Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy 3 éves kisgyer...

Normális ha egy 3 éves kisgyerek önző, agresszív? Minden kisgyerek ilyen? . Mint egy kis vadember.

Figyelt kérdés

Játéknál sokszor rácsap akivel játszik, megdobja, harapdál, csipked, bele akar nyúlni a pár hónapos baba szemébe. Mondják neki, hogy nem szabad, meg nem bántunk senkit, de újra előfordul mindig.

Anyját birtokolni akarja, nem lehet beszélgetni vele ha ő ott van. Enni se hagyja az anyját.

Nem mindig ilyen, de ez a gyakoribb.


Ez teljesen normális vagy kell-e attól félni, hogy ő szuperférfi? Milyen vizsgálatból derül ki ha ilyen?

[link]


2015. júl. 20. 16:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Ő akarja megmondani ki hova üljön le, ki mehet be az ajtón...
2015. júl. 20. 16:33
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően a kisgyerekek narcisztikusak. Ez önmagában nem baj, normális fejlődési fázis, kb. ebben a korban alakul ki a tulajdon fogalma és ehhez nagyon ragaszkodnak.


De amit leírtál, az már nevelési hibákat is mutat. A szülők részéről nincsenek világos határok felállítva. Az anyánál csak tippelni tudom, hogy nem szoktatta rá, hogy egyedül/mással is ellegyen és most van ennek a böjtje.

2015. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jesszus, azért nem kell ennyire messzire menni :D 3 éves csak, semmi más baja nincs :)))))))))))

Kicsit legyetek határozottabbak, hogy mit lehet és mit nem, nem mondhat meg mindent, és nem irányíthat mindent.

2015. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem minden kisgyerek ilyen, vannak fokozatok. Szerintem ez már nem a normális kategória. A cikk egy alacsony IQ-val rendelkező által írt bulvár hír, amire egy gyerek nevelését alapozni enyhén szólva káros lenne nem csak a gyerekre, de a társadalomra nézve is. Ha az anyja nem találja meg az utat a gyerekéhez szeretettel, odafigyeléssel, időráfordítással, akkor ne csodálkozzon, hogy egyszer majd egy ugyanilyen kisfiú visszaüt, visszaharap, visszadob. Lehet, hogy egyszerűen a gyerek étkezésén kellene változtatni, a napi beosztásán, az otthon légkörén, de ha már vizsgálat, akkor egy gyermekpszichológus, neurológus talán tudna segíteni.
2015. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

íme újabb példája, a mai "nevelésnek".

a gyermek problémája az, hogy nem lett megnevelve

2015. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sok mindent engedett neki az anyuja régebben, hogy ne ordítson állandóan, ahogy növekszik most egyre kevesebbet enged neki és szokatlan. De ha nagyon hisztis nem tudom mennyire jó módszer beviszi a zuhany alá.

Alap hangnem a visítás, de gyerekeknél ez megszokott... Gyerekpszichológus javaslása nem az én dolgom, nem az én gyerekem, nem is biztos hogy jó ha egy idegen elkezdi a kisgyereket nyaggatni, egyedül hagyni egy idegennel nem is jó ötlet. Ez még lehet az a határ amikor kinövi.

A cikkel magára a jelenségre gondoltam ha valaki nem ismerné mit jelent. Lehet hülyeség ilyenre gondolni, de ha mégis jó időben felismerni.

2015. júl. 22. 12:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Mennyiben függ az étkezés a viselkedési szokásoktól? Szerintem közösségbe kellene vinni, szocializálódjon, meg lekötni az energiáit.
2015. júl. 22. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Te ismered a kisfiút közelebbről, mi itt csak látatlanban tippelgetünk. Dackorszak miatt felerősödnek a már meglévő problémák. Nem könnyű időszak, főleg nem egy egyébként is kirívóan viselkedő gyereknél. Hogy miért viselkedik így, szakember is segíthet, nem gondolnék rögtön terápiára, nevelési tanácsadók is erre vannak. Dackorszakban agresszívabbak, de hogy egy gyerek csak ütlegelve tud más gyerekkel játszani, az már nem normális dolog. Figyelemzavaros, magatartászavaros gyerekeknél ki lehet próbálni az étkezés megváltoztatását, van gyerek, akinél ez tényleg segít. Van, hogy speciális diétán vannak, de nem kell feltétlenül erre gondolni, hanem elég megnézni, hogy mennyire kiegyensúlyozott a táplálkozása. Ha egy gyerek uzsonnája egy 100 forintos előre gyártott, hűtést sem igénylő puding például, ott már lehet gyanakodni, hogy nem táplálkozik egészségesen.
2015. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ételallergia is lehet (glutén, laktóz...), de ez csak egy tipp volt. Ha a táplálkozással nincs gond, akkor máshol kell keresni a bajt. Én helyesnek tartom, hogy nem büntet az anya azonnal. A gyerek sok mindenről nem tudja még, hogy nem szabad csinálni. Dackorszakban még a már megtanult szabályokat is felrúghatja, a dühét pedig még nem tudja kezelni. Meg kell neki mondani, mit miért nem szabad, nem pedig rögtön büntetni. Azt, hogy ennek ellenére mégis ugyanúgy erőszakos lesz, otthoni példa is lehet vagy ha vele agresszívak, például az apja, ő is az lesz másokkal. Szeretethiány is lehet az oka, ez megmagyarázná, hogy miért akarja az anyját birtokolni.
2015. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem agresszív a családban senki. Hogy lehet úgy szeretethiányos, hogy anyuka mást se csinál csak a 2 gyerekkel foglalkozik? Kiskorában csak anyukájával volt, fél a többi kisgyerektől. Szerintem oviba kéne vinni, hogy szocializálódjon. Majd szeptembertől az lesz.
2015. aug. 4. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!