Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el neki hogyan...

Hogyan mondjam el neki hogyan lesz a kisbaba és hogy mire való a tisztasági betét?

Figyelt kérdés
Lányom igen érdeklődő.Nemrég azzal állitott haza a szomszédból hogy a Morzsi szerelmeskedett a Picurral és kiskutyájuk lesz(szomszéd gyerek idősebb).Mi eddig erről nem beszéltünk mert nekem irtó kellemtlen erről beszélnem és valószinű látja rajtam igy egy ideje már nem kérdez,illetve ő is feszeng ha olyan a téma.Foggalmam sincs hogy kezdjek hozzá és hogy mit mondjak.Azt tudja hogy hogyan születik a kisbaba(szülőcsatornán kibujik ennyi,nem firtatta tovább)Most a legujabb hogy mire való a betét,erre csak annyit mondtam hogy a nagylányok használják,bugyibe kell tenni de miért meg hogyan már nem ment eltereltem a témát.Olyan bénának érzem ilyenkor magam,hebegek habogok,nagyon gáz.Valami ötlet?
2015. júl. 25. 21:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nekem az "apa beletette anya hasába" annyira passzívan hangzik, és olyan, mintha a spermából minden nélkül gyerek lenne.


Úgy akarom majd magyarázni, hogy az apánál van az összetevők egyik fele, anyánál a másik fele, és ha ezt összekeverik, akkor anyánál van a sütő, amiben nő.


Nyilván jobb példát kell keresnem, de akarom, hogy megértse, hogy mindkettő fontos, egyik nincs a másik nélkül.


Talán azzal lehetne, hogy apa és anya a hozzávalóikat egy másik néni sütőjében is kisüthetik, csak hogy érezze, hogy anyánál is van összetevő, mert az összes magyarázat olyan, hogy anya csak inkubátor. De baromira eltértem a témától, és ez már nagyon bonyolult egy gyereknek.

2015. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

A betét. Szerintem az sokkal egyszerűbb. Lementesz egy képet méhről, petefészekről, és elmondod, ahogy van.


Nem annyira technikai, elmondod, hogy hogyan vándorol a petesejt, ami olyan, mint egy tojás... kb. mint az a mesesorozat régen, amiben mindent elmagyarázott egy szakállas figura.

2015. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy kicsit kritizállak, de feltünt két dolog.


"Tudja az összebujást,spermát,petesejtet azt nem tudja hogy találkoznak,erre mindig annyit mondok hogyha majd nagyobb leszel akkor beszélünk erről de mindig ujra és ujra felhozza a témát ha kisbabáról van szó."


Ha AZT mondod, hogy akkor mesélsz valamit el alaposabban, ha nagyobb lesz, akkor természetes, hogy újra és újra kérdez, mert ez neki NEM válasz.

Ha azt mondod, hogy petesejt/spermuim úgy találkozik, hogy az apától átugrik a spermium az anyukába, ha nagyon szorosan összeölelkeznek, az viszont elég magyarázat, és utána nem fog tovább kérdezösködni.


"Tudja hogy a szülés fáj,és a kisbaba a szülöcsatornán jön ki tudja hol a szülöcsatorna."


Ebben csak annyi a baj, hogy "a szülés fáj" mondatot nem kellett volna mondani, mert így kialakul benne félelem a szülesssel szemben De ha ezt elmondtad és nem tartottad problémásnak, akkor a menstruációt is elmondhatod, az sokkal kevésbé ijeszti meg a gyereket.

2015. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

23 as,ez az átugrik szöveg jó,na ez nem jutott eszembe.


A szülés fákj ugy jött fel hogy néztem a szobába egy szülős müsort és mikor belépet átkapcsoltam de gondolom előtte hallgatozhatott,láthatott dolgokat, mert kérdezte miért kiabált a néni.Ekkor elmagyaráztam neki,különösebben nem reagált rá sehogy.Egy jópárszor eljátszotta azóta hogy betesz egy babát a ruhájába és ugy csinál mintha szülne.

Egy jódarabig elég volt az a szöveg hogy dokibácsi kiveszi a nő hasából a gyereket(ez végülis nem hazugság-császár)aztán ahogy okosodott kérdezte hogy vágták ki a hasam stb és onantól kezdve mondtam el neki hogy ő nem igy született.

Ez az egész nemi dolog gáz nekem,arról is nemrég kezdtünk el beszélni hogy a fiuk nem ugy pisilnek mint a lányok mert nekik kukijuk van stb,de ő is én is zavarban voltunk...

2015. júl. 26. 17:58
 25/25 anonim ***** válasza:

Azt, hogy anya is szerelmeskedik apával, összebújnak, csókolóznak, és abból lesz a baba.


De 5 évesen én már tudtam, mert találtam egy könyvet, amiben le volt írva minden, rajzokkal illusztrálva :D (akkor már majdnem folyékonyan olvastam).


Egyet ne tegyél: hogy hazudsz! Leesik neki, nem hüye, csak gyerek.


Betét: a nagylányoknak folyadék jön puncijukból (nem pisi, de akkor tudnak babát "csinálni"), arra kell a bt, hogy ne a bugyiba menjen.

2015. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!