Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kerítésépítés. Pro és kontra?

Kerítésépítés. Pro és kontra?

Figyelt kérdés

Noha nagyon nem értek egyed a Fidesszel kb semmiben, nekem úgy tűnik, hogy most sikerült először egy értelmes döntést hozniuk.


Ellene mindneki azt mondja, hogy be leszünk zárva.. de az illegális bevándorlást hivatott visszaszorítani, nem a határátlépést úgy általában. Odamész a határra, felmutatod az irataidat, és át lehet lépni.


A youtube tele van olyan videóval, ami a Calais-i kamionforgalmat mutatja be.. szerintem jó, hogy itt émg az előtt lép az állam, hogy elfajulna odaáig a helyzet.


Vagy én látom rosszul?


Kérlek titeket, hogy párttól függetlenül írjátok le a pro és kontrát ezzel a kerítésépítéssel kapcsolatban.

Kontrának az, hogy "be leszünk zárva" szerintme nem fogadható el. Mintm ondtam, odamész a határhoz, és papírral átengednek, vagy nem?



2015. jún. 19. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
170km-nyi kerítésdarabka, ráadásul határőrség nélkül, nem fogja megállítani az Európa egyik végéből a másikba megindult tömegeket.
2015. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

#1


ki mondta hogy határőrség nélkül?


amúgy fel kéne fogni, hogy nagy a baj.


ha Európa nem tesz semmit itt és most akkor az akár tönkre is teheti Európát, de óriási problémákat mindenképpen okoz!

2015. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tetro ***** válasza:
35%
A fidesz adatai szerint az illegális bevándorlók 99%t jelenleg is elkapják. Akkor a kerites mire kell? A maradék 1% miatt? Arra eleg nagy penzkidobas. Ha csak nem a penzkidobas a cel eleve.
2015. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

#3


ha átlépték az országhatárt akkor gondoskodni is kell róluk...


Gondolkodj!

2015. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tetro ***** válasza:
22%
Pontosan ugyanugy mintha felmaszik a keritesre es menekultnek mondja magat. Gondolkodj.
2015. jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Alapból rávághátná az ember,hogy hülyeség,nem megoldás.De akkor mi a megoldás?Mert erre Brüsszel sem ad választ, az olaszokat is hagyják küszködni a menekültáradattal,pedig valamilyen formában az EU-nak egységesen kellene lépnie valamit.Mert az egyértelmű,hogy valamit kezdeni kell a problémával.Vagy ha az EU nem lép,csak kritizál,akkor hajrá!Nem megállítani kell a menekülteket,hanem továbbsegíteni nyugatra.
2015. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem tetszik a kerítés ötlete, mert ez nem megoldás, hanem a problémák szőnyeg alá söprése (amiben a jelenlegi kormány remekül teljesít).

A menekültek kérdése nagyon összetett és tisztában vagyok vele, hogy nem látom át minden szegmensét ez előre leszögezem. Úgy gondolom nem csak mi magyarok (és a kormányunk) tehet róla, hogy a kerítés ötletéig fajult ez a kérdés, éppen ezért az Európai Uniónak kellene legalább ebben a kérdésben egyetértenie és normális megoldást találnia. Ehhez persze az kéne, hogy az országok vezetői megfelelően gondolkodjanak a kérdésről. (De ez nagyon naiv gondolat tőlem, hogy a hatalmasok ne a pénzt helyezzék előnybe, hogy ezt a kérdést hamar megoldják mielőtt annyira elfajul, hogy még több áldozatai lesznek...)


Természetesen, amíg ez nincs meg addig nem tudom teljesen elítélni azokat az embereket, akik a menekült táborok mellett élnek és támogatják a kerítés ötletét. Én eddig az életembe csak akkor találkoztam menekültekkel, amikor egy tábor környéki multiáruházban dolgoztam. Abban az időben nekem nem tettek ezek az emberek semmi rosszat és nem is láttam semmilyen rendbontást.


Sajnos én nem vagyok elég okos és nem rendelkezek elég hatalommal/pénzel, hogy megoldást találjak a helyzetre. De a szívem szakadna meg, ha olyan képeket kellene látnom hamarosan, amikor a határunk kerítésén túl síró alultáplált gyerekek ülnek és várnak a segítségre. Nem vagyok naiv tudom, hogy ez nem egyedülálló eset és valószínűleg rengeteg helyen éheznek/halnak meg naponta, de ha itt van "egy karnyújtásnyira" a segítségkérés, ne csapjuk már az arcukba a bejárati ajtót. Valahol el kel kezdeni, hogy jobbá tegyük a világot, de ez már csak ilyen naiv gondolat így a végére ebbe a hatalom/pénz éhes rendszerben.

2015. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel a kerítéssel egy bajom van: lezárnak egy 175 km-es szakaszt, rendben. De ba**od, a németek mit csináltak anno a Maginot vonallal,

Megkerülték a g*cibe...

2015. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megkerülik, de akkor jó esetben nem Magyarországon, hanem Romániában vagy Horvátországban kapják el őket, mondjuk ehhez lehet tovább kellene építeni még pár km-el mindkét irányba.

Európa problémája ettől nem oldódik meg, a mienk viszont valamelyeset csökken.

Magyarország meg nem zárkózik be, aki legálisan akar közlekedni az a kerítés után is megteheti.


De lehetne azt is csinálni, hogy nyilvántartásba vétel nélkül rázúdítjuk a menekülteket a nyugatra, kíváncsi vagyok változna e a véleményük.


Kicsit más:


Kíváncsi leszek mikor ébred Európa, nincs már olyan messze az idő, hogy annyian legyenek itt a feketék/arabok hogy akár teljes EU-s határzár létesítése után is hosszabb távon túlszaporodják a fehér embert és többségbe kerüljenek.

2015. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Pro:


Megnehezíti az illegális határátlépést, kontrolálhatóbb lesz a forgalom.


Kontra:


Szinte minden más, de a nagy részüket elmondták feljebb. A legfontosabb, hogy nem oldja meg a problémát, csak látszatintézkedés.



Egyébként ha az idióta bevándorlóellenes kampány kimarad, szinte semmi felháborodás nem lett volna a kerítésből sem.

2015. jún. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!