Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a házastársak, akiknek...

Azok a házastársak, akiknek ovis, vagy kisiskolás korú gyerkőce van, és egyikőjük szüleivel sem laknak egy városban, hogy oldják meg a gyerek oviba, suliba küldését, illetve a hazahozatalt? Milyen távol élnek a szüleitek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 12:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben kezdi az ovit (most bölcsis). Én szüleim az egyik szomszéd országban, férjemé a menyországban, mi meg a fővárosban.

3 lehetőség: én viszem reggel max. 9-ig, én hozom 3 után; én viszem max. 9-ig, férjem hozza 5 után; férjem viszi 7-re én hozom 3 után

2015. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze a kettőnek egymáshoz?

A szüleim 5 házzal mellettünk laknak, de anyukám kerekes székes, apukàm 85 éves, rossza gerince alig bír járni.

Reggel párom viszi a gyereket oviba, délután én vagy mind ketten megyünk érte.

2015. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
A nagyszülők 15 kmre laknak a szomszèd városban. Èdesanyám viszont itt dolgozik, ahol mi lakunk, szòval munka után, vagy a szabadnapján tud segìteni nekünk, anyòsom a szomszèd városban, de busszal 20-25 perc, ès szabadnapjain ő is át tud ugrani. A reggeleket mindig meg tudjuk oldani, dèlutanonkènt kell nèha besegìteniük az elhozatalba.
2015. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

Hogyhogy hogy? Hát mi visszük-hozzuk. Nálunk normál időszakban apa visz miket oviba, én bedobom a kislányt, utána apa bevisz engem a dolgozóba. Fél 8-tól 4-ig dolgozom, fél 5-re odatömegközlekedek az ovihoz és hazaviszem a gyereket.

Most épp táborba hordjuk (napközis tábor) ma apa vitte, holnap is valszleg ő viszi, de én megyek érte délután fél 5-re.

2015. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Férjem viszi, én hozom. Nagyik 2-300km-re.
2015. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
55%

Èn ezért nem dolgozom cégnek(vállakozó vagyok és otthonrol dolgozom).


Két ovis gyerek nálunk az ovi 7:30-16:30-ig van nyitva. Délutani helyet csak 3 napra kaptak.

A férjem 7-19 között nincsen itthon, ha itthon is van telefonál és dolgozik megállás nélkül, csak délbe jön le az irodájából.

Szeretnék egy üzletet nyitni, de esélytelen, a gyerekeket nem tudnám hova tenni, és egy üzletnek 18 óráig minden nap nyitva kellene lenni.

2015. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Én viszem oviba, nekem 8kor kezdődik a munkaidőm.

Fél 5ig dolgozom, az ovi 10 perc séta. Heti 1x van túlóra (ügyfélszolgálat, hosszú nyitva tartás) akkora férjem megy érte, meg általában heti 1x megyek valahová munka után akkor is.

Ha nagyon csúszik a reggel (=lusták vagyunk) akkor a férjem viszi mert neki kötetlen a munkaideje.


Mindegyik nagyszülő dolgozik és nem is laknak olyan közel, hogy napi szinten be tudnának segíteni.

2015. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Pontosítanám a kérdést: szülőktől 50-60 km-re lakók, de munkába ingázók hogy oldják meg?
2015. júl. 15. 13:17
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 8-ra megy dolgozni. Reggel ő viszi a gyereket úgy hogy, legkésőbb fél8kor elinduljon az oviból munkába. Néha délre kell mennie, akkor reggel ráérősen indulnak, mindegy mikor érnek oda. Férjem ha 8-ra megy akkor is leghamarabb csak fél6-ra érne az oviba, így a délután mindig az enyém.

Én 7től fél4-ig dolgozok, 4re vagyok ott a gyerekért.

Tehát a gyerek általában fél8-tól 4ig ott van. De most gondolkodunk h átmegyek 6 órába hogy kevesebbet legyen intézményben.

2015. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Munkatársam a szomszéddal. 300 ft/nap. Felöltözteti a gyereket, átviszi a szomszédba aki 8-f9 között beviszi.

Délután a férje megy érte, ő 2ig dolgozik.

2015. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!