Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan nyernétek el egy 7...

Hogyan nyernétek el egy 7 éves kislány bizalmát?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 7 éves kislánya akinek nemsokára bemutat. Elmondásból és képekről egy tünemény, nagyon szeretivaz apját. Az anyjával rég nem élnek együtt viszont olyan típus aki ezek ellenére is alábeszél az embernek...nagyon izgulok, még nem jártam ilyen cipőben. Hogy lehet ezt a legjobban kezelni? Mit csinálnátok? :)

2015. júl. 28. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék erőszakos, és nem akarnék mindenáron bevágódni. Az erőltetést megérzik a gyerekek. Legyél vidám, jókedvű, de ne tukmáld rá magad. Közeledni fog, ha úgy érzi... szerintem neked csak türelmesnek és elérhetőnek kell lenned. Sok sikert!
2015. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyesmire gondoltam , köszi a választ. :)
2015. júl. 28. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Légy természetes. Ha egy tünemény és te sem vagy egy morci fajta akkor biztos megtaláljátok a hangot. Az erőltetéstől csak rosszabb lesz. Ha most nem akar ismerkedni fogadd el és semmiképp se éreztesd, hogy ez fáj Neked. Figyeld a reakcióit és az alapján kérdezz, szólj hozzá.
2015. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy hét éves már nagy, okos lány, önálló meglátásokkal. Legyél önmagad és ne próbálj meg nyomulni, de mondjuk ha szereti az állatkertet, el lehetne menni együtt állatkertbe, camponába, stb.
2015. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !! :)
2015. júl. 28. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne akard elnyerni a bizalmát, csak szeresd. Ha meg akarod nyerni a bizalmát, azon nemcsak a felnőttek látnak át, hanem a gyerekek is, sőt.... Ha el akarod nyerni a bizalmát, az majdnem olyan, mintha manipulálni akarnád. Csak szeresd és légy önmagad.
2015. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy akarom elnyerni a bizalmat....hanem hogy lássa hogy teljesen elfogadom őt és nem akarom elvenni az apját.
2015. júl. 28. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Én még csak 20 vagyok :) De családbarát két 8 évessel, egy kislánnyal, és egy kisfiúval sikerült nagyon jól összebarátkoznunk. bevallom nőiesen, hogy szoktam néhány értelmesebb, aranyos mesét nézni, amit lead a tv! :D Tehát képben vagyok néhánnyal.


So, én leültem játszani jóóó egy - egy napot, apu - anyu, nagyi, tesók, jöttek - mentek, de mi csak toltuk a játékot. :P :) Időközben pld. a kislánnyal beszélgettem a fentebb említett tv műsorokról, én is elmondtam neki, hogy ki a kedvencem, ő is nekem, megbeszéltük, hogy melyik rész volt a legjobb, melyik jelenet a legvicessebb, kit nem szeretünk, - meg hasonló csacskaságokról :) A fiúval szintén így, csak ugye az ő érdeklődési köréből szedtem a témákat. Aztán lettek idővel nagyobb programok, majd még nagyobbak, aztán már ott tartunk velük, hogy elmeséljük - nagyvonalakban persze, - hogy milyen volt a napunk. Ők mesélnek a suliról, milyen jegyet kaptak, kinek milyen a tolltartója, milyen kártyákat cserélgettek, - én pedig a munkámról mesélek nekik. És idáig úgy jutottunk el, hogy csak leültem velük játszani :)

2015. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. júl. 29. 06:10
 10/10 anonim ***** válasza:

nem kell sok hozzá hogy levedd a lábáról.

egy kis érdeklődés és közös tevékenység.

2015. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!