Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Ti gyermekeitek miket...

A Ti gyermekeitek miket esznek meg szívesen?

Figyelt kérdés

Már semmit sem akarnak enni a gyerkőceim. Bármit főzök, nem kell. Inkább üres rizst, tèsztát, bulgurt esznek, mit sem ebèdet.

Szeretnèk ötleteket kèrni, tippeket, az alapján, amiket a Ti gyermekeitek szeretnek, amiket szívesen esznek.

Köszönöm előre is.


2015. júl. 19. 01:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mákos tészta, gulyás, palacsinta. :)
2015. júl. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányom is sokszor ezt csinálja. Üres rizs, üres nokedli. Szerencsére nem mindig. Nála nagy kedvenc a kapros kukoricás csirkemell

[link]

Gyros, pizza, sült krumpli, dinófalatok, halrudak? Ilyesmit se esznek?

2015. júl. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szinte minden főzeléket -a tök a kedvenc- , tojásos nokedlit, krumplis tésztát. Hamburgert -en készítem a hús pogácsát - tojásos krumplipuret. A zöldségeket nyersen is szereti, gyümölcsök közül csak szamóca és görögdinnye megy.
2015. júl. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Túrós tészta minden mennyiségben, vagy tejfölös csirkemell tésztával (de csak a szarvacska tészta jó neki), gyümölcsleves töménytelen mennyiségben, tarhonyás hús, csirkemáj krumplival.
2015. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leveseket szereti a legjobban. Gyümölcsök, zöldségek, sült krumpli, tészták, húsok. Mindent megeszik, igyekszem odafigyelni a változatosságra. Szerintem nálatok valami más van a háttérben, hogy kollektíven nem akarnak enni a gyerekeid rendesen. Lehet, hogy a hőség vagy átmeneti dologról van szó, de az is lehet, hogy egyszer beadtad a derekad valamelyiknél mondjuk betegség kapcsán, gyomorrontás, azt kapott, amit kívánt, diétázott és azóta nem akar a többi sem átállni. Az én gyerekem is szívesen enné nyersen a tésztát, ha hagynám, kicsit szoktam hagyni:-) de ha ráteszem a feltétet, akkor azt is megeszi. Az is lehet, hogy nem vagy nagyevő, nem szeretsz enni, nem szeretsz főzni, ilyen dolgok is nagyon átmennek a gyerekeknél. Ha neked nem okoz örömet, az étel, amit megeszel, nekik sem nagyon fog.
2015. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak átmeneti dolog. Nálunk is volt egy pár hónapja, most másfél éves fiam önmagában nem volt hajlandó a húst megenni. Ha bele volt keverve valamibe, akkor igen, vagy virsli meg szalámi formájában, Írtam is ki akkor róla kérdést. Minden gyereknél van ilyen időszak. Ne erőltess semmit, próbáld azt adni, amit megesznek, majd megunják. Vagy próbálj valamit belekeverni, esetleg megédesíteni. Az édeset általában megeszik a gyerekek.
2015. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tésztából bármilyet megeszik, egyébként ő is imádja az üres rizst. Krumplit csak sütve, de abból is csak a fagyasztottat, illetve a krumplispogit. Palacsintát, töltött paprikát édesen, rántott halat.
2015. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem vèges a lehetősègem főzès terèn. Multiplex táplálèkallergiájuk van.

Amit felsoroltatok, annak a felèt èn mèg nem csináltam. Gyros, csibefalatok pl sosem voltak. Kipróbálom majd.

Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 20. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!