Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti, hogyan oldanátok meg?...

Ti, hogyan oldanátok meg? (napközis kérdés)

Figyelt kérdés

3 gyerkőcöm van.

Egy elsős ikerpár és egy középsős ovis.


Én itthon vagyok, mert várom a 4. babát.


A nagyok nem napközisek, hazajárósak,mert én szeretnék velük tanulni. A napköziben összevont osztállyal 37 kisgyerek van, nem jut sok idő egyenként a gyerekekre.


A kicsi sem alszik ott az oviban, tavaly sem aludt ott (óvónénik tündériek)


A kicsi már nem alszik délben, így ha hazahozom a 3 gyereket, nincs nyugi, a 2 naggyal nehéz lesz tanulni, már láttam a mai házi feladatnál.


Hiába ikrek, nem egy osztályba járnak (más tagozat) és egy héten csak egy nap van amikor egyszerre végeznek ...


Ti hogyan szerveznétek meg?

Lesz olyan, hogy 3x kell majd elindulni, és hazajönni, fél órás eltolódások miatt. Most még hagyján, de télen, sok ruhával és egy újszülöttel...


Sokgyerekes anyukák, tapasztalatokat várok, ti hogyan oldottátok meg az ilyen vagy hasonló helyzeteket?


2015. szept. 2. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Fél óra nem idő, nem értem, miért kellene emiatt háromszor elmenni.

Amelyik először végez az iskolában, megvárja a másodikat a portánál, vagy ahol szabad (nálunk ott van a találkahely). Ha az ovis végez elsőnek és tündériek az óvónők, akkor megbeszélném, hogy fél órát könyvet nézzen, vagy ha nem megy, megyek érte, és addig sétálunk a babakocsival, amíg az iskolások is megvannak. Én hasonlóan csináltam. A kicsi napirendjét a nagyok elfoglaltságaihoz igazítottam.

Vagy marad az, hogy az ovis bent alszik, és tényleg legalább 2x lemész.

A házi feladathoz, tanuláshoz szoktatni kell őket, eleinte ez normális még. De állj a sarkadra, ha te akarsz velük tanulni. Alvásidőben legyen, ez 1 óránál nem lehet több, addig az ovis meg épít csendben, vagy mesét néz.

2015. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ovis mindig fixen végez, őt hozom el először.

Az a fél óra úgy fél óra, hogy itthon tudunk fél órát lenni, az oda-vissza utat nem számoltam

Ezt félreérthetően írtam.

HA az egyiknek van 5 órája, a másiknak 6. Ha az egyiknek 5, a másik úszik és csak 2 óra múlva végez....sajna ilyen nap is van.


A tanulással nem lesz gond, lelkesek a nagyok, a kicsit nehéz lekötni, amíg a 2 naggyal végigveszem egyenként a házit. Mivel most kezdték a sulit mellettük kell ülni, az ovis addig teng-leng, tuti nem ül másfél órát majd a tv előtt csendben...


Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz ez :(

2015. szept. 2. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez nem egyszerű. Ilyenkor, amikor volt bőven idő, mondjuk 2 óra is, akkor mérlegeltem. Időjárás, kicsi állapota, stb. Volt, hogy inkább 2 órát babakocsiztunk, mert annyira havas volt az út, hogy nem akartam 2x végigmenni rajta kocsival, 2x öltöztetni. Majd meglátod, hogyan alakul.
2015. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Napköziben hagynám őket. Megmondanám nekik, hogy készítsék el a házit, itthon már csak átnézni kelljen.
2015. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az ovist otthagynám az oviba ,igy délután tudnék tanulni a nagyokal.nagyoknak meg csak annyi külön programjuk legyen amenyi nem megy tanulás kárára .és belefér délután 4ig tanulás mellet mert utána jön az ovis .
2015. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!