Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

23 hónapos gyerekem ledobja a földre magát és torkaszakadtából elkezd ordítani de egy csepp könny nem jön a szemén, és képes így üvölteni akár fél órán át.

Ez általában akkor van mikor valami olyasmi van a kezembe amit nem adhatok oda neki mert törékeny vagy elektronikus cucc, és mikor már fordulok el vele hogy tegyem biztonságos elérhetetlen helyre számára akkor egyből dobja le a földre magát , szinte már nekem fáj mert akkorákat esik.

Hason ordít minden alkalommal.

Kb 15-16 hónapos volt mikor ezt csinálta de pár hét alatt lecsengett a dolog valahogy át tért más szokásra, és hamar aránylag 1-2 perc alatt felpattant és ment mintha nem is történt volna semmi.

Pár hete megont csinálja és egyre hosszabb ideig.

Annyira idegesít hogy kb 2 perces ordítás után , felkapom a földről és beteszem az ágyba betakarom cumit a szájba és , rá 1-2 percre el is hallgat.

Van mikor nem teszem be az ágyba, csak otthagyom hagy sírjon, tudom kegyetlen, de hiába beszélek hozzá hiába hangosabb mint én és nem hallja.

Mi anyósommal élünk egy házba, és nem akarom ráfogni hogy miatta lett ilyen kényes de , mindig ha nála van és visszahozza egyszerűen nem birok utána a gyerekkel mert állandóan odít és állandóan menne vissza a mamához, még akkor is ha a mamája már nem bír vele foglalkozni mert nincs ereje.

Anyósom sok mindent megenged neki, tényleg minden figyelmét megkapja amikor vele van, játszik vele, nevetteti , valószínűleg ezért van hogy neki nem fogad szót ha komoly dolgokról van szó hogy mit szabad mit nem nem, nekem igen de nálam is csinálja már a cirkuszt.

Komolyan nem értem mit rontok el hogy ilyen hisztis lett a gyerekem, tudom dackorszak, és fajta mert állítólag én is hisztis voltam kiskoromban de lehet hogy csak rosszul nevelem.

Adjatok tanácsot mit tehetnék hogy normális gyerek váljék belőle?



2015. júl. 31. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyit. Ilyenkor ne figyelj rá, és következetesen magyarázd el neki, hogy tudod, hogy most mérges/csalódott/dühös, de nem szabad hisztizni.


Idővel beépül, de azonnal eredményt ne várj. Csak maradj következetes.

2015. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezt itt olvastam, kedves dolog, szerintem próbáld meg


" Az első dolog, hogy megértsd, hogy a hiszti a még fejletlen idegrendszer következménye, a gyermeked még nem tanulta meg a konfliktuskezelést. Most kezd kialakulni benne, hogy ő is interaktív része a világnak, és a világ visszajelzéseket ad számára. Nem mindig a neki tetszőt.

De tudnod kell, a hiszti neki sem jó.

Ha engedsz, neked nem lesz jó.

Nyilván áthidaló megoldást kell találni.

Az Öreg egyszer egy fórumon azt javasolta, hogy angyali nyugalommal a gyerek mögötti székre révedve mondjuk jó hangosan, hogy úúúúúristen, hova lett az én kisfiam. Amikor nagyon hisztizik, mindig eltűnik előlem. És nem látom, nem hallom, hogy mit mond. Még szerencse, hogy amikor a hisztit abbahagyja, akkor mindig újra láthatóvá válik. És ha a hisztit abbahagyja, meg tudom beszélni vele szépen, hogy mi a baja."


Ranschburg Jenő tanárnak vannak a youtuben videoi

2015. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azóta még rosszabb a helyzet!

Nem hajlandó enni semmit!

Délelőtt evett hotdogot , persze a virslit nem ette meg belőle.

Ez kb fél 9 körül volt azóta nem evett semmit.

Nem fogad el semmit.

Pedig látom rajta hogy éhes az miatt is ingerlékeny de nem eszik, elkezdte a fasírtot enni de látom hogy már el is dobta.

Rossz a kedve , próbáltam a hinta lovon ülve etetni de amint meglátta a kistálat a kezemben egyből elkezdte a fejét csóválni is huzószkodni, beleerőltettem 1 falat pörköltes tésztát ahogy bevette úgy köpte is ki.

Letettem a tányért mérgesen és távoztam.

Elkezdett torkaszakadtából ordítani, mert ugye étel kínáláskor kivettem a szájából a cumit , de úgy távoztam hogy nem adtam vissza neki ő meg lusta volt a cumit elvenni ahova tettem így megint ordított egy sort.

Ma kész vagyok idegileg.

Olyan kényes.

2015. júl. 31. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz napja van, ennyi. Mármint az, hogy ma ennyire ilyen. De nyugi, ha ma egész nap nem lesz hajlandó semmit sem enni, akkor sem történik tragédia. Egy egészséges gyerek nem fog éhen halni, ha van lehetősége enni.

Emlékszem, nálunk is volt ilyen éhségsztrájk, akkor nagyon kibuktam rajta, mai eszemmel már nem foglalkoznék vele. Ha nem eszik, hát nem eszik, majd ha éhes lesz, akkor úgyis fog.

2015. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha olyanért megy hiszti amit okal nem kaphat meg ,akkor nem kell vele foglalkozni ha hisztizik akkor hisztizen ha hisztizve földön fekve azal sem kell törödni te csináld a magad dolgát ,ha ezekel a mübalhékal nem foglalkozol akkor aba hagya ,én ilyen esetben a lányomal közöltem hogy hisztizhet ahogy akkor sem nem hat meg .igy rájött hogy nincs értelme hisztizni ,
2015. aug. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!