Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket játszotok 5-6 éves...

Miket játszotok 5-6 éves fiatokkal?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiam decemberben lesz 6 éves, és sokszor tanácstalan vagyok, miket játszhatnánk még együtt.

Társasozni, memóriázni, kártyázni szoktunk, ritkábban Lego, Duplo, minden nap vagyunk levegőn, ha az idő engedi, ott foci, roller, bicikli, apjával szokott bringázni, sakkozni. Házimunkában is segít, ha szeretne: teregetés, főzés-sütés, viráglocsolás stb.


Ezek mellet is sokszor céltalanul lődörög a lakásban, mondja hogy unatkozik.

Van egy 5 hónapos öccse, miatta sokszor kevesebb idő jut a nagyra mint szeretném...


2015. aug. 29. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

enyém is pont ennyi idős :) melyik napon van a szülinapja?


mi is ezeket játszunk... legozni nagyon szeret, imádja, épít, én építek neki, aztán azokkal babrál. a lego emberekért meg egyenesen oda van, átöltözteti őket, harcosoknak öltözteti be vagy versenyzőknek... kb mint mikor én barbiztam :D

kártyázunk, társasozunk, memóriázunk, autós szőnyegén is elvan, abba én már nem kapcsolódom be :)

kint pancsol, biciklizik, rolizik, homokozik, mindenre felmászik...

most tabletre van rákattanva, bevallom sokat is hagytam nyomkodni a nyáron, de jövőhéttől vsszaállunk arra, hogy csak szombaton kapcsolhatja be és csak 1 órát játszhat. ez azért jó szabály nálunk, mert általában el is felejti, jó ha havi 1x 10 percet játszik :)


enyém nem szokott lődörögni, ő tök jól leköti magát :) inkább azért kell könyörögni, hogy szakadjon ki a játékból :D

2015. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sokszor játszunk orvosost, ahol ő a doki, fodrászost ahol ő készít nekem szép frizut, boltosat, aztán szoktunk farmot építeni legoból a műanyag állatkáknak stb
2015. aug. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy 6 éves öcsém van szinténn egy nagy Lego màniàs gyerek :D Rengeteg van neki ha meg làt egyet ami még nincs meg addig kéri amíg megkapja... Nàlunk ez a játék a gyerekkel egyszerű mivel mindig engem kér hogy jàtszom-e vele? :D Általàban én vagyok otthon mivel anyumék délutànn 6 kor mennek el dolgozni és reggel 6 kor jönnek meg. Reggel mikor felkelünk akkor gépen néz mesét utànna kint foci, mint minden korabeli fiúnak utànna bent valamit játszik vagy egyedül vagy megkér engem hogy szàljak be, utànna gépen néz megint mesét vagy jàtszik utànna vacsora fürdés és megy aludni vagyis menne de néha akar még mesét nézni én meg nem tudok nemet mondani :D és kb olyan 22:00 kor alszik én pedig 3:00 kor (15 vagyok)
2015. aug. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!