Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húzza a lábát két napja? Házi...

Húzza a lábát két napja? Házi orvoshoz vagy reumatológushoz vigyem?

Figyelt kérdés

Most kezdte a fiam az ovit. Két napja húzza a lábát. Egyik reggel így ébredt. Ha kérdezzük azt mondja nem fáj, bár most már mondta,hogy fáj a lábfeje. Ma mondta az óvónő is,hogy húzza, de nem fájlalja. Annyira biztos nem fájhat neki, mert nem mondja, csak húzza.

3 napja visel szupinált betétes szandit, nem tudom,hogy lehet-e hozzá köze.

Házi orvos tud ezzel valamit kezdeni. Reumatológushoz két hét az időpont!

Kenjek rá valamit?


2015. szept. 3. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
a cipő nem lehet az oka, főleg ha csak a betét szupinált. az orvos biztos tud érdemben mondani valamit! nekem a 2 évesem volt így, nem fájtatta, de sántított. Nekünk izomlazító krémet javasoltak, pihentetést azt mondták, hogy meghúzódott az ínszalag a bokájában.
2015. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is valami ilyesmire gondolok, csak hogy lehet pihentetni egy 3 és féléves gyereket?

Holnap viszem dokijoz, addig gondoltam kennék rá valamit éjszakára, de nem tudom mit.

2015. szept. 3. 16:55
 3/6 anonim ***** válasza:
sport krémet kenj rá, valamint szerintem egykis vizesruházás sem árt :)
2015. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Most látom,hogy lepontozott valami idióta. Ne haragudj!
2015. szept. 3. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a sérülések lehetnek komojak is, és egy orvos sem küldhet haza valkit mert megsérült az inszallad. Azt akkor be kell gipszelni és szigoruan pihentetni.


Ha csak megütötte akkor meg ne mondják azt hogy az inszallad.


Semmit ne kenj rá neki, holnap menj orvoshoz, ha az nem mond semmit és hétföig nem múlik akkor ortopédia.

2015. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kedves 5. gondolom ezt nekem szántad válasznak. feltételezem Te is voltál hasonló cipőben azért vagy ilyen tájékozott! :)

Az ínszalag húzódást nem gipszelik! Felelősségteljes anyaként a baleseti sebészeten ültem több órát a lányommal, mikor két évesen azt vettem észre, hogy biceg, sántít. Rosszul léphetett le az ágyról, mert így ébredt és sántikálva jött ki a szobából. nem volt be dagadva, nem fájtatta, csak sántított. Manuális vizsgálat történt a balseben, forgatták neki jobbra, balra, előre hátra. Minden irányba mozgott, nem jelzett fájdalamt. Képzeld nem csináltak neki röntgent, mert így nem lehet eltörve csak az ínszalag sérült és azt a röntgen NEM mutatja ki. Nem gipszelhető. Uh-t csináltak, a feltételezés igazolódott. Spéci sín van rá, de mivel nem szakadt ez sem kell.


Sportkrém, izomlazító: Flector, voltaren

pihentetés nehézkes :) azért próbáld rávenni, hogy ne terhelje, ne rohangáljon

2015. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!