Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom nem akar...

3 éves kislányom nem akar tejet inni az utóbbi időben. Mit javasoltok mit csináljak? Lehet belőle baja?

Figyelt kérdés
Kakaóból max egy-két korty, de az is csak néha.Próbáltam karamellás tejet, de nem kell neki.Próbáltam hidegen, melegen, de semmi.Az a baj, hogy tejtermékeket se nagyon fogyaszt. Se sajtot, se tejfölt semmit.Nem szereti. Egyedül a joghurt az amit szeret. Már minden trükköt bevetettem, de semmi.Ha van valami ötletetek írjatok!
2010. márc. 8. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj ezen: baja biztosan nem lesz tőle. Figyelj rá, hogy egyen elég fehérjét (tojás, hús) és hozzájusson elég kalciumhoz és D-vitaminhoz. Ne erőltesd a tejet, mert van aki nem bírja, és egy 3 év körüli gyerek még tudja, hogy mi nem jó neki. És az is lehet, hogy csak átmeneti időszakról van szó, most néhány hónapig nem hajlandó meginni és később megszereti. Lényeg, hogy ne aggódj.
2010. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van,hagyd egy kicsit az erőltetést.Adjál neki akkor több joghurtot.Lehet,hogy 1-2 hónap múlva újra elfogadja.

Egyébként az enyém is 3 éves,és a reggelihez issza a tejet,vagy kakaót,nem külön,csak akkor adok neki ébredéskor,ha külön kéri.

2010. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat.Sokat segítettetek. Akkor nem aggódom ezen. Megpróbálok más kalcium forrást keresni neki.Köszönöm.
2010. márc. 8. 18:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 18-hós korától nem issza meg a tejet/2-éves lesz/ semmilyen formában tejterméket sem csak néha a joghurtot ennyi..Nincs semmi baja sem!!!Ne aggódj kislányodnak sem lesz.
2010. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!