egyedül evést (kanállal vagy tompa gyerekvillával)?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi nem tanítgattuk. Másfél évesen erővel elvette a kezemből és azóta egyedül akarja csinálni :)
2015. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindig adtam a kezükbe kiskanalat amikor etettem őket. Szépen hozzászoktak,aztán próbálgatták ők is,én meg engedtem hogy turkászoljanak a kajába. Szépen megtanulgatták.Utána jött a darabosabb kaja,kis villával.16 hónaposan már ment nekik ügyesen,és én nem vagyok híve a cumisüvegnek(sógornőm 4 évese még abból issza az esti reggeli kakaót,kiver a víz ettől...) szépen ittak kispohárból is már elég korán.
2015. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Az 1 évesem az utóbbi hetekben már szinte hisztizik, hogy adjam oda neki a kanalat/villát, mikor olyannal etetem. Általában adok a kezébe és ő is belenyomkodja az ételbe, majd segítek neki a szájába tenni. Ilyenkor örül magának, szóval hagyom és segítek neki.
2015. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Másfél éves lányom egyedul eszik levest és másodikat is. Néha tobb van a ruháján, de nem baj.
2015. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem láttam, hogy normálisan próbál enni kanállal villával addig nem adtam a kezébe, csak nagy ritkán... Sokan már 10-12 hónaposan erőltetik, majd 1.5 évesen ráfogják hogy tud evőeszközzel egyedül enni max a kaja 50százaléka a ruhán landol... A fiam elmúlt 1.5 éves amikor nagyon szeretett volna egyedül próbálkozni, na akkor hébe-hóba hagytam, főleg villával nagykanállal tésztás ételeket, aztán jött a sűrű főzelék, ezek előtt villával már evett zöldségeket-tésztát-husit. Most 2 éves múlt, már a hígabb dolgokat is gyönyörűen eszi hiba nélkül de a leves még nem megy. Én nem erőltetem, meg kell erre is érniük.
2015. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el,én sem erőltettem,de de nem hinném,hogy baj lenne,ha ismerkedik az evőeszközökkel. Nem ráfogom,hogy másfél évesen egyedül eszik szépen...tényleg egyedül ettek,és szépen,és nem ment fele mellé. Kis videók is vannak róla,megörökítem az ilyeneket... bebizonyítanám neked...hogy elhidd! :)
2015. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!