Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák kisgyerekekkel otthon!...

Anyukák kisgyerekekkel otthon! Ti is várjátok már az ovit?

Figyelt kérdés

Úgy érzem sz.ranya vagyok. :( 4 és 2 évesek a lányaim, június eleje óta itthon vannak mindketten. Nem tudok nekik minden napra új programot csinálni, segítségem sincs nagyon és unatkoznak, főleg a nagy. Folyton mesét nézne, délben már nem akar aludni, 2 hete megy a hiszti minden ebéd után. Ha nem hisztizik, zörög, dudorászik, bármit csinál, amivel zavarhatja az altatást. (A kicsit még cicivel altatom.) Eddig nem volt így, úgy érzem ezen a nyáron minden elromlott. Kimerült vagyok, éjjel kel még 1x biztosan a kicsi és reggel 6-kor tutira felébred.

Szerintetek gonoszság ilyen helyzetben várni az ovit? Azt lehagytam, hogy jön a harmadik, emiatt is vagyok talán fáradtabb, ingerlékenyebb.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(Aki csak azért írna, hogy sz.rul érezzem magam, higyje el anélkül is kellőképpen úgy vagyok.)


2015. aug. 12. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

egy 3évesem és egy 3 hónaposom van.a héten érezte úgy először hogy várom én is az ovit.


de amúgy meg mégsem, olyan jó hogy itthon vagyunk, csak néha nagyon elfáradom.férjem 6 kor megy este 6 kor jön.ma pl nagyon fáj a fejem és nem tudom a nagyot lefoglalni, és most ő is hangoskodik, zörög és persze hogy felkel a pici.


szóval én várom is egy kicsit, de inkább nem :)

Kitartást:)

2015. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mint a messiást! 3 és féléves a nagy, én meg 32 hetes vagyok a tesóval. Ezekben a melegekben egyszerűen kikészülök. Menni a nagy után, szórakoztatni, közben nem elájulni stb. Még szerencse,hogy van medence, azzal le tudom kötni pár órára.
2015. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Megértem, hogy várod, jó lesz egy kis nyugi. De amúgy szerintem nyugodtan hagyd, hogy mesét nézzen míg te altatsz-szoptatsz, miért ne? Én nagyon nem értek egyet azzal, hogy ne tévézzen a gyerek, jó nem egész nap, de basszus, hadd nézze. Ő is szeretné nézni, neked is nyugtod lenne, akkor miért ne? Persze, lehet kreatívabb meg fejlesztőbb dolgot is csinálni, de felnőttként nem jó néha netezni, filmezni? Mindig csak tanulunk, olvasunk?
2015. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaja, de a sulit is, mert nekem 4 van. 9,8,4,2 èvesek. Nagyon sokat veszekszenek, kiabálnak, hisztiznek. Olyan jó lenne csak a kicsivel lenni nèha. De ugyanakkor mègsem várom, mert szeretek velük lenni. Nekem ilyen kettős èrzèsem van.
2015. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Nekem is mindig hiányzott a nagy, amikor tavaly kiscsoportos lett és vártam a hétvégéket, meg a szünet első hónapja is még jó volt. Mostanra unnak mindent, meg biztos a meleg is megviseli őket, de egész nap megy a vita és a hiszti. Így bennem már nincs kettős érzés sem, majd az első napok után biztosan fog hiányozni megint a nagy, csak ahhoz külön kell egy kicsit lennünk.

2015. aug. 12. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mesét akar nézni hagy néze ,ha nem akar aludni ne aludjon ,de legyen csöndben szinezen fesen,stb .
2015. aug. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megértelek, nálunk is ez van.

Szerintem ez az óriási kánikula is belejátszik, rosszul alszanak, mi is, ingerlékenyebbek vagyunk, figyelmetlenebbek... az autóvezetőkön látom a dekoncentráltságot legjobban.

Semmi sem jó, se a mese, se az árnyékos homokozó, se a pancsolás, semmi... csak vergődik, látványosan unatkozik, amit én kitalálok, megunja. Sajnos, egész nap nem ülhetek a szőnyegen, keresve a szeszélyeit.

Amíg ovis volt, minden flottul ment, egy áldott gyerek volt, de most már ez így tényleg sok. A hőség miatt sok helyre ki sem mehetünk, a helyi játszókra tűz a nap....

Amúgy meg jó, mert nem kell időre kelni, nem rohanás a reggel, nincs minden időhöz kötve.

2015. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon kis korkülönbséggel (11 hónap) vannak a fiúk, a nagy most megy oviba, bár pár hónapig tél-tavasszal bölcsis volt. Újra meg kellett tanulnunk együtt játszani, alkalmazkodni- de így a nyár végére szerintem sikerült.

Mióta ilyen meleg van, bevezettük, hogy mivel amúgy is 5-fél6-kor kelnek, már 8-ra érkezünk a játszótérre, vízpartra, 10-ig maradunk, majd haza - 11-re már zuhanyozva várják az ebédet, ilyenkor mesét néznek picit és alvás kb.fél 4-ig, majd 6 körül ismét kimegyünk 8-ig.

Valószínűleg a meleg miatt ingerlékenyebb mindenki nálatok és neked is fogytán az energiád a várandósság miatt. Ha nincs segítséged aki rendszeresen elviszi őket és mentesít téged, persze hogy várod a segítséget, ami az ovi - ettől még nem vagy sz.anya...

2015. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én inkább a hűvösebb időt várom. Ilyen melegben a gyerekek is ingerlékenyebbek, türelmetlenebbek, nem csak a felnőttek. Ezért még nem kéne várni az ovit-sulit. Inkább arra kéne gyúrni, hogy játsszál velük, ne unatkozzanak, hidd el veled jobban szeretne játszani mint a tv előtt ülni.

Nekem most megy a nagyobbik oviba, de jobban szeretnénk ha még maradhatna itthon.

2015. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!