Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves gyermeked minden nap...

2.5 éves gyermeked minden nap kakil? Szobatiszta már?

Figyelt kérdés
Adódott nehézség a kakilással a wc-re szoktatás alatt?
2015. aug. 5. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mákom volt, nem volt semmi nehézség a lányommal.

21 hónaposan lett nappalra szobatiszta, éjjelre 2,5 évesen.

2-3 naponta volt széklete.

2015. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2,5 évesen minden nap, akár többször is. Nem volt szobatiszta, és eszembe nem jutott, hogy a wc-re szoktassam.
2015. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiam van és most majdnem 3,5 évesen lett szobatiszta. Igen adódtak gondok a kakival, de kb. Két hét alatt megoldódott.

biztos érett már a gyermeked a szobatisztadágra? Fiú? Lány? A fiúknál eleve később indul ez és a kaki is nehezebb ügy.

ismerek olyan kisfiút, aki öt évesen is csak pelusba kakil, mondjuk ott már valami gond van.

2015. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fiam nem kakilt mindennap 2,5 évesen és nem volt szobatiszta. Nem szoktattam wc-re, megvártam, hogy megérjen a szobatisztaságra, ami 2 héttel a 3. születésnapja előtt meg is történt.
2015. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha félreérthető voltam, a "wc-re szoktatás" alatt nem azt értem, hogy erőszakkal, hanem természetesen aki már megért rá. Ki 2 évesen, ki 3 évesen.

Nálunk nem valószínű, hogy a szobatisztaság miatt lett ritkábban a széklete, mert előtte is csak ritkult már. Aztán volt egy időszak, hogy heti 1x volt csak, de az orvos szerint a tej visszaterhelés miatt. Diéta óta jobb a helyzet, csak az érdekelt volna, hogy "kell"-e ilyen idősen minden nap kakilni, vagy normális-e, ha kétnaponta van széklet.


Köszönöm a válaszokat!

(Ja és azért jutott eszembe wc-re "szoktatni", mert ő akart oda pisilni és nem akart pelust venni már. Van ilyen is, de azt is elhiszem, ha valaki nem érett még meg rá ilyen idősen. Pl. kisfiam 2 éves korában nekem sem jutott eszembe, mert semmi jele nem volt még.)

2015. aug. 5. 15:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, minden nap kakil és szobatiszta már. Nappali 1 hónapja, éjszakai 2 hete.

Semmiféle nehézség nem adódott szerencsére.

1 hete volt 2,5 éves.

2015. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nappalra szobatiszta, éjszakára még nem és a délutáni alváshoz is adok még rá pelenkát, mert hol száraz, hol nem.

Kakálni még csakis pelenkába hajlandó és sajnos nem rendszeresen. Van amikor minden nap van egy adag, de van, amikor 3-4-5 napig sincs semmi.

2015. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 èves lesz szeptemberben, ès csak 2 naponta van szèklete. Kb. 1 hònapja szobatiszta, de a kakival nem volt gond egyáltalán, sőt a kakilást sokkal jobban èlvezi a wcbe/bilibe, mint a pisit (gondolom mert az látványosabb, pl. mikor leviszi a vìz a wcben).
2015. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszolat!

Volt ma 2x is bilibe kaki, ugyhogy trnyleg nem valoszinu, hogy emiatt volt a szorulasa.

2015. aug. 6. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!