Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik két vagy több...

Anyukák, akik két vagy több kisgyermekkel vagytok otthon! Szerintetek hol csúsznak el a délelőttjeink?

Figyelt kérdés

A 6 hós kislányom és a 2,5 éves kisfiam reggelente kb. egyszerre ébrednek olyan 7 körül. 8-ig a nappaliban ébredezünk, zenét hallgatunk, a kisfiam rituálészerűen befészkelődik az ölembe, és hosszan öleljük egymást. A kislányom játszik a földön. 8-fél ő között reggelizünk együtt a fiammal. A kislányom ekkor már nyűgösködik, de nehéz megállapítani, hogy mi baja: éhes még nem igazán lehet, mert ébredés előtt szopizik, álmos lehet /dörzsöli a szemét/, de képtelen még aludni. Innentől kezdve rohangálok, mint pók a falon a kislányom, a fiam és a teendőim között. A lányom kb. 10-ig nyűglődik, mire megeszi a gyümölcsét, szopizik és végre elindulunk itthonról sétálni, akkor alszik. A fiam jól elvan, bár folyton ad nekem feladatot, de nem sérelmezem, hiszen kisgyerek. Csak furcsállom, hogy előző este megfőzök, délelőtt nem igazán végzek házi munkát, mégis van olyan fél 11, mire lejutunk az utcára. Közben 5x leizzadok, folyton azt érzem, hogy káosz van otthon, futom a felesleges köröket a lakásban, és a gyerekekhez is alig tudok leülni játszani, amit sajnálok, mert nagyon fontos nekem az együtt töltött idő. Egyébként rengeteget játszunk, csak egy pár napja úgy érzem, úszom mindennel, de nem látom, hogy hol van a bibi. Szerintetek?

Kinek hogy néz ki a délelőttje?


2015. aug. 19. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves a nagy, 11 hónapos a kicsi.

7-1/2 8 körül kelnek. A nagy kap kakaót, a pici tápszert, én kávét. 10-ig játszanak a szobában, akkor van tízórai, utána lerakom a kicsit aludni, ő kb 12-ig alszik. A nagy építőzik, autózik, én addig megfőzöm az ebédet, közben berakok egy mosást.


Mi délután / estefelé (időjárás függő, plusz a pici 2-4-ig alszik), hogy mikor megyünk sétálni vagy játszóra, délelőtt nem megyek velük, mert a kicsi akkor (is) alszik.

2015. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem találok hibát. Te mit szeretnél látni? :)

Mire nincs idő és mikor?

Fél 9 és 10 között mi történik,az nem világos nekem.

2015. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog nem világos, ebből az egyik gondolom, elírás :) Ébredés előtt szopizik? Álmában? :)

A másik nekem is ez a fél 9 és 10óra közti idő. Oké, a kislányod nyűgösködik. De mit csinál közben? Mit csinál a fiad? És mit csinálsz te?

Esetleg, ha nagyon muszáj, azt a reggeli ébredezős időt csippentsd le. De szerintem semmi baj nincs itt :)

2015. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, egy óra csak arra megy el, hogy "ébredeztek". Fél kilencig reggeliztek.

Mi történtik fél 9 és 10 között?

Csippentsd le az "ébredezést", lényegében másfél órában nem nagyon csinálsz semmi aktívat, egy reggelit készítesz.

Miért rohangálsz? Döntsd el, mit akarsz csinálni. A gyerekekkel lenni, ez esetben ne ugrálj fel két percenként. Vagy házimunkázni, ez esetben mondhatod a kisfiadnak, játszon egy picit egyedül, amíg te elmosogatsz. A baba mehet pihiszékbe, hintába, játszószőnyegre... Mindenbe belekapsz, de nem tudod befejezni.

Fél 11-től pedig sétáltok, tehát nem vagy otthon. Gondolom, ebédre értek haza, tehát a délelőttnek máris lőttek.

Mi az, amivel elúsztál? Ha az ébredezés/reggeli időszakából lejön fél óra, amit a házimunkával töltesz, máris sokat nyertél.

2015. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

4 lurkóm van. Soha nem Ők voltak a középpontban- ide születtek,szeretem Őket,de mivel Ők jöttek ide és nem fordítva,így Nekik kell alkalmazkodni- persze ha éhesek,szomjasak,ölelésre van szükségük....de nem hagytam hogy a fenekemben lógjanak egész délelőtt (na Te Kedves Kérdező,itt "rontottad el"! ),közben csináltam a dolgom,mostanában eljárkálunk: legkésőbb 7-kor felkel a kicsi is,azonnal öltöznek,hajcsinálás,reggelizés, mosogatok és megyünk is ahova kell (bolt,- ha nem kell főzni,akkor barátnő...). Délben kaja,utána mosogatás,hagyom Őket játszani,ha szükségük van rám,mindig vagyok! bármikor oda jöhetnek!

És nem volt ez másként amikor még egy gyerek volt,vagy csak kettő és a nagyom még nem tudott játszani a kisebbel....

Ha így indulnak a reggelek,akkor az ovis-sulis reggelek borzalmasak lesznek!!

2015. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az elmúlt pár napban fél 9 és 10 között legalább 3x próbálom elaltatni a kislányom, biztosan fogzik, egyébként egy álombaba. Tudom, hogy csak akkor kellene letennem, amikor már nagyon álmosnak tűnik, de végig álmosan nyűglődik, mégis azonnal felkapja a fejét, ha a bátyus megszólal, rögtön kipattan a szeme. Olyan, mintha a délelőtti alvást szeretné elhagyni, fáradt is, de nem is alszik. Viszont az 1 alváshoz még nagyon pici.

Szval ezzel a sok nyűglődéssel csúszik az a másfél óra.

Az ébredés előtti szopi valóban álmában vagy félálomban történik, mindig úgy tűnik, hogy vissza is alszik, de pár perc múlva hallom is a motoszkálását a kiságyból.

Reggeli után, míg a kislányom baját próbálom kitalálni, a kisfiam jön-megy a lakásban, mászik mindenhová, de ez nem gond, veszélyes helyekre nem engedem, viszont a fotelekből, székekből jó kis akadálypályát tud összeállítani. Közben zenét hallgat vagy fél szemmel a mesére sandít, ha néha megy a háttérben. Látszólag jól elvan, de régebben rengeteget játszottunk, sokat igényelt engem, én is igényeltem a közös játékot, most meg nem jutok hozzá, lelkiismeret-furdalásom van.

Értem én, kedves utolsó, hogy te úgy csináltad, én viszont más ember vagyok, más természettel, nekem igenis a gyermekeim vannak a középpontban, én inkább este főzök, alvás időben végzem a házi munkát, hogy az ébrenléti időt Velük tölthessem. Eddig ez ment is, most egy pár napja kaotikus a délelőttünk. Gondolom, a kislányom fogzása zavar be a legjobban.

2015. aug. 19. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!