Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arról "nem illik" beszélni,...

Arról "nem illik" beszélni, vagy kiábrándító, ha én agyonpuazilgatom a "babám" (13 hónapos), még a popsiját is?

Figyelt kérdés
a baba szereti, nevet(gondolom mert tudja hogy szeretetből kapja) de ahogy meséltem róla, rokon(aki idősebb férfi, okos üzletember, gyerekek közelében nemigen van)ekkor gyorsan elfordult, szájhúzás, lezárta a témát és hangosabbra vette a rádiót, szóval mintha szerinte ez nem helyes dolog, de nem szól bele tiszteletből, inkább pont.
2015. júl. 25. 21:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
csak tudod bennem már bennem volt eleve az altatás feszültsége, a kicsi nyűglődött, sírt, lementem vele már x km-t oda-vissza egy folyosón, próbáltam a kiságyban, aztán meg pelenkázhattam, arra megint fefrissülés, folyamatos kínlődás, levert a víz, már én majd' el aludtam, kezdtem fel is adni, kudarcként éltem meg, merrt ugyanakkor totá vér volt már a szeme a fáradtságtól, magyarán egy folyamatos harc után, verejtékes győzelem, épp óvatoskodtam, a légmozgást is figyeltem :) erre majdnem romba dőltik az egészet egy határozott mozdulattal..
2015. júl. 25. 22:52
 12/18 A kérdező kommentje:
amúgy szerintem az se semmi, hogy látják, hogy vergődök az altatással, erre amikor végre elelalszik, megfogja a lábát...én már belül azon is fortyogtam, hogy akár direkt is lehetett...tekintve, hogy nem egyszer felhívtam arra a figyelmet, amit írtam, hogy ne kontaktoljanak most már vele, szóval tudták nagyon jól, hogy per pill tabu a baba. de ezt lenyeltem.
2015. júl. 25. 23:08
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a szeretett családtagok között éppolyan intim dolog, mint férj és feleség közötti intimitás, még ha nem is így kezeljük általában. Éppen ezért semmi kivetnivaló nem lehet benne, de nem is kell másoknak mesélni róla, és nem szabad csodálkozni, ha magától a témától mások zavarba jönnek (főleg ha nem azonos korú kisgyermekek anyukájáról van szó).


Ez szerintem nem helyeslés kérdése, egyszerűen a rokonnak semmi köze nincs ilyen részletekhez, nem is kíváncsi rá, és mivel el sem tudja képzelni a szituációt, kicsit taszítja is a téma. De nem azzal van gond, amit csinálsz, hanem, hogy beszélsz róla olyannak, akit nem érdekel.

2015. júl. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Akinek volt már igazán rossz alvó gyereke, az tudja, hogy min mentél át abban a pillanatban. Amúgy sem értem, hogy képzelik egyesek, hogy csak azért, mert a gyerek még nem tud kiállni ellene, ezért be lehet csörtetni az intim szférájába, és boldog-boldogtalannak simogatni, tapogatni.


Még akkor is ezt gondolom, ha pontosan tudom, milyen ellenállhatatlan, simogatnivaló egy kisbaba. De nehogy már az anyukájának kelljen magyarázkodni azért, mert nem akarja, hogy az éppen, nagy nehezen alvó gyerekét tapogassák, ráadásul olyanok, akik azon meg ledöbbennek, hogy a saját anyja puszilgatni szokta ugyanazt a gyereket:)


Ha belegondoltok, ez kész röhej.


kedves kérdező, te mindent jól csináltál, nem kell magyarázkodnod, a kirohanásod talán megdöbbentően erős volt, de ha valaki csak ebből ért, vagy a fentiek alapján ebből se, akkor nincs mit tenni. És addig puszilgasd a babád, amíg mindketten élvezitek, ki ne hagyd semmiképp mások butasága miatt. És ne te magyarázkodj.

2015. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez kizárólag attól függ, kinek mondod. Milyen a viszonyotok, illetve neki vannak-e gyerekei. Egy távoli rokonra vagy munkatársra ez nem tartozik rá, ezek intim dolgok. Egyébként is könnyen ömlengésbe mehetsz át ennél a témánál. Nem is tudom elképzelni, mit reagálhatna egy távolabi rokon erre az infóra... Vagy miért kellene erről beszélni vele.
2015. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Abból, ahogyan a kérdést feltetted, és a kifejezésből amit használsz (agyonpuszilgatom) én úgy érzem, hogy te magad is, kedves kérdező, túlzásnak érzed a lelked mélyén amit csinálsz.

Ha nem így lenne, nem így tetted volna fel a kérdést...


[Még szerencse, hogy ezt a babák szeretik. Majd észreveszed, amikor a gyereknek is sok lesz már. De addig puszilgasd nyugodtan. És maradjon kettőtök között...]

2015. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

nem érzem túlzásnak

csak mivel első baba, nem tudom pszichikai fejlődésben zavaró lehet e esetleg ha az anya olyan agyonszeretgetős típus.

én nagyon figyelnék mindenre, nem szeretném, ha anya szoknya mögé bújó gyerekem lenne, pláne fiú lététére, örülnék egy vagány kiskölyöknek és ezért sokmindenben bizonytalan vagyok.

hallottam pl. egy kislányról, aki tanúja volt, hogy rápirítottak egy gyerekre és elsírta magát... az élet nem habos torta...mindenkinek aár gondozó, tanár elszakadhat egyszer a cérna, nem szeretném ha ne bánts virág lenne.


igazából minden gyereknevelési témára nyitott vagyok, ezért is veszem figyelembe mások hozzáállását, véleményét, nem azért mert túlzásnak tartanám, hogy "agyonpuszilgatom"

2015. júl. 27. 17:15
 18/18 A kérdező kommentje:

és tudom, hogy örökké úgy sem lehet ezt csinálni, minden perc megvan számolva, minden puszi pl a pocakjára is, visszaszámlálás előtti puszi. talán ezért kap százat is :)


néha elképzelem, hogy visszajöhettem a múltba, még egyszer megölelni :)

2015. júl. 27. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!