Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónaposon a fehérrépa és a...

14 hónaposon a fehérrépa és a paprika emésztés nélkül áthalad. Normális, vagy nézessem meg orvossal?

Figyelt kérdés

Tegnap olyan bébiételt kapott, amiben fehérrépa és paprika is volt. A sárgarépát és egyéb zöldségeket megemésztette. Délután/este meglepően sokat ivott, aztán ma délelőtt a fent említett darabkák változatlan formában köszöntek vissza a pelenkában (a jelek szerint rágás nélkül nyelte le..).


4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, szabályokat betartva haladtunk, mindig csak a korának megfelelő ételekkel. Eleinte volt ilyen, hogy változatlan formában távozott valami, de azóta nem, pedig már nagyon sokféle ételt eszik.

Nem tudom, hogy számít-e, de számomra meglepően olajos volt az az étel. Egy keveset meghagyott, azt megettem és még az én ízlésemnek is olajos, illetve "fehérrépa-túlsúlyos" volt.

A tegnapi nagy volumenű vízfogyasztása is furcsa volt, emellett kevés vizelet jött. Mára ez helyreállt és normál mennyiséget pisil.


2015. júl. 14. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Bébiétel... Azt hiszed egészséges de nem az.


Miért nem főzöl neki?

2015. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Főzz neki húslevest vagy zöldséglevest, egye meg belőle a zöldséget és kiderül, hogy mi a helyzet.
2015. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért vagyok tanácstalan, mert eddig nem volt ilyen probléma, hogy egyben visszajött volna valamilyen összetevő.


Másrészt ritkán még nálam is előfordul, hogy egyszerűen nem emésztek meg valamit, amit máskor igen. De fogalmam sincs, hogy a saját, felnőtt emésztésemet lehet-e egy ennyi idős gyerekéhez hasonlítani.

2015. júl. 14. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont ezért most egy alkalom miatt, ne rohanj dokihoz, pláne hogy írod, hogy te is megkóstoltad a kaját és sz@r volt. Figyeld, és ha máskor is van ilyen, akkor persze érdemes rákérdezni a dokinál.
2015. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hogy xar volt-e, az szubjektív, én kerülöm az olajos kajákat, illetve kifejezetten nem szeretem a fehérrépát. Más meg igen.


De akkor várok, hogy lesz-e még valami eltérés nála.

A fél napig rejtőzködő vizelet aggaszt jobban. Szerintem úgy másfél-két dl víz tűnt el benne és nem jött ki belőle. De ma már rendesen van vizelet, amit nem tudok eldönteni, hogy visszatartotta a szervezete és most bocsátja ki, vagy már a mai vízbevitel jön ki.


Tudtommal szervi baja nincs, legalábbis nagyon profi gépekkel nézték a szerveit egészen szülésig, majd utána is volt egy "leltár" és mindene normálisan fejlődött.

2015. júl. 14. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még normális. Általában meg sem rágják rendesen az ételt és sokszor meg sem emésztik. Nálunk is ez van, rákérdeztem a dokinál és normális még ebben a korban!
2015. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm! Akkor mégsem ő helikopter, hogy nyel mindent egyben, mint kacsa a nokedlit.

Néha gúvad a szeme, akkorát nyel, olyankor csúsznak le a nagy falatok. De rágni...néha. Inkább leerőlteti egyben.

2015. júl. 14. 17:59
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Az én 2 évesemnek kukoricaszemekkel van tele állandóan a széklete. Hiába kérem, hogy rágja meg rendesen, szinte egyben nyeli le mindig ... a külső cellulóz héjat az ember nem tudja megemészteni. A paprika is valószínűleg ezért köszönt vissza részben egyben.
2015. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!