Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az első ovis szülőire ment...

Az első ovis szülőire ment apuka is veletek?

Figyelt kérdés

Ezen a héten lesz az első ovis szülői nálunk. Párom is jön, mindenképp ott szeretne lenni legalább az elsőn. Anyám ezen van fenn akadva hogy minek kell, oda nem szoktak apukák menni, majd kiröhögnek minket hogy nem tudok egyedül elmenni minek a kíséret.

Veletek ott volt a párotok?


2015. aug. 25. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Ő nem csak ide, mindenhová jön. Orvoshoz a pocaklakóval, oviba a nagyobbal, védőnőhöz,gyerekorvoshoz, még ruhát venni is. Nem azért mert egyedül nem tudom megcsinálni vagy mert ennyire életképtelen vagyok nélküle. Hanem azért mert igénye van rá. A részese akar lenni mindennek nem csak az anyagi háttere. Aki ezért kinevet minket...hát tegye. Engem nem érdekel. Én örülök hogy ilyen párom van.
2015. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk tavaly volt az első szülői, velem is jött a férjem és még jó pár apuka volt ott. Sőt, valamelyik gyereknek csak az apukája jött a szülőire.

Jó lenne már letenni ezt a hülye beidegződést, hogy minden "kötelesség" az anyáé. Az apa is teljes jogú szülő, miért ne lehetne ott a szülői értekezleten?!

Sokkal több apuka lenne ott, csak általában nem tudják megoldani a felügyeletet, így anyuka szülőire megy, apuka otthon marad a gyerekekkel.

2015. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem jött, ő volt addig a gyerekkel. Egyébként ha lenne, aki vigyázzon a lányunkra, akkor jött volna ő is, de teljesen felesleges lett volna, hogy mindketten ott legyünk. Olyan általános dolgokat mondtak el, hogy mikor nyit, zár az ovi, miket kell vinni, stb. Kb. 20-an voltunk, volt 1 apuka egyedül és 1 anyukával együtt. Senki nem nevette ki. Ha menni akar, menjen.
2015. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem volt, mert ő maradt otthon a gyerekkel, de egyébként jött volna. Sőt, még az anyák napi ünnepségre is eljött, ahol egy csomó más apuka is jelen volt! Ugyanolyan szülője a gyermeknek, mint én!

Nyugodtan mondd meg anyukádnak, hogy már nem az a világ van (szerencsére) amikor apuka csak megcsinált a gyereket, és más egyéb dolga nem is akadt.

Velem is jött kismamaként is minden vizsgálatra, ha tudott, akkor a gyerekorvoshoz is, sőt, volt olyan, hogy csak ő vitte a dokihoz, mert én dolgoztam.

Tuti nem fogják kiröhögni, sőt, dicséretes! Még ismerkedhet is a többi apukával.

Nálunk az oviban minden évben van homokvárépítő verseny, ahova KIZÁRÓLAG apukákat várnak! :)

2015. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem jött. Ő maradt a gyerekekkel. Nem is kívántam volna, hogy jöjjön. Bőven elég volt ez nekem egyedül. Néhány apuka volt egyedül, egy jött a feleségével.
2015. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem egyiknél sem jött el az elsöre, mert nem volt ki vigyázzon a gyerekekre. Nálunk mindegyiknek az elsö szülöin sokan voltak párban.

Tavaly volt elöször hogy a sima évközbeni szülöire együtt mentünk. Idén is meg kell oldanunk, hogy együtt menjünk, mert a szülöi munkaközösség tagja vagyok, és most már 2 gyerekünk van az oviban...


Anyukád sem sokat járhatott szülire régen, mert már az én koromban(34 éves vagyok) jártak apukák a szülöikre. Az iskolában a mi osztályunkból konkrétan 3 apuka járt rendszeresen szülöire.

2015. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Velem soha nem jött a párom, és ez rosszul is esett mindig.

"Más" világot élünk, az apukák már nem csak reggeltől-estig ganajoznak, a gyerek meg jó az úgy :) Örülj neki, hogy ebben is részt akar venni, anyuka meg hadd mondja (amúgy meglepően sok apuka vesz részt szülőin, ünnepségen...).

2015. aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként nem tudom ki pontozta le az összes választ!?

2015. aug. 25. 09:53
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem jött velem, egy ilyen semmiségért nem szokott szabadnapot kivenni. Amúgy voltak, akiknél apa-anya- nagyobb/kisebb testvér - az érintett gyerek- nagymama is jelen volt.
2015. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha tud, jön, nemcsak az elsőre hanem màskor is. Érdekli az ovi, az óvónénik, hogy mi van a gyerekekkel.
2015. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!